سمعک Pure Charge&Go IX
سمعک Pure Charge&Go IX

سمعک سیگنیا ریک شارژی Pure Charge&Go IX

سمعک Pure Charge&Go IX اکتبر 2023 وارد بازار شد و آخرین نسل فناوری سیگنیا است. طراحی کلی، عملکرد صدا، و قابلیت های برنامه از نقاط قوت این سمعک است.

محاسن سمعک Pure Charge&Go IX  


در موقعیت‌های پویا بهتر بشنوید:

پلتفرم IX سیگنیا دارای روش پردازش جدیدی است که از «جریان‌های فوکوس» متعدد برای بهبود وضوح گفتار استفاده می‌کند.  آزمایش در HearAdvisor نشان داد که Pure Charge&Go (C&G) IX در تنظیمات گفتاری پر سر و صدا وقتی به طور حرفه ای برنامه ریزی شده بود، عملکرد خوبی داشت.


آخرین نوع وایرلس:

از آخرین پخش جریانی بلوتوث با قابلیت Auracast با دستگاه های iOS و Android لذت ببرید.TeleCare (تنظیم از راه دور) کاربر پسند:

سیگنیا کارهای زیادی را برای مراقبت از راه دور آنها انجام داده است و این نشان می دهد. امکان تنظیم سمعک توسط ادیولوژیست از راه دور مستقیماً از طریق اپلیکیشن سیگنیا  شما امکان پذیر است.


عمر باتری تمام روز:

سمعک Pure Charge&Go IX به ازای هر بار شارژ 39 ساعت عمر باتری دارد. میزان عمر باطری باتوجه به مدت زمان استفاده از بلوتوث و عوامل دیگر متفاوت است..
اتصال با لوازم جانبی: پلت فرم IX با لوازم جانبی Signia سازگار است و گزینه های بیشتری برای پخش بلوتوث، میکروفون از راه دور و کنترل بی سیم ارائه می دهد.
قاب ارتجاعی با پاور بانک: اگرچه پیشگامانه نبود، شارژر قابل حمل سیگنیا را نسبتاً قوی و کاربر پسند است.

معایب سمعک Pure Charge&Go IX 


بدون گزینه باتری یکبار مصرف

همانطور که از نام سمعک Pure Charge&Go IX پیداست، جدیدترین سمعک های سیگنیا دارای گزینه باتری یکبار مصرف نیستند. این ممکن است برای اکثر مردم اهمیتی نداشته باشد زیرا شرکت‌ها مدت‌هاست که به استفاده از باتری‌های قابل شارژ داخلی مهاجرت کرده‌اند.

 


در حال حاضر مدل های محدود موجود است 

در زمان نگارش این مقاله، پلتفرم Charge&Go IX به دو مدل سمعک Pure Charge&Go IX و Silk یا داخل گوشی آماده شارژی محدود شده است. با این حال، سازندگان معمولاً گزینه های بیشتری را در ماه های آینده عرضه می کنند.

سوالات متداول


تفاوت بین IX و AX چیست؟


Augmented Xperience (AX) پیشروی جدیدترین نسل Xperience (IX) Signia است. IX ادعا می کند که به دلیل تغییر در پردازش میکروفون جهت دار و همچنین پیشرفت در کیفیت کلی صدا، عمر باتری و موارد دیگر، وضوح گفتار بهبود یافته ای را ارائه می دهد.

عمر باتری های قابل شارژ چقدر است؟


سیگنیا نشان می‌دهد که باتری‌های آن‌ها تا 39 ساعت (بدون استریم) و تا 34 ساعت (با 5 ساعت پخش) در هر بار شارژ دوام می‌آورند.

آیا سمعک Pure Charge&Go IX می تواند به وزوز گوش من کمک کند؟


بله، سمعک‌های سیگنیا سه درمان مختلف وزوز گوش (صدای استاتیک، صدای شبیه موج، و ناچ) ارائه می‌دهند که می‌توانند برای نیازهای شخصی شما با ادیولوژیست شما تنظیم شوند.

سمعک Pure Charge&Go IX دستگاه های رسیور در کانال یا ریک هستند و باید تقریباً 3 تا 5 سال عمر کنند. اگر به درستی از آنها مراقبت شود، می توانند عمر طولانی تری داشته باشند در حالی که قرار گرفتن در معرض رطوبت منظم و استفاده زیاد می تواند عمر آنها را کوتاه کند. باتری داخلی لیتیوم یونی قابل شارژ نیز باید کل عمر سمعک را ببرد. تمیز کردن و نگهداری منظم نقش مهمی در طول عمر و عملکرد کلی دستگاه شنوایی شما دارد.

