Styletto IX
سمعک Styletto IX

سمعک سیگنیا ریک استایلتو 2024 Signia Styletto IX

سمعک Styletto IX یک سمعک باریک رسیور در کانال (RIC) است که توسط Signia در مارس 2024 معرفی شد و نشان دهنده "گام بعدی" در فناوری پس از Styletto AX محبوب این شرکت است.  این سمعک فراتر از طراحی منحصر به فرد خود، دارای الگوریتم بهبود یافته گفتار در نویز برای محیط های شنیداری پویا، پخش صوتی پیشرفته بلوتوث LE، و باتری قابل شارژی است که با شارژ کامل تا 20 ساعت دوام می آورد.

ا. این اولین سمعکی بود که از سبکی به نام Slim RIC استفاده کرد که باعث شد RIC ها بیشتر شبیه یک وسیله ارتباطی با فناوری پیشرفته باشند تا سمعک. سبک Slim RIC که اولین بار توسط Signia در سال 2018 معرفی شد، اکنون در چندین خط سمعک از جمله Phonak Slim Lumity RIC، Widex SmartRIC و Rexton BiCore SlimRIC و همچنین سمعک Sennheiser All-Day Clear Slim OTC یافت می شود.

سمعک Styletto IX

چه کسی سمعک Styletto IX را می سازد؟


سیگنیا ریشه در سمعک‌های زیمنس دارد، یکی از اولین تولیدکنندگان سمعک و شرکتی که همه چیز را از توستر گرفته تا راکتورهای هسته‌ای تولید کرد. زیمنس که پیشگام در میکروالکترونیک بود، برخی از اولین میکروفون های جهت دار را توسعه داد و اولین کسی بود که اتصال بی سیم گوش به گوش را ایجاد کرد که ورودی های صدا را بین دو سمعک هماهنگ می کند.

به عنوان بخشی از یک سازماندهی مجدد شرکت، زیمنس بخش سمعک خود را در سال 2015 منحل کرد. اندکی بعد، این شرکت به Signia تغییر نام داد زیرا به گروه WS Audiology مستقر در دانمارک ادغام شد - سومین تولید کننده بزرگ سمعک در جهان که شامل Widex نیز می شود. و سمعک رکستون و همچنین سمعک OTC سونی را می سازد. دفتر مرکزی WS Audiology در Lynge، دانمارک، و مقر Signia در ایالات متحده در Iselin، NJ است.

بهبود مکالمه بلادرنگ سیگنیا


اساساً، سمعک Styletto IX با تقسیم کردن "جریان فوکوس" جلو به سه عکس فوری جداگانه از صدا، پردازش تقسیم در AX را به سطح دیگری می برد. این بدان معنی است که در مجموع چهار جریان (سه در جلو و یک در پشت) به طور مستقل پردازش و تجزیه و تحلیل می شوند. اگر گفتار در جریان فوکوس تشخیص داده شود، سمعک ضمن کاهش نویز، میزان صدا (بهره) سیگنال گفتار را افزایش می دهد.

آنچه ما در مورد Signia Styletto IX دوست داریم


مدل رسیور باریک در کانال (RIC) بیش از یک سمعک شبیه یک دستگاه صوتی/ارتباطاتی است.
ساخته شده و پشتیبانی شده توسط یکی از رهبران جهان در سمعک.
پردازش پیشرفته بهبود مکالمه RealTime که برای تقویت و پردازش مستقل گفتار در محیط‌های شنیداری پویا و پر سر و صدا طراحی شده است.
امکان پخش بی سیم صدا و تماس های تلفنی را در دستگاه های Apple iOS و Android، با تماس هندزفری برای آیفون های سازگار فراهم می کند.
20 ساعت عمر باتری در هر شارژ کامل
Own Voice Processing برای بهبود کیفیت و راحتی صدای خود کاربر طراحی شده است.
ردیاب تناسب اندام شامل مراحل انجام شده و مدت زمان صرف شده در مکالمه است.
برای شروع/توقف جریان صوتی در دستگاه‌های iOS روی کنترل‌ها ضربه بزنید.
ویژگی‌های استثنایی وزوز گوش با نویز درمانی پوشاننده و تقویت‌کننده منحصربه‌فرد Signia.
گزینه CROS/BiCROS برای ناشنوایی یک طرفه (SSD).

