سمعک فوناک

سمعک فوناک

سمعک فوناک یکی از بزرگترین تولیدکنندگان سمعک در جهان است. سمعک فوناک در سال 1947 با تاسیس کمپانی به‌نام Elektroakustik fur AG در کشور سوییس فعالیت خودش را آغاز کرد. سپس در سال 1965 به نام Phonak AG تغییر یافت، نامی که هم‌اکنون در میان متخصصین علم شنوایی نامی شناخته شده است.اکنون، سمعک فوناک بخشی از گروه سونووا (Sonova) است. گروه سونووا علاوه بر فوناک مالک کمپانی‌‌های یونیترون (Unitron)، هانساتون (Hansaton) و دستگاه کاشت حلزون Advanced Bionics است.

فوناک بیش از نیم قرن است که در زمینه تولید سمعک و تجهیزات کمک شنوایی به‌ویژه برای کودکان فعالیت دارد و محصولاتش را در بیش از 100 کشور در سراسر جهان عرضه می‌کند.

سمعک فوناک Phonak

سمعک فوناک در طول سالیان دراز فعالیت خود، همواره به نیازهای خاص افراد کم شنوا حساس بوده و با بهره‌مندی از حضور دانشمندان تراز اول دنیا در لابراتوارهای تحقیقاتی خود، موفق به ارائه محصولات منحصربه‌فرد و پُرطرفداری در هر دوره شده است.

شرکت فوناک در سال 1978، سمعک SuperFront با بالاترین میزان تقویت را عرضه کرد. آن‌ها در سال 1999 سمعک Claro، یکی از اولین سمعک‌های 100% دیجیتال با گیرنده اِف‌اِم (FM) را ارائه کردند. این کمپانی بزرگ در سال 2007 هم‌زمان با ارائه نسل سوم سمعک های دیجیتال، شعار خود را به زندگی جاریست (Life is on) تغییر داد تا نشان دهد که برای کیفیت زندگی کاربران سمعک اهمیت خاصی قائل است.

 

در سال 2020، فوناک محصول جدیدی را بر روی پلتفرم پارادایس (Paradise) عرضه کرد، این سمعک جدید از تکنولوژی ساخته‌شده برای هر تلفنی (Made For All) برخوردارست. اکنون فقط مدل ریک (RIC) و پشت گوشی این سمعک تولید و عرضه شده است.

 آخرین پلتفرمی که طیف وسیعی از انواع سمعک‌های فوناک را ارائه می‌دهد، پلتفرم مارول است. پلتفرم مارول کمی قدیمی‌تر از پلتفرم پارادایس (Paradise) است، این پلتفرم هنوز فوق‌العاده است. اگر شما قصد خرید سمعک پشت گوشی، داخل گوشی یا نامرئی از فوناک هستید، Bolero و Virto برای شما انتخاب مناسبی هستند.

پلت فرم مارول سمعک فوناک

انواع سمعک فوناک

فوناک برای نام‌گذاری سمعک‌های خود کمی متفاوت‌تر از دیگر تولیدکنندگان عمل می‌کند.

فوناک از نظر تکنولوژی محصولاتش را به چهار سطح  Advanced ،Standard ،Essential و Premium طبقه‌بندی می‌کند.

این کمپانی از اعداد برای نشان دادن سطح تکنولوژی محصولاتش استفاده می‌کند و از نظر ظاهری انواع سمعک‌های خود را با نام‌های مختلف نام‌گذاری می‌کند.

برای سمعک دارای تکنولوژی عالی (Premium) از شماره 90، تکنولوژی  پیشرفته (Advanced) از شماره 70، تکنولوژی استاندارد (Standard) از شماره 50 و تکنولوژی پایه (Essential) از شماره 30 استفاده می‌کند.

انواع سمعک فوناک

در کمپانی فوناک سمعک‌های پشت گوشی Bolero، سمعک‌های داخل گوشی Virto، سمعک‌های ریک (Audeo (RIC/RITE و سمعک‌های پشت گوشی خیلی‌قوی نایدا (Naida) نامیده می‌شوند.

