خرید سمعک در کلینیک شنوایی سنجی اسپین
خرید سمعک در خرم آباد

در خرم آباد سمعک را از کجا تهیه کنیم?

اگرچه سمعک می تواند گران باشد، اما احتمالاً کیفیت زندگی شما را بهبود می بخشد و می تواند ارزش سرمایه گذاری را داشته باشد. برای اینکه بهترین انتخاب را برای نیازهای شنوایی خود - و بودجه تان داشته باشید - خواندن این مقاله را توصیه می کنیم. در زیر اطلاعات و نکاتی را جمع آوری کرده ایم که می تواند هنگام خرید سمعک در خرم آباد به شما کمک کند.

مشکلات شنوایی خود را شناسایی کنید

خرید سمعک در خرم آباد مانند خرید سایر کالاها نیست مثلا خرید لباس که بدون اطلاعات و فقط برحسب سلیقه صورت بگیرد. در عوض، توصیه می شود ابتدا یک آزمایش شنوایی انجام دهید و با یک متخصص شنوایی صحبت کنید تا بدانید کدام گزینه ممکن است برای شما بهتر عمل کند.

انجام تست شنوایی جهت خرید سمعک در خرم آباد


اگر مشکوک به درجاتی از کم شنوایی هستید، ایده خوبی است که یک آزمایش تشخیصی شنوایی انجام دهید. این می تواند اندازه گیری دقیقی از کم شنوایی شما و اینکه چگونه سمعک ممکن است به شما کمک کند، به شما بدهد.

با بررسی گوش و شنوایی خود، همچنین از مشکلات دیگری که می تواند بر شنوایی شما تأثیر بگذارد، مانند تجمع جرم گوش، عفونت یا آسیب های دیگر، مطلع شوید.

پس از آزمایش شنوایی، ممکن است به یک متخصص گوش و حلق و بینی، که معمولا به عنوان پزشک گوش، حلق و بینی (ENT) شناخته می شود، ارجاع داده شوید.

مراجعه به متخصص گوش و حلق و بینی ممکن است در موارد زیر توصیه شود:

الگوهای غیرعادی از دست دادن شنوایی
کم شنوایی نامتقارن یا ناهموار
وجود درد گوش
سرگیجه


 مردم اغلب کاهش شنوایی درک شده خود را دست کم می گیرند. به عنوان مثال، اگر متوجه شدید که «همه افراد دیگر در حال زمزمه کردن» هستند، ممکن است کم شنوایی شما در واقع دلیلی این باشد که صداها را خوب نمی شنوید. متخصص شنوایی می تواند به شما در تشخیص این موضوع کمک کند.

ملاقات با شنوایی شناس را در نظر بگیرید. شنوایی شناسان به طور خاص برای تشخیص و درمان اختلالات شنوایی آموزش دیده و دارای مجوز هستند. متخصصان سمعک و شنوایی شناسان واجد شرایط و دارای مجوز برای انتخاب، تناسب و ارائه سمعک هستند.

 با انجام آزمایش نوارگوش و تاریخچه گیری، شنوایی شناس می تواند سابقه پزشکی شما را بگیرد و آزمایش های تشخیصی مناسب بیشتری را انجام دهد.

 متخصص نتایج شما را با شما بررسی می کند و گزینه های درمانی موجود را توصیه می کند. این موارد ممکن است شامل «استفاده از سمعک، آموزش شنوایی، یا ارجاع به پزشک یا جراح برای بیماری‌های شنوایی باشد که از طریق فناوری‌های تقویت قابل کاشت مانند کاشت حلزون حلزون به بهترین وجه درمان می‌شوند».

پیدا کردن نوع مناسب سمعک در خرم آباد


سمعک ها همه یکسان نیستند. در واقع، آنها می توانند بسیار متفاوت باشند، برخی از انواع آن در پشت گوش قرار می گیرند، در حالی که برخی دیگر در داخل کانال گوش قرار می گیرند. برخی از انواع می توانند به صورت بی سیم به تلفن شما متصل شوند، نویز پس زمینه را فیلتر کنند و با باتری های قابل شارژ کار کنند.