محدودیت ها سمعک Styletto IX  


دکمه های ولوم بر روی بدنه سمعک برای تغییرات سریع صدا یا برنامه ندارد. برای این تنظیمات باید از برنامه یا یک کنترل از راه دور استفاده کنید.
با تلفن های اندرویدی بدون لوازم جانبی تماس هندزفری وجود ندارد.
اگرچه می‌تواند با دستگاه‌های متعدد جفت شود، اما تنها یک اتصال فعال بلوتوث را در یک زمان امکان‌پذیر می‌کند.
بدون گزینه تله کویل
بدون گزینه باتری یکبار مصرف


Signia Styletto IX برای چه کسانی است؟


بزرگسالانی با کم شنوایی خفیف تا شدید که به سمعک بلوتوث قابل شارژ با امکانات کامل نیاز دارند.
افرادی که طرحی را ترجیح می دهند که بیشتر شبیه یک دستگاه ارتباطی یا صوتی پیشرفته باشد تا یک سمعک.
اگر خود را در مکان‌های گوش دادن پویا با افراد زیاد (مانند محل کار، جلسات، رویدادها، مهمانی‌ها و غیره) می‌بینید و حداقل با فناوری آشنا هستید و با استفاده از یک برنامه راحت هستید،سمعک Styletto IX ممکن است برای شما مناسب باشد.

ویژگی ها و فناوری سمعک Styletto IX


جدای از ظاهر جذاب Styletto، در مورد عملکرد سمعک، کیفیت صدا و پردازش گفتار در نویز، آنچه در زیر کاپوت است مهم است. "IX" در Styletto IX مخفف "Integrated Xperience" است که بر اساس فناوری موفق شرکت "Augmented Xperience" (AX) ساخته شده است. این برنامه از چیزی استفاده می‌کند که سیگنیا آن را «پردازش تقسیم‌شده» می‌نامد: یک جریان فوکوس جلو برای دریافت مکالماتی که در آن مشغول هستید، و یک «جریان فراگیر» که بیشتر از صداهای پشتی تشکیل شده است. این دو جریان به طور مستقل پردازش می شوند، به این معنی که صداهای گفتاری از نویز پس زمینه جدا می شوند.

سمعک Styletto IX در سه سطح فناوری (3IX، 5IX، و 7IX) ارائه می‌شود که 7IX بالاترین سطح فناوری است و پیشرفته‌ترین ویژگی‌ها را ارائه می‌دهد. 

Signia Styletto IX همچنین از سنسورهای حرکتی استفاده می کند. با استفاده از نشانه های طیفی و اطلاعات از حرکات سر شما، می تواند روی یک گوینده در گروه شما قفل شود و با هدایت میکروفون های شکل دهنده دریافت سیگنال های گفتار، صدا را افزایش دهد. هدف تقویت مکالمه در زمان واقعی، تقویت گفتار یک فرد مورد علاقه است، حتی اگر او در حال حرکت باشد یا شما سر خود را بچرخانید.

به گفته سیگنیا، سمعک این کار را با تجزیه و تحلیل 192000 نقطه داده در ثانیه انجام می دهد و تصویری از وضعیت گوش دادن ایجاد می کند. سپس صداهای موجود در مکالمه را در حالی که به روز می شود و با محیط صدای پویا تا 1000 بار در ثانیه سازگار می شود، تقویت می کند.

پردازش صدای فرد توسط سیگنیا


یکی دیگر از ویژگی های منحصر به فرد فنی Signia IX سیستم پردازش صدای خود (OVP) آن است. کاربران باتجربه سمعک می‌دانند که صدای شما هنگام تقویت می‌تواند عجیب یا خیلی بلند باشد و گاهی اوقات تطبیق با این مشکل دشوار است. OVP به گونه ای طراحی شده است که به سمعک اجازه می دهد صدای شما را تشخیص دهد و تقویت آن را بدون به خطر انداختن سایر صداهایی که می شنوید به حداقل برساند.

اتصال بی سیم و کنترل دستگاه


سمعک Styletto IX یک سمعک بلوتوث سازگار با iPhone® (MFi) و Android™ (ASHA) برای پخش صدا است. همچنین از بلوتوث LE Audio استفاده می‌کند و آماده Auracast (با به‌روزرسانی سیستم‌افزار آینده) است—یکی از اولین سمعک‌هایی که این فناوری پخش گسترده هیجان‌انگیز را ارائه می‌کند.

Styletto IX تماس هندزفری را برای آیفون‌ها ارائه می‌کند، به این معنی که شما می‌توانید از طریق سمعک‌های خود بدون رابط صداهای وسایل بلوتوث دار را بشنوید و همچنین می‌توانید بدون صحبت کردن با تلفن خود با او صحبت کنید، که می‌تواند در جیب یا کیف شما بماند. برای دستگاه‌های اندرویدی، می‌توانید از طریق سمعک‌های خود صدای فردی را که در پشت خط است بشنوید، اما باید مانند حالت عادی با گیرنده تلفن خود صحبت کنید. متاسفانه این دستگاه گزینه تله کویل را ارائه نمی دهد.