راحتی کلی


من سمعک Pure Charge&Go IX را راحت و سبک وزن حتی با استفاده از عینک دیدم. این واقعاً گواهی بر کوچک سازی سمعک های مدرن است و Pure IX نیز از این قاعده مستثنی نیست. سمعک Pure Charge&Go IX با توجه به باتری لیتیوم یون داخلی، قابلیت‌های کلی وتلکویل به‌طور قابل توجهی کوچک است.

راه اندازی با سمعک IX


سمعک Pure Charge&Go IX  فقط توسط ادیولوژیست تجویز و تنظیم می شود، و طبق آستانه های شنوایی شما و متناسب با کم شنوای شما تجویز و تنظیم می گردد. اگر قبلاً این فرآیند را طی نکرده‌اید، معمولاً به حداقل سه جلسه برای ارزیابی، تطبیق و پیگیری اولیه نیاز دارد. می توانید پس از پیگیری اولیه برای تعمیر و نگهداری معمول و تنظیمات، انتظار جلسات گاه به گاه را داشته باشید.

اگر شما فردی هستید که دوست دارید از قرار ملاقات های حضوری را دوست ندارید، خوشحال خواهید شد که بدانید Signia IX  قابلیت تنظیم از راه دور را از طریق برنامه خود ارائه می دهد. تنظیمات را می توان در زمان واقعی و مستقیماً از طریق تلفن شما انجام داد، در حالی که با ادیولوژیست خود باراحتی  در خانه خود چت می کنید.

سمعک ریک شارژی سیگنیا

کنترل Pure Charge&Go IX


می توانید به راحتی سمعک Pure Charge&Go IX را با سوئیچ چند منظوره که در پشت دستگاه قرار دارد تنظیم کنید. Signia با افزودن دکمه‌های بیرون زده بزرگ‌تر و احساس «کلیک» واضح‌تر هنگامی که هر یک از دکمه ها فشار داده می‌شود، سوئیچ را در دسترس‌تر کرده است (همچنین نشانه‌ای می‌شنوید که تنظیم انجام شده است).

ادیولوژیست می‌تواند سوئیچ را به تنظیمات برگزیده شما از جمله عملکردهایی مانند تنظیم صدا، تغییر برنامه، روشن/خاموش جریان و غیره برنامه‌ریزی کند. اگر شما فردی هستید که دوست دارید گزینه های بیشتری داشته باشید، Pure C&G را می توان با فشار دادن دکمه های کوتاه و طولانی (~2 ثانیه) برنامه ریزی کرد که دامنه کنترل ها را در نوک انگشتان شما گسترش می دهد.

اگر کنترل بی سیم را ترجیح می دهید، نگران نباشید. Signia کنترل از راه دور miniPocket و همچنین یک برنامه کامل را ارائه می دهد که تنظیمات متعددی را از دستگاه iOS یا Android شما ارائه می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این موضوع به خواندن زیر ادامه دهید.

برای خرید و مشاور سمعک Pure Charge&Go IX در خرم آباد و سایر شهرستان های لرستان به کلینیک شنوایی سنجی اسپین خرم آباد مراجعه کنید.

قدرت و قابلیت شارژ مجدد


سمعک‌های Pure C&G به لطف باتری‌های لیتیوم یون داخلی، عمر باتری تا 39 ساعت بدون پخش جریانی دارند. این یک پیشرفت جزئی نسبت به نسل قبلی AX آنها است که تقریباً 36 ساعت ارائه می کرد. عوامل دیگری مانند شدت از دست دادن شنوایی، استفاده از جریان و محیط می توانند بر عمر باتری شما تأثیر بگذارند. به عنوان مثال، Signia نشان می دهد که باتری ها تا 34 ساعت با 5 ساعت پخش جریانی دوام خواهند داشت

سمعک های شارژی مدرن باید تمام روز شما را دوام بیاورند. به این معنی که می‌توانید به سادگی آن‌ها را در طول شب و زمانی که از آنها استفاده نمی‌کنید شارژ کنید. اگر به دلایلی باتری‌های شما در ظهر خالی شد، Pure C&G را در شارژر خود قرار دهید و انتظار 3 تا 4 ساعت زمان انتظار را داشته باشید. شارژر قابل حمل خالص دو کاره است و اگر در حال حرکت هستید، 3 شارژ کامل اضافی را به شما ارائه می دهد.