انواع سمعک

ارزیابی حرفه ای از نوع و شدت کم شنوایی می تواند به شما در انتخاب نوع مناسب سمعک کمک کند.

شما دستگاهی می خواهید که:

به نوع خاصی از کم شنوایی شما کمک می کند
متناسب با سبک زندگی شما
با بودجه شما مطابقت دارد
استفاده از آن راحت باشد

 «برخی دستگاه‌ها در پشت گوش یا گوش خارجی شما قرار می‌گیرند و برخی کاملاً در کانال گوش قرار می‌گیرند. این دستگاه های کوچک به داخل کانال گوش شما می روند و تا حدودی نامرئی هستند. اینها معمولاً درصدی جزئی گران‌تر هستند، زیرا هزینه ساخت و [تحقیق و توسعه] و هر چیزی که برای ساخت آنها انجام می‌شود، بیشتر است.»

خرید سمعک در خرم آباد

انواع اصلی سمعک عبارتند از:

پشت گوش (BTE)
درون کانال (ITC) یا کاملا درون کانال (CIC)
داخل گوش (ITE)
گیرنده در کانال (RIC)

ویژگی های خاص جهت خرید سمعک در خرم آباد


این یک تصور غلط رایج است که سمعک به سادگی صدای اطراف شما را افزایش می دهد. در واقع، انواع مختلف ویژگی های تخصصی را ارائه می دهند. به عنوان مثال، آنها ممکن است بتوانند فرکانس های خاصی را افزایش دهند که شما در شنیدن آنها مشکل دارید.

در اینجا مواردی وجود دارد که هنگام انتخاب دستگاه باید در نظر بگیرید:

فیلتر نویز پس زمینه اگر در یک محیط پر سر و صدا کار می کنید یا به طور منظم با افراد دیگر درگیر هستید، ممکن است دستگاهی بخواهید که نویز پس زمینه را فیلتر کند.
قابلیت اتصال به گوشی های هوشمند کنترل سمعک از راه دور با اپلیکیشن گوشی هوشمند می تواند مفید باشد.
درجه دید. برخی از دستگاه ها تقریبا نامرئی هستند، در حالی که برخی دیگر می توانند بیشتر قابل توجه باشند.
قابلیت شارژ مجدد باتری. اگر دستگاهی بدون ضایعات را ترجیح می دهید، ممکن است سمعک هایی بخواهید که از باتری های قابل شارژ به جای باتری های یک بار مصرف استفاده می کنند.
راحتی. پوشیدن دستگاه های مختلف ممکن است متفاوت باشد. سعی کنید انواع مختلف را در کلینیکمتخصص شنوایی سنجی امتحان کنید تا ببینید چه چیزی برای شما راحت است.

جهت خرید سمعک در خرم آباد به کجا مراجعه کنیم؟


پس از شناسایی نوع کم شنوایی و ویژگی هایی که برای سمعک خود می خواهید، وقت آن است که گزینه های خرید را بررسی کنید.

کلینیک های شنوای سنجی

متخصصان شنوایی می توانند طیف وسیعی از گزینه ها را ارائه دهند که به نوع کم شنوایی شما مطابقت داشته باشد. آنها همچنین ممکن است بتوانند به شما کمک کنند تا هر گونه گزینه تامین مالی موجود برای خرید خود را پیدا کنید.

برای خرید سمعک در خرم آباد می توانید به کلینیک شنوایی سنجی اسپین مراجعه کنید.