سیستم‌های پردازشی (پلتفرم) در فوناک اسامی مختلفی دارند، حرف اول هر کدام از این اسامی نشان‌دهنده سیستم پردازشی یا پلتفرم سمعک است، این پلتفرم‌ها عبارتند از:

 • حرف M که نشان‌دهنده پلتفرم Marvel است.
 • حرف B که نشان‌دهنده پلتفرم Belong است.
 • حرف V که نشان‌دهنده پلتفرم Venture است.
 • حرف Q که نشان‌دهنده پلتفرم Quest است.

فوناک در نام‌گذاری سمعک‌های خود ممکن است از سایز باتری سمعک (10، 312، 13 و 675) یا حرف R که به معنی سمعک شارژی (قابل‌شارژ) است، استفاده کند. همچنین در برخی از مدل‌ها که مدار تله‌کویل دارند، از حرف T استفاده می‌کند.

به‌عنوان نمونه  سمعک 70 RT  Audeo M فوناک:

Audeo: از نظر ظاهری این سمعک ریک (RIC) است.

 • M: از سیستم پردازشی (پلت‌فرم) مارول (Marvel) استفاده می‌کند.
 • 70: از نظر سطح تکنولوژی پیشرفته (Advanced) می‌باشد.
 • R: قابل‌شارژ است.
 • T: دارای مدار تله‌کویل است.

گیج شدم ... نمی‌دونم کدوم سمعک برای من مناسب است؟

توصیه می‌شود، مقالات بهترین سمعک و قیمت سمعک را از طریق لینک‌های زیر مطالعه فرمایید.

انتخاب سمعک مناسب

نمایندگی سمعک فوناک

کمپانی سمعک فوناک سوئیس حدود 16 سال است، که در ایران نمایندگی دارد. نمایندگی سمعک فوناک در تهران و سایر شهرها کلینیک‌های شنوایی و سمعک هستند. برای خرید سمعک فوناک می‌توانید به کلینیک‌های شنوایی و سمعک شهر خود مراجعه کنید.

جدیدترین سمعک فوناک

پلتفرم پارادایس (Paradise)

همان‌طور که ذکر شد، آخرین پلتفرم فوناک پارادایس (Paradise) نام دارد.

این پلتفرم شامل طیف گسترده‌ای از سمعک‌های ساخته‌شده برای هر تلفنی (Made For All) می‌باشد.

سمعک ادئو پارادایس (Audéo Paradise)

سمعک ادئو پارادایس برای افرادی با کم شنوایی ملایم تا عمیق ساخته‌شده و با باتری‌های شارژی لیتیوم-یون یا یک‌بار مصرف روی-هوا کار می‌کند. آن می‌تواند مستقیم به تلفن‌های هوشمند و تلویزیون متصل شود.

این محصول فوناک با میکروفون راجر (Roger) سازگار است. فوناک بیان می‌کند که سمعک ادئو پارادایس همراه با میکروفون راجر می‌تواند به فرد کمک کند وقتی در محیط‌های پُر سر و صدا است، صداها را واضح‌تر بشنود و بهتر درک کند.

سمعک ادئو پارادایس از نوع ریک (RIC) است، به این معنی که میکروفون و تقویت‌کننده پشت گوش و رسیور (بلندگو) در داخل گوش است. سمعک‌های ریک سبک و ظریف هستند و ممکن است برای افرادی که کم شنوایی شدید تا عمیق دارند، مناسب نباشند. این سمعک در چهار مدل عرضه می‌شود:

Audeo P-R

Audeo P-RT

Audeo P-312

Audeo P-13T

اپلیکیشن myPhonak به افراد کمک می‌کند که تنظیمات سمعک خود را شخص‌سازی کنند.

سمعک نایدا پارادایس (Naida Paradise)

 سمعک نایدا پارادایس از نوع پشت گوشی (BTE) است. برنامه کاهنده سر و صدای محیط این سمعک را می‌توان شخصی‌سازی کرد، همچنین آن با بلوتوث به دستگاه‌هایی مانند تلویزیون و تلفن‌های هوشمند متصل می‌شود.

