قیمت سمعک

قیمت سمعک

قیمت سمعک به عوامل مختلفی بستگی دارد، سمعک یک وسیله الکترونیکی و پیشرفته است که از قطعات و پردازشگرهای متفاوتی تشکیل شده و بستگی به سطح تکنولوژی قیمت های آن متفاوت است. از جمله موارد تاثیرگذار در قیمت سمعک می توان به سطح تکنولوژی، سال تولید، نوع پردازشگر صدا، تعداد کانال و باند پردازش صدا، درجه ی هوشمندی، برند سمعک و .... اشاره کرد. سمعک در همه جای دنیا یک وسیله پزشکی گران محسوب می شود، و به طبع در ایران نیز هزینه آن بالاست.

سمعک در ایران به طور صد در صد وارداتی بوده و اکثرا از کشورهای اروپایی و آمریکایی یا شرق آسیا وارد ایران می شود. در چند سال اخیر در ایران با توجه به جهش قیمت ارز هزینه سمعک به طبع آن باید بالا می رفت، دولت برای کنترل قیمت سمعک و اینکه بیماران عزیز توانایی خرید سمعک را داشته باشند به سمعک ارز دولتی اختصاص داده و تمامی سمعک هایی که به صورت قانونی وارد کشور شده به صورت ارز دولتی وارد شده و معمولا در یک رنج خاص 4 تا 8 میلیون تومان هستند. البته متاسفانه با توجه به ارز بر بودن سمعک های پیشرفته از واردات خیلی از آنها در چند سال اخیر جلوگیری به عمل آمده است.

 

قیمت سمعک با توجه به سطح تکنولوژی

1. سطح پایه یا اقتصادی( basic or economic )

2. سطح متوسط (  mid rang )

3. سطح پیشرفته ( advance )

4. سطح عالی ( premium )

آیا شکل سمعک در قیمت سمعک تاثیر گذار است؟

خیر معمولا شکل سمعک و یا مثلا داخل گوشی یا پشت گوشی تاثیری در قیمت آن ندارد، و قیمت آن را بر اساس مواردی می باشد که در بالا توضیح داده شد.

الیته در مواردی که سمعک شارژی بوده هزینه کیس شارژر جداگانه حساب شده، یا اگر فرد رابط خاصی برای سمعک نیاز داشته باشد نیز هزینه آن مجزا بوده.

در نظر داشته باشید که هزینه پرداختی برای خرید سمعک فقط قیمت سمعک خام نیست و مواردی مثل مشاوره سمعک، تجویز و تنظیم سمعک، قالب گیری و ... همه به هزینه آن اضافه شده و به شما قیمت نهایی داده می شوید. در صورت خرید سمعک از مرکز شنوایی سنجی، سرگیجه و تعادل اسپین خرم آباد از یک سال گارانتی سمعک و خدمات رایگان سمعک تا زمانی که سمعک را دارید بهره مند خواهید شد.

 

کمک هزینه بیمه سمعک

خوشبختانه در کشورمان اکثر بیمه های پایه و تکمیلی مبلغی را برای خرید سمعک پرداخت می کنند، بیمه های پایه معمولا مبلغ ثابتیرا جهت همه بیمه شدگان پرداخت می کنند مثلا بیمه تامین اجتماعی 2 میلیون تومان، بیمه نیروهای مسلح 3 میلیون و پانصد هزار تومان پرداختی دارند.

بیمه های تکمیلی معمولا بر اساس قراردادی که با فرد بسته شده ممکن است هزینه های متفاوتی را پرداخت کنند، در صورت داشتن بیمه برای خرید سمعک می توانید به کلینیک شنوایی سنجی اسپین خرم آباد مراجعه کرده و با ارائه مدارک لازم از سوی ما کمک هزینه تان را دریافت نمایید. در صورتی که می خواهید قیمت سمعک خاصی را بدانید از راه های ارتباطی موجود در سایت می توانید با ادیولوژیست حمید فلاحت پور آن را استعلام بگیرید.

تعرفه انواع بیمه ها برای خرید سمعک

 

مدارک مورد نیاز جهت پرداخت کمک هزینه سمعک توسط بیمه ها

1. برگه نوارگوش

2. فاکتور خرید سمعک

3. کارت گارانتی سمعک

4. نسخه متخصص گوش، حلق و بینی

5. آدرس و کدپستی

6. شماره تلفن

7. عکس کارت ملی یا صفحه اول شناسنامه

همانطور که در بالا اشاره کردیم با توجه به اینکه سمعک به صورت ارز دولتی وارد کشور شده و قیمت سمعک بر اساس ارز دولتی محاسبه شده، برای رسیدن سمعک بصورت قیمت واقعی به دست بیماران موارد 5، 6 و 7 به شرکت های وارد کننده ارسال شده تا سمعک به اسم بیمار ثبت شود.