سمعک ها در برندها و مدل های بسیار زیادی وجود دارند که هر برند نرم افزار و رابط های تنظیمی خاص خودش را دارد. بنابراین ممکن است هر کلینیک شنوایی سنجی هر مدل درخواستی و برند موردنظر شما را نداشته باشد و نتواند خدمات آن را ارائه دهد. اما ما در کلینیک شنوایی سنجی اسپین خرم آباد به بیماران این نوید را می دهیم که فروش و خدمات تمامی برندهای مطرح دنیا را ارائه می دهیم.

البته به ندرت به بیمار گفته می شود که توزیع کننده فقط با تعداد محدودی از تولیدکنندگان کار می کند یا اینکه آنها ارتباط مالی دارند. من معتقدم که بیش از همه باید شفافیت وجود داشته باشد.»

حتماً از متخصص شنوایی خود بپرسید که چرا آنها محصولات یا مارک های خاصی را توصیه می کنند - و از خرید کردن نترسید.

 

قیمت سمعک در خرم آباد


سمعک ممکن است گران باشد و احتمالاً به دو عدد از آنها نیاز خواهید داشت. با این حال، به خاطر داشته باشید که این سرمایه گذاری در سلامت کلی و کیفیت زندگی شما است.

در نهایت، قیمت سمعک بسته به موارد زیر بسیار متفاوت است:

نوع سمعک
امکانات
جایی که آنها را می خرید
علاوه بر هزینه دستگاه یا دستگاه ها، باید هزینه های زیر را نیز در نظر داشته باشید:

آزمایش های شنوایی 
نگهداری روتین
باطری

قیمت سمعک در حال حاضر در کلینیک شنوایی سنجی اسپین خرم آباد دولتی بوده و در رنج قیمتی 5 میلیون تومان تا ده میلیون تومان است. سمعک های دولتی به صورت سهمیه ای بوده و هر فرد کم شنوا می تواند دو سمعک بخرد. البته این سهمیه تا 5 سال است و فرد تا 5 سال آینده حق خرید سمعک دولتی ندارد. 

این را در نظر داشته باشید که سمعک های دولتی در تمامی برندها و مدل ها موجود نبوده و بعضی برندها به صورت آزاد موجود بوده که طبعا قیمت خیلی بالاتری دارند.

کمک مالی برای خرید سمعک در خرم آباد


اجازه ندهید قیمت بالا شما را از دریافت سمعک در صورت نیاز باز دارد. ممکن است بتوانید برای پرداخت هزینه خرید خود کمک بگیرید. در اینجا لیست مختصری از انواع کمک های مالی موجود است:

بیمه های پایه برای خرید سمعک کمک هزینه هایی ارائه می دهند

بیمه تامین اجتماعی: 1260 میلیون تومان

نیروهای مسلح: 3500 میلیون تومان

سلامت: در حال حاضر سامانه مشکل دارد.

کمیته امداد خمینی: کلینیک شنوایی سنجی اسپین خرم آباد طرف قرارداد با کمیته امداد بوده و کمک هزینه 5 میلیون تومانی برای خرید سمعک در استان لرستان پرداخت می کند.

سازمان بهزیستی: برای مددجویان تحت پوشش سمعک رایگان می دهد. اینجانب ادیولوژیست حمید فلاحت پور شیفت صبح در کلینیک شنوایی سنجی بهزیستی خرم آباد مشغول فعالیت بوده برای اطلاعات بیشتر می توانید تماس گرفته یا از راهای ارتباطی در سایت استفاده کنید.

بیمه های تکمیلی کمک هزینه بستگی به نوع قرارداد متفاوت بوده، و باید از بیمه گذار سوال بپرسید. ولی معمولا بیمه های تکمیلی مبلغی بالاتر از بیمه های پایه جهت خرید سمعک در خرم آباد پرداخت می کنند.

 

برای خرید سمعک در خرم آباد آماده نیستید؟

می توانید سمعک کار کرده بخرید. بله درست متوجه شدید اگر هزینه سمعک برایتان خیلی زیاد است. در کلینیک شنوایی سنجی اسپین خرم آباد سمعک کارکرده با قیمت کم تر موجود بوده و برای خرید آنها می توانید اقدام کنید.