پردازش صدای شخصی (OVP) 2.0


Own Voice Processing (OVP) یک ویژگی خاص در برخی از سمعک های سیگنیا است که صدای خود را برای شما طبیعی تر می کند. سمعک‌های سنتی همه صداها را تقویت می‌کنند، که می‌تواند صدای شما را متفاوت یا بلندتر از آنچه که قبلاً به آن عادت کرده‌اید، کند. با OVP، سمعک‌های شما تشخیص می‌دهند که شما چه زمانی صحبت می‌کنید و صدا را متناسب با آن تنظیم می‌کنند، بنابراین صدای شما آشنا و راحت است.

خط Signia IX نیز "Auracast-ready" است، به این معنی که برای دسترسی به فناوری پخش Auracast، فقط به‌روزرسانی سیستم‌افزار از Signia نیاز است.

با OVP 2.0 که در Pure Charge&Go IX موجود است، ادیولوژیست شما یک «اسکن آکوستیک» سریع از سر شما می‌گیرد و از شما می‌خواهد هنگام استفاده از سمعک صحبت کنید. بعد از این مرحله کالیبراسیون، سمعک شما می‌تواند تشخیص دهد که شما در حال صحبت هستید و صدای شما را جداگانه پردازش می‌کند و مطمئن می‌شود که صدای شما طبیعی‌تر است. همه صداهای دیگر، مانند مکالمات و نویزهای پس زمینه، طبق معمول تقویت می شوند.

پخش صدای بی سیم بلوتوث


سمعک‌ Signia Pure C&G IX برای آینده صدای بی‌سیم آماده شده‌اند که با دستگاه‌های iOS®، Android™ و استاندارد Bluetooth® LE سازگار است. شما می توانید با پخش صدا و همچنین کنترل بی سیم با برنامه Signia از موسیقی مورد علاقه خود لذت ببرید. به لطف حالت هندزفری سیگنیا که به میکروفون های سمعک اجازه می دهد صدای شما را در حین تماس دریافت کنند، تماس بدون هندز نیز برای کاربران iOS در دسترس است. اگر از اندروید استفاده می‌کنید، همچنان باید گوشی را نزدیک‌تر به دهان خود نگه دارید تا صدایی تمیز داشته باشید.

اگر متوجه شدید که با صدای بی‌سیم مشکل دارید، به ادیولوژیست خود اطلاع دهید تا بتواند تنظیمات صوتی پخش‌شده شما را در قرار مجازی یا داخل دفتر بعدی شما تنظیم کند. اوه، و اگر Silk IX را در نظر می گیرید، به خاطر داشته باشید که آن قابلیت های بی سیم مشابه با بلوتوث یا تله کویل را ندارد.

اپلیکیشن سیگنیا


برنامه Sigia برای دانلود از اپ استور یا گوگل پلی به ترتیب برای دستگاه های iOS و اندروید در دسترس است. سازگاری گوشی خود با IX را در اینجا بررسی کنید. دانلود برنامه ساده است و نصب با اتصال به اینترنت خوب تقریباً یک دقیقه طول می کشد. اگر با مشکلی مواجه شدید، سیگنیا راهنماهای جفت‌سازی گام به گام را همراه با اطلاعات مفید دیگر برنامه‌ها ارائه می‌کند.

مطمئناً می خواهید از برنامه Signia با دستگاه های IX خود استفاده کنید - حتی اگر اهل فن آوری نباشید. این به این دلیل است که این برنامه به طور قابل توجهی کنترل شما را بر روی دستگاه ها گسترش می دهد و چندین ویژگی را که از طریق سوئیچ دستی که قبلاً در مورد آن صحبت شد قابل دسترسی نیستند باز می کند.

اما قبل از اینکه به آن‌ها بپردازیم، صفحه اصلی برنامه دسترسی به سه زبانه قابل دسترسی در لبه پایین صفحه را فراهم می‌کند: میزان صدا، تعادل صدا و شنیدن جهت صدا. این احتمالاً جایی است که بیشتر وقت خود را سپری می کنید زیرا آنها بیشترین کنترل را بر صدای سمعک به شما ارائه می دهند. برگه پایانی، شنوایی جهت دار، به شما این امکان را ارائه می دهد که محل "گوش دادن" سمعک های خود را تنظیم کنید. تنظیمات این برگه جریان‌های فوکوس تقویت گفتگوی RealTime IX را لغو می‌کند و حتی می‌تواند جهت را تا 15 درجه تنظیم کند.