اگر می‌خواهید به دستگاهی غیرسازگار متصل شوید، StreamLine Mic گزینه خوبی است. این لوازم جانبی پخش صوتی هندزفری را از اکثر دستگاه های بلوتوث فراهم می کند. مانند همه لوازم جانبی، میکروفون StreamLine هزینه اضافی برای سمعک دارد، اما می تواند به عنوان یک میکروفون از راه دور نیز کار کند. (ما لوازم جانبی را با جزئیات بیشتر در زیر پوشش می دهیم.)

برخلاف اکثر سمعک‌های RIC، Styletto IX دکمه‌های کنترلی برای تنظیم صدا، تغییر برنامه‌ها، یا برقراری تماس‌های تلفنی و صدا ندارد. با این حال، دستگاه‌های سازگار iOS (Apple) می‌توانند از ویژگی ضربه زدن استفاده کنند. با این کار، می‌توانید روی سمعک دوبار ضربه بزنید تا یک تماس تلفنی را بپذیرید یا دیگر صدای پخش‌شده را شروع یا متوقف کنید. برای افرادی که خواهان دسترسی سریع‌تر به کنترل‌های سمعک هستند، سیگنیا کنترل از راه دور miniPocket خود را نیز ارائه می‌کند.

اپلیکیشن سیگنیا


برنامه Signia اجازه می دهد تا برای تغییر صدا و برنامه ریزی، و همچنین ویژگی های اضافی مانند کنترل صدا و تنظیم دقیق میکروفون های جهت دار. همچنین برنامه My WellBeing، یک ردیاب سلامت و تناسب اندام وجود دارد که تعداد گام‌های برداشته شده، سطح فعالیت کلی، زمان استفاده از سمعک، و تقریبی تعامل اجتماعی (مکالمات) را بررسی می‌کند.

Signia Apps هم روی دستگاه های سازگار با iOS و هم اندروید کار می کند. با استفاده از صفحه وب سازگاری Signia می توانید سازگاری تلفن خود را بررسی کنید. این صفحه وب می‌گوید پخش سمعک با سیستم‌عامل اندروید نسخه ۱۱ یا بالاتر و اپل ۱۱ یا بالاتر امکان‌پذیر است. قبل از خرید سمعک، حتماً با ادیولوژیست خود در مورد اتصال صحبت کنید، و گاهی اوقات ایده خوبی است که درخواست نمایش دهید.

رتبه بندی برنامه Signia فقط در سال گذشته به طور قابل توجهی بهبود یافته است. در حال حاضر (آوریل 2024) دارای امتیاز 3.1 (از 5) ستاره در گوگل پلی برای دستگاه های اندرویدی و امتیاز 4.2 ستاره برای اپل iOS است. از لحاظ تاریخی، برنامه‌های سمعک به دلیل شکایت در مورد جفت شدن و از دست دادن اتصال، رتبه‌بندی پایینی داشته‌اند، بنابراین دیدن این روند مثبت‌تر عالی است.

یکی از نقاط ضعف اتصال سیگنیا این است که اگرچه می‌توانید چندین دستگاه را با سمعک خود جفت کنید، اما در هر زمان می‌توانید تنها یک دستگاه را متصل کنید. اگر در طول روز از دستگاه‌های مختلف زیادی استفاده می‌کنید (مثلاً جابه‌جایی بین تلفن و تبلت) ممکن است برایتان دردسرساز باشد.

این برنامه می تواند به شما در مدیریت اتصال و پخش صدا، شنوایی جهت و تعادل صدا، همراه با کنترل صدا و تغییرات برنامه کمک کند. همچنین با CareChat شما را بهادیولوژیست خود نزدیکتر می کند، جایی که می توانید از طریق پیام متنی با آنها تماس بگیرید یا درخواست تماس صوتی یا تصویری کنید. برخی از ارائه دهندگان همچنین اجازه ملاقات مجازی از طریق برنامه را می دهند و تعداد دفعاتی که ممکن است نیاز به مراجعه به کلینیک داشته باشید را کاهش می دهند.

برنامه Signia همچنین دارای ابزار تنظیم دقیق با کمک هوش مصنوعی Signia Assistant است که تنظیمات بلادرنگ سمعک های شما را در محیط های مختلف گوش دادن، بهبود کیفیت صدا و برنامه نویسی شخصی بدون مراجعه به کلینیک را امکان پذیر می کند. از طریق راهنماها و ویدیوهای داخلی به سؤالات اساسی در مورد استفاده از دستگاه و عیب یابی پاسخ می دهد. با این حال، اتصال آنلاین برای عملکرد بهینه دستیار Signia مورد نیاز است و تغییرات برنامه‌نویسی به برنامه گوش دادن جهانی محدود می‌شود، به استثنای پیشرفت‌هایی برای پخش صدا.