 

 

 

نکته پایانی جهت خرید سمعک در خرم آباد

هنگامی که متوجه کاهش شنوایی می‌شوید، بهتر است برای ارزیابی کامل شنوایی به یک متخصص شنوایی‌شناس مراجعه کنید و در مورد اینکه کدام گزینه می‌تواند بهترین کمک به شما در بهبود شنوایی شما کمک کند، بحث کنید.

سپس می توانید سمعک خود را از کلینیک شنوایی سنجی خریداری کنید.

سمعک ممکن است برای شما گران باشد . خوشبختانه، برخی از برنامه‌های کمکی در دسترس هستند و اکثر بیمه ها کمک هزینه هایی را پرداخت می کنند . همچنین ممکن است بخواهید دستگاه‌های ارزان‌تر کارکرده را که هزینه کمتری دارند را تهییه کنید.

تجویز و تنظیم تمامی مدل های سمعک پشت گوشی و داخل گوشی در تمامی برندهای روز دنیا مثا اتیکن، سیگنیا یا زیمنس، سونیک، برنافون، فوناک، یونیترون، هانساتون، اینترتون، ویدکس، ریساند، آدیفون، ایرنت، ریونت و ... در کلینیک شنوایی سنجی اسپین خرم آباد انجام می شود.

مددجویان عزیز برای خرید سمعک در سایر شهرستان های استان لرستان، شهرستان بروجرد، دورود، ازنا، الیگودرز، الشتر، نورآباد، کوهدشت، پلدختر، دوره چگنی و رومشکان نیز می توانند به کلینیک شنوایی سنجی اسپین خرم آباد مراجعه کرد و سمعک با قیمت دولتی خریداری کنند.

در ضمن یادآور می شود امکان ارائه فاکتور خرید سمعک برای تمامی بیمه های پایه و تکمیلی وجود دارد

تمامی برندهای سمعک اتیکن، سونیک، برنافن، سیگنیا یا زیمنس، ادیوسرویس، رکستون، A&M ، اینترتون، ریساند، بلتون، فوناک، یونیترون، هانساتون، رایونت ژاپن، آدیفون، اسمارت، فیلیپس و ... در کلینیک شنوایی سنچی اسپین خرم آباد موجود بوده و اگر قصد خرید این برندها را دارید به کلینیک مراجعه کنید.

تعمیر سمعک در خرم آباد توسط شنوایی سنجی اسپین خرم آباد انجام می شود. تعمیرات سمعک تمامی برندها با هزینه مناسب انجام می شود.

در حال حاضر فروش سمعک در کشور به صورت ارز دولتی و با قیمت مناسب و به اسم شخص بوده. پنانچه قصد خرید سمعک در خرم آباد، الشتر، نورآباد، کوهدشت، پلدختر، ازنا، الیگودرز، دورود و یا بروجرد را دارید می توانید به مرکز شنوایی سنجی اسپین خرم آباد مراجعه کنید و سمعک دولتی بخرید.

ادیولوژیست حمید فلاحت پور صبح در مرکز شنوای سنجی بهزیستی خرم آباد حضور داشته و مجهز به لابراتور ساخت قالب سمعک می باشد. توانایی ساخت قالب سمعک به صورت فوری وجود دارد.

برای خرید سمعک در خرم آباد و تمامی شهرهای استان لرستان به کلینیک شنوایی سنجی اسپین خرم آباد مراجعه کنید یا با شماره تلفن های 06633314089 و 09168775699 تماس حاصل فرمایید. همچنین برای نوبت اینترنتی خرید سمعک در خرم آباد می توانید از طریق سایت های www.paziresh24.com و www.doctor-yab.ir اقدام کنید. برای مشاوره خرید سمعک نیز می توانید از طریق شبکه های اجتماعی و راه های ارتباطی در سایت سوالات خود را مطرح کنید