در دو مدل مختلف برای انواع درجات کم شنوایی در دسترس است؛ ملایم تا شدید و عمیق. مدل P-PR برای کسانی که کم شنوایی ملایم تا شدید دارند از باتری لیتیوم قابل‌شارژ استفاده می‌کند. مدل P-UP برای کسانی که کم شنوایی عمیق دارند از باتری‌های یک‌بار مصرف روی-هوا استفاده می‌کند.

با استفاده از اپلیکیشن myPhonak، شنوایی‌شناس می‌تواند سمعک‌های پارادایس را از راه دور برای شما تنظیم کند.

پلتفرم مارول (Marvel)

سمعک ادئو مارول (Audeo Marvel) اولین محصول از پلتفرم مارول است. خانواده Audeo Marvel شامل 5 سمعک است که دو تا آن‌ها سمعک شارژی هستند. سمعک‌هایی که قابل‌شارژ نیستند، از باتری سایز 312 استفاده می‌کنند.

این سمعک در چهار سطح تکنولوژی تولید شده است (90-70-50-30)، برای اولین بار است که فوناک سمعک‌های ‌شارژی را در هر سطح از تکنولوژی در دسترس قرار می‌دهد.

پس از عرضه موفقیت‌آمیز Audeo Marvel، فوناک مدل خیلی‌قوی این پلتفرم یعنی سمعک نایدا مارول (Naida Marvel) را  رد دو مدل SP و UP معرفی کرد. مدل SP  با باتری سایز 13  و مدل UP با باتری سایز 675 کار می‌کند.

بسیاری از کمپانی‌های تولیدکننده سمعک از جمله ریساند، اتیکن، ویدکس، برنافون و سیگنیا (زیمنس) برای اتصال مستقیم سمعک به تلفن همراه، سمعک‌‌های ساخته‌شده برای آیفون (Made For iPhone) را تولید کردند، اما فوناک تصمیم گرفت که برای اتصال به تلفن همراه راه دیگری پیدا کند.

آن‌ها روشی را انتخاب کردند که اتصال مستقیم به هر تلفن همراه بلوتوث‌دار امکان‌پذیر باشد. فوناک برای این اتصال از پروتکل سنتی بلوتوث استفاده کرد که مزیت‌های زیادی دارد. این بدان معناست که سمعک‎‌های جدید فوناک، از لحاظ فنی قادر به اتصال به هر دستگاه بلوتوث‌داری هستند، نه فقط تلفن‌های همراه.

مارول (Marvel) به کاربران امکان می‌دهد صدای مستقیم و استریو را از هر نوع دستگاه بلوتوثی از جمله بیشتر تلفن‌های همراه، رایانه‌ها و حتی برخی از تلویزیون‌های مدرن را تجربه کنند.

جدیدترین سمعک فوناک

سمعک مارول (Marvel) همچنین دارای سیستم مدیریت صدا به‌نام Autosense 3.0 است، که نسبت به قبل محیط‌های شنیداری بیشتری را تشخیص می‌دهد و عملکردش را به‌طور خودکار و دقیق‌تر با محیط تطبیق می‌دهد.

این سیستم (Autosense 3.0) صداهای اطراف را طبقه‌بندی می‌کند، سپس خود را طوری با محیط سازگار می‌کند، که شما برای بهتر شنیدن به آن نیاز دارید.

ویژگی‌های اصلی:

 • اتصال مستقیم و استریو:  انتقال صدا به‌صورت استریو و مستقیم (بدون نیاز به رابط) از هر دستگاه دارای بلوتوث مانند آی‌فون، آی‌پد، آی‌پاد، لپ‌تاپ‌ها، کامپیوترها، مکینتاش‌ها، تلفن‌های همراه اندروید، تلفن‌های همراه ویندوز و هر گوشی تلفن دارای بلوتوث به سمعک. سمعک‌ها مانند هندزفری (Hands-free) عمل می‌کنند.
 • انتقال صدا از تلویزیون:  صدا از تلویزیون‌های بلوتوث‌دار به‌طور مستقیم به سمعک Marvel ارسال می‌شود. همچنین صدا می‌تواند از لوازم جانبی فوناک (Phonak TV) به سمعک ارسال شود.
 • سمعک قابل‌شارژ:  با یک بار شارژ می‌توان یک روز کامل از سمعک Marvel استفاده کرد.
 • تنظیم از راه دور:  شنوایی‌شناس می‌تواند سمعک Marvel را برای شما از طریق اینترنت و بدون مراجعه به کلینیک شنوایی‌ تنظیم کند.
 • RogerDirect:  برای اولین بار کاربران قادر خواهند بود، صدا را از دستگاه‌های Roger به‌طور مستقیم به سمعک‌ها ارسال کنند.
 • قابل ارتقاء:  ارتباط بین دو گوشی کامل و امکان به روز کردن این ویژگی.

اپلیکیشن گفتار به متن

فوناک همچنین با محصولات جدیدش اپلیکیشن جدیدی برای تبدیل گفتار به متن معرفی کرده است. این اپلیکیشن جدید مانند یک سیستم رونویسی عمل می‌کند، به‌طوری‌که به کاربر امکان می‌دهد آنچه  توسط مخاطب تلفنی بیان شده است را بخواند. این اپلیکیشن به‌صورت هم‌زمان کار می‌کند، شما مکالمه تلفنی را از طریق سمعک‌ می‌شنوید و در همان لحظه می‌توانید، آن را بخوانید.

این اپلیکیشن به افراد کم شنوا امکان می‌دهد تا مکالمات تلفنی از طریق تلفن همراه خود را بهتر درک کنند.

رابط تلویزیون

سمعک‌های مارول (Marvel)  مستقیم به تلویزیون‌های دارای بلوتوث متصل می‌شوند. فوناک همچنین رابط تلویزیون جدیدی را معرفی کرده است. این رابط تلویزیون با مصرف انرژی کم، صدا را با کیفیت عالی انتقال می‌دهد و مصرف باتری سمعک را کاهش می‌دهد.

سمعک Audeo Marvel R فوناک

سمعک Audeo Marvel R جدیدترین سمعک ‌شارژی فوناک است. این سمعک قابل‌شارژ دارای تکنولوژی ساخته‌شده برای هر تلفنی (MFA) است. برای این سمعک می‌توان از چندین رسیور (بلندگو) با قدرت‌های مختلف استفاده کرد، بدین معنی که برای کم شنوایی‌ها از حد ملایم، متوسط و شدید تا عمیق مناسب است. این سمعک به‌طور مستقیم به هر بلوتوث تلفن همراه متصل خواهد شد و تماس‌های تلفنی و فایل‌های صوتی را به‌صورت استریو در هر دو گوش پخش خواهد کرد.

سمعک 312 Audeo Marvel فوناک

سمعک Audeo Marvel 312 از نوع ریک (RIC) است و بسیار کوچک می‌باشد، و باتری آن سایز 312 است. این سمعک کاملا مخفی است و می‌توان از چندین رسیور (بلندگو) با قدرت‌های مختلف برای آن استفاده کرد، بدین معنی که برای کم شنوایی‌ها از حد ملایم، متوسط و شدید تا عمیق مناسب است. اگرچه وایرلس است، اما تله‌کویل ندارد. سمعک  Audeo Marvel 312 به‌طور مستقیم به همه‌ی تلفن‌های همراه دارای بلوتوث متصل می‌شود و تماس‌های تلفنی و فایل‌های صوتی را به‌صورت استریو در هر دو گوش پخش خواهد کرد.

سمعک Audeo Marvel 312T فوناک

سمعک 312T  Audeo Marvel شبیه سمعک Audeo Marvel 312 است. تنها تفاوت این دو سمعک مدار تله‌کویل است، که در مدل 312T تله‌کویل وجود دارد.

سمعک Audeo Marvel 13T فوناک

سمعک Audeo Marvel 13T از نوع ریک (RIC) است، که با باتری سایز 13 کار می‌کند. سایر ویژگی‌های این سمعک شبیه به سمعک مدل 312T است، فقط این سمعک کمی بزرگتر از 312T است.