در حالی که این برگه‌ها شخصی‌سازی قابل‌توجهی از سمعک‌های IX را به شما ارائه می‌دهند، این برنامه همچنین درهای مراقبت از راه دور را با ارائه‌دهنده شنوایی شما باز می‌کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ویژگی های فردی ارائه شده در برنامه به خواندن ادامه دهید.

دستیار سیگنیا


Signia Assistant یک راهنمای هوشمند با هوش مصنوعی برای سمعک های شما است. اگر برای شنیدن مشکل دارید، Sigia Assistant را باز کنید و از رابط چت ساده استفاده کنید تا کیفیت صدای سمعک خود را در زمان واقعی تنظیم کنید. وقتی از این ویژگی استفاده می‌کنید، از بازخورد کاربران سمعک Signia در سراسر جهان استفاده می‌کنید و به ایجاد یک «شبکه عصبی» زنده کمک می‌کنید که دائماً در حال به‌روزرسانی است و توسط افرادی مانند شما تکمیل می‌شود. تنظیمات انجام شده در Signia Assistant روی برنامه یونیورسال شما اعمال می شود و فعال می ماند مگر اینکه آنها را تغییر دهید، به حالت پیش فرض بازنشانی کنید، یا تنظیمات بیشتری را با ارائه دهنده شنوایی خود انجام دهید.

حالت ماسک


ماسک‌های صورت در طول همه‌گیری COVID-19 توجه را به اهمیت نشانه‌های بصری و وضوح با فرکانس بالا در حین مکالمه جلب کرد. در حالی که دیگر چندان به تجهیزات محافظ شخصی متکی نیستیم، سیگنیا حالت ماسک خود را حفظ کرده است زیرا مردم همچنان آن را مفید می دانند. زمانی که می‌خواهید قابلیت شنیدن گفتار را بهبود ببخشید و روی افراد مقابلتان تمرکز بیشتری داشته باشید، حالت ماسک را انتخاب کنید.

کمک از راه دور


قرارهای مجازی برای همه نیست و به سختی می توان با مراقبت مستقیم ویزیت حضوری بحث کرد. با این حال، بسیاری از مردم یاد می گیرند که انعطاف پذیری و راحتی را که ارائه می دهند دوست داشته باشند. کمک از راه دور در برنامه Signia به شما این آزادی را می دهد و به شما امکان می دهد تقریباً برای هر جنبه ای از یک قرار ملاقاتبا ادیولوژیست تماس بگیرید. تنظیمات را می توان در زمان واقعی انجام داد و از وسایل راحتی ماشین، دفتر یا خانه به سمعک شما منتقل کرد. CareChat همچنین برای اتصال شما و ادیولوژیست از طریق پیامک یا تماس در دسترس است.

عملکرد کلی


تست HearAdvisor نشان می‌دهد که سمعک Pure Charge&Go IX می‌تواند توانایی شما در شنیدن واضح گفتار را بهبود بخشد، اگرچه برای استفاده حداکثری از سمعک‌های IX، اندازه‌گیری‌های گوش واقعی از یکادیولوژیست مورد نیاز است.

عملکرد گفتاری


هنگامی که به طور عینی آزمایش شد، مشخص شد سمعک Pure Charge&Go IX عملکردی مشابه سایر سمعک‌های پرچم‌دار رسیور درون کانال تولیدکنندگان بزرگ دارد. تنظیمات Initial Fit تقویت کمتری نسبت به استانداردها برای کاهش شنوایی مورد استفاده ارائه می‌دهد. هنگامی که صرفاً به توصیه‌های پیش‌فرض تکیه می‌کنید، این در بین همه دستگاه‌ها رایج است. آنها همچنان به شما کمک می‌کنند که گفتار را بشنوید، اما جایی برای پیشرفت وجود دارد. هنگامی که Signia Pure C&G IX به طور حرفه ای با استفاده از اندازه گیری های گوش واقعی برنامه ریزی شد، بهبود قابل توجهی در درک گفتار به خصوص در موقعیت های ساکت ارائه کرد. با توجه به تنظیمات تست، در مقایسه با گوش دادن بدون سمعک، آزمایش 50 درصد بهبود در تشخیص کلمات را تخمین زد.

برای استفاده حداکثری از سمعک Pure Charge&Go IX  به تنظیم دقیق نیاز است

به طور خلاصه، تنظیمات اولیه سازنده سمعک در تمام سازندگان سمعک باید توسط ادیولوژیست شما با REM بررسی شود. 

تمامی خدمات و تنظیمات سمعک سیگنیا یا زیمنس در کلینیک شنوایی سنجی اسپین خرم آباد انجام می شود.