قابل شارژ تمام روز


با یک بار شارژ می توانید تا 20 ساعت استفاده از سمعک Styletto IX را انتظار داشته باشید. همراه با یک کیس شارژ جدید و منحصر به فرد. در حالی که اکثر کیس‌های شارژ فقط 1 تا 3 شارژ اضافی ارائه می‌کنند، در صورت وجود، کیف Styletto IX قبل از نیاز به شارژ مجدد، پنج شارژ کامل را در حال حرکت به شما ارائه می‌دهد. علاوه بر این، می‌توانید کیف را با استفاده از کابل و پریز استاندارد یا از طریق فناوری پد شارژ بی‌سیم Qi شارژ کنید. همچنین یک شارژر اختیاری Dry&Clean وجود دارد که همانطور که از نامش پیداست به خشک کردن دستگاه ها و ضدعفونی آن ها از طریق نور UV کمک می کند.

سمعک سیگنیا ریک استایلتو

دوام و عمر مفید: سمعک های Styletto IX چقدر عمر می کنند؟


بسته به محیط، استفاده و نگهداری شما، باید از سمعک Styletto IX انتظار 3 تا 6 سال عمر مفید داشته باشید.

سمعک Styletto IX دارای رتبه حفاظت از نفوذ IP68 است که "استاندارد طلایی" یا بالاترین سطح ممکن برای مقاومت در برابر رطوبت و آلودگی / کثیفی در سمعک ها است. از نظر فنی، رتبه تست IP به این معنی است که Styletto IX می تواند تا عمق حداکثر 1.5 متری (حدود 5 فوت) تا 30 دقیقه در آب غوطه ور شود – اما ضد آب نیستند و ما قویاً توصیه می کنیم آنها را تمیز و خشک نگه دارید!

از آنجایی که سمعک Styletto IX قابل شارژ است و از باتری لیتیوم یونی مهر و موم شده استفاده می کند، درب باتری ندارد و حتی در برابر آلودگی و رطوبت مقاوم تر است و به افزایش عمر مفید آن کمک می کند. اما، مانند باتری های لیتیوم یونی در تلفن همراه شما، باتری ها 10 تا 15 درصد از ظرفیت انرژی خود را در سال از دست می دهند. سیگنیا می گوید پس از 2 سال استفاده می توانید 80 درصد ظرفیت اولیه باتری را انتظار داشته باشید. این موضوع برای همه باتری های قابل شارژ از این نوع صدق می کند، نه فقط سمعک.

به طور کلی، بسته به شرایط و میزان نگهداری از سمعک باید انتظار داشته باشید که حداقل 3 سال و حداکثر 5 تا 6 سال از سمعک استفاده کنید. در طی این مدت، تقریباً مطمئناً نیاز به تعویض رسیورهای داخل گوش و احتمالاً سایر قطعات خواهید داشت.

برای خرید سمعک Styletto IX در خرم آباد و سایر شهرستان های لرستان و قابلیت تحویل سمعک در کلینیک شنوایی سنجی در تهران با کلینیک شنوایی سنجی اسپین در تماس باشید.

تلویزیون StreamLine


تلویزیون StreamLine صدا را از تلویزیون شما مستقیماً از فاصله 30 فوتی به سمعک شما منتقل می کند. به طور خودکار با سمعک جفت می شود و از چندین کاربر سمعک به طور همزمان پشتیبانی می کند. دارای کابل های مختلفی برای کار با اکثر تلویزیون ها از جمله ورودی و خروجی نوری است و از صدای Dolby Digital پشتیبانی می کند.

لوازم جانبی سیگنیا

میکروفون StreamLine


میکروفن StreamLine مانند یک هدست هندزفری موبایل عمل می‌کند و صدا را از هر دستگاه بلوتوثی، از جمله تلفن‌های همراه، رایانه‌های شخصی، لپ‌تاپ‌ها و دستیارهای هوشمند مانند الکسا، سیری و دستیار Google به سمعک‌های سیگنیا پخش می‌کند. همچنین به عنوان یک میکروفون از راه دور عمل می کند و صدای گوینده را مستقیماً از فاصله 20 یاردی به سمعک شما منتقل می کند.

مینی جیب


همانطور که از نامش پیداست، این یک کنترل از راه دور کوچک به اندازه جاکلیدی است که کنترل صدا و برنامه های سمعک را با دکمه امکان پذیر می کند - یک وسیله جانبی مطلوب زیرا سمعک Styletto IX هیچ دکمه فشاری ندارد.