سمعک Audeo Marvel RT فوناک

سمعک Audeo Marvel RT از نوع ریک (RIC) قابل‌شارژ است، که دارای تله‌کویل است. سایر ویژگی‌های این سمعک شبیه به مدل Audeo Marvel R است.

انواع مدل های سمعک فوناک

سمعک‌ نایدا مارول (Naida Marvel) فوناک

بیش از 70 سال است که فوناک به‌طور مداوم برای بهبود زندگی افراد تلاش می‌کند. با هر محصول جدید، آن‌ها مرزهای فن‌آوری جدیدی به وجود می‌آورند تا راه‌حل‌هایی برای عملکرد شنوایی عالی ارائه دهند، و حس واقعی بهتر زیستن را فراهم کنند.

آخرین تولید آن‌ها نتیجه سال‌ها تحقیق و توسعه گسترده است که همه در یک قطعه شگفت‌انگیز از فن‌آوری گرد هم آمده است. فوناک توجه خود را بر روی آنچه شما می‌خواهید و انتظار دارید از سمعک، یعنی تجربه صدای قدرتمند و شفاف، متمرکز کرده است.

با استفاده از این فلسفه، همراه با فن‌آوری مدرن، سمعک چند منظوره‌ای تولید کرده که در اولین تجربه صدا عشق را منتقل می‌کند.

 • صدای قدرتمند و شفاف
 • اتصال بی‌سیم (وایرلس) به تلفن‌های هوشمند (iOS و Android)، تلویزیون، میکروفون Roger و سایر دستگاه‌ها
 • قابل‌اعتماد
 • اپلیکشن‌های هوشمند

نایدا مارول فوناک قابل‌اعتمادترین سمعک قوی دنیا

 • درک بهتر گفتار در محیط‌های پُر سر و صدا با Roger
 • کاهش تلاش شنیداری در نویز
 • فراخوانی بهتر حافظه در نویز
 • اتصال بلوتوثی

از لحظه‌ای که برای اولین بار سمعک‌های نایدا مارول را استفاده ‌کنید، می‌توانید بهترین عملکرد شنوایی را انتظار داشته باشید. فوناک اظهار می‌کند که این کار را با به دست آوردن عملکرد اثبات‌شده فن‌آوری خود و بهبود آن از هر نظر انجام داده‌ است.

فن‌آوری  به‌کاررفته در نایدا مارول به‌طور کامل تشخیص می‌دهد و هماهنگ می‌شود تا دقیقاً با شرایط شنیداری بیشتر از گذشته سازگار شود.

از درک بهتر گفتار در محیط‌های پُر سر و صدا و فاصله دور با Roger  و همچنین کاهش تلاش شنیداری در نویز لذت ببرید و از این‌که چقدر سمعک‌ها در زندگی روزمره شما عملکرد خوبی دارند شگفت‌زده خواهید شد.

علاوه بر این، خوب شنیدن به شما امکان می‌دهد تا بیشتر مشارکت کنید و ارتباط برقرار کنید و این باعث می‌شود احساس خوبی نسبت به خود داشته باشید! کیفیت صدا عالی، اتصال به گوشی‌های هوشمند و تلویزیون را با هم در نظر بگیرید، این دلیل بسیار خوبی برای دوست داشتن مارول است... تمام طول روز، هر روز!

سمعک‌ نایدا مارول

چه عواملی باعث می‌شود نایدا مارول حتی شگفت‌انگیزتر شود؟

ارتباط بخش از زندگی روزمره ما است. سمعک نایدا مارول به‌گونه‌ای طراحی شده که شما بدون زحمت می‌توانید ارتباط خود با تماس‌های تلفنی، پیام‌ها، ایمیل‌ها، تلویزیون، اپلیکشن‌ها و دستگاه‌های الکترونیک را حین شنیدن صدای قدرتمند و عالی، به‌راحتی حفظ کنید.

اتصال بی‌سیم به گوشی‌های هوشمند

سمعک نایدا مارول فوناک اولین سمعک پشت گوشی خیلی‌قوی در دنیاست که صدا را از طریق سیستم عامل‌های iOS ، Android یا سایر دستگاه‌های بلوتوث‌دار به‌طور مستقیم به سمعک ارسال می‌کند.

حتی اگر تلفن شما در سمت دیگری از اتاق باشد، تماس‌های تلفنی را می‌توان با فشار ساده دکمه پاسخ یا رد کرد. علاوه بر این، حتی می‌توانید تماس‌های تلفنی خود را از طریق سمعک‌های مارول خود بشنوید.

تجربه تلویزیون و سایر رسانه‌ها

نایدا مارول برای پخش صدا از تلویزیون و استریو از فن‌آوری AirStream  بهره می‌برد. با اتصال ساده رابط تلویزیون به‌نام TV Connector، از برنامه‌ها و فیلم‌های تلویزیونی مورد علاقه خود لذت ببرید.

این دقیقاً مانند استفاده از هدفون‌های بی‌سیم است- شاید حتی بهتر، زیرا این فن‌آوری جدید نایدا مارول را قادر می‌سازد بین سیگنال‌های گفتاری و موسیقی تمایز قایل شود و به‌طور خودکار کیفیت صدای را بهینه‌سازی کند. علاوه بر این، استفاده از هدفون‌ به مرور زمان باعث بدتر شدن کم شنوایی می‌شود، درصورتی‌که استفاده از سمعک و رابط تلویزیون به سیستم شنوایی شما آسیبی نمی‌رساند.

 PartnerMic

تکنولوژی AirStream همچنین برای پخش صدا از PartnerMic استفاده می‌کند. استفاده از آن برای مکالمات یک به یک آسان است و صرف‌نظر از موقعیت همیشه جهت دار است.

آنچه انتظار دارید:

 • اتصال وایرلس (بی‌سیم) به تلفن‌های هوشمند iOS و Android
 • اتصال وایرلس (بی‌سیم) به انواع وسایل الکترونیکی روزمره
 • استفاده از سمعک مانند هدفون‌های استریو بی‌سیم یا هندزفری
 • ارسال طولانی مدت صدا از تلویزیون به سمعک از طریق رابط تلویزیون و با کمک فن‌آوری AirStream

عملکرد شنوایی خود را با فن‌آوری راجر (Roger) تقویت کنید

در شرایطی که سر و صدا و فاصله بر شنوایی شما تأثیر می‌گذارد، درک گفتار هنوز هم می‌تواند چالش برانگیز باشد. این جایی است که راجر به تقویت عملکرد شنوایی شما کمک می‌کند.

این کار با بلند کردن صدای بلندگو از طریق میکروفون راجر و انتقال بی‌سیم آن به گوش شنونده ضمن کاهش صدای پس‌زمینه انجام می‌شود.

نایدا مارول فوناک با استفاده از ویژگی RogerDirect به فن‌آوری راجر اجازه می‌دهد تا صدا مستقیم و بدون اتصال گیرنده خارجی به سمعک‌های مارول ارسال شود. با این نوآوری بی‌نظیر، شما می‌توانید به‌طور کامل در مکالمات شرکت کنید حتی در محیط‌های پُر سر و صدا مانند رستوران‌ها و جلسات کاری.

آنچه انتظار دارید:

 • راه‌حلی بی‌نظیر برای موقعیت‌های شنیداری پُر چالش
 • طراحی‌شده برای بهبود درک گفتار در نویز و فواصل دورتر
 • کوچک و شیک

قابل‌اعتمادترین سمعک خیلی‌قوی (IP68)

 • مقاوم در برابر گرد و غبار
 • مقاوم به آب
 • در تمام طول روز و هر روز

درجه حفاظت IP68  نشان می‌دهد که سمعک مقاوم به آب و گرد و غبار است. طبق استاندارد IEC60529، غوطه‌وری مداوم 1 متر زیر آب به مدت 60 دقیقه و 8 ساعت در محفظه گرد و غبار آسیبی به سمعک نمی‌رساند.

فوناک اظهار می‌کند که از زمان معرفی اولین سمعک خیلی‌قوی در سال 1978، به‌طور مداوم راه‌حل‌های شنوایی ایجاد کرده که به افراد دارای کم شنوایی شدید تا عمیق کمک کند که به شنوایی طبیعی نزدیکتر شوند.

سمعک نایدا مارول با عملکرد قابل‌اطمینان حتی در سخت‌ترین شرایط شنیداری شما را قادر می‌سازد که فعالیت‌های روزمره خود را ادامه دهید.

قابل‌اعتمادترین سمعک خیلی‌قوی (IP68)

اپلیکیشن‌های فوق‌العاده شگفت‌انگیز!

اپلیکیشن myPhonak

این اپلیکیشن آسان برای استفاده هوشمندانه در جهت استفاده بهتر از سمعک‌های مارول است. با تشکر از عملکردهای مختلف اپلیکیشن، می‌توانید اعتماد به نفس و آرامش خاطر داشته باشید که نیازهای شنوایی شخصی شما در صورت لزوم مرتفع شود.

آنچه انتظار دارید:

 • کنترل از راه دور: با انتخاب برنامه یا شخصی‌سازی صدا حتی با ویژگی‌های پیشرفته، بلندی صدای سمعک‌های خود را تنظیم و کنترل کنید.
 • پشتیبانی از راه دور: سمعک فوناک شما می‌تواند از راه دور توسط شنوایی‌شناش تنظیم شود.
 • یادداشت‌برداری شنوایی: تجربه شنوایی خود را پیگیری کنید و نظرات خود را با شنوایی‌شناس خود به اشتراک بگذارید.
 • سمعک‌های من: اطلاعات بیشتری درباره وضعیت باتری سمعک، برنامه‌ها و آمارهای شخصی‌سازی شده دریافت کنید.

اپلیکیشن گفتار به متن (myCall-to-Text)

پیگیری مکالمات از طریق تلفن می‌تواند چالش برانگیز باشد، به‌ویژه وقتی که صدای پس‌زمینه وجود دارد. با تشکر از قابلیت‌های اتصال وایرلس سمعک‌های مارول، لازم نیست تلفن را نزدیک گوش خود نگه‌دارید.

با استفاده از اپلیکیشن گفتار به متن می‌توانید در لحظه روی صفحه نمایش بخوانید، آنچه مخاطب شما از پشت تلفن می‌گوید. درست مانند زیرنویس‌ها در تلویزیون یا فیلم‌ها، اکنون می‌توانید آنچه را که در تلفن هوشمند خود می‌شنوید به بیش از 80 زبان بخوانید.

با هرکس و هرکجا ارتباط برقرار کنید و هرگز نگران از دست دادن مکالمات نباشید.

آنچه انتظار دارید:

 • برای برقراری ارتباط، تماس‌های تلفنی خود را بشنوید و بخوانید.
 • مخاطب تلفنی شما می‌تواند از هر نوع تلفن (تلفن همراه یا خط ثابت) و بدون نیاز به نصب اپلیکیشن با شما ارتباط برقرار کند.
 • مکالمات تبدیل‌شده به متن را برای بررسی بعدی می‌توانید ذخیره کنید.

معرفی سیستم‌های پردازشی (پلت‌فرم‌های) قدیمی‌تر:

اولین گام‌ها به سمت پردازش دیجیتال اصوات در دهه 60 میلادی برداشته شد و تاجایی پیش رفت که در سال‌های اخیر استفاده از فن‌آوری دیجیتال در طراحی سمعک‌ها جزء استاندارد سمعک‌ها شده است. در طی این سال‌ها تحقیقات و مطالعات  بر روی کم شنوایی و نحوه پردازش سیگنال صوتی ادامه داشته است.

با افزایش دانش ما از نیازهای افراد کم شنوا، و همچنین ورود به دنیای ارتباطات و توسعه صنایع میکروالکترونیک، به‌تدریج سمعک‌های دیجیتال و هوشمند وارد بازار شدند که نه تنها قادر بودند خود را با محیط صوتی تطبیق دهند، بلکه امکان استفاده از دنیای ارتباطات بی‌سیم (وایرلس) و بلوتوث را برای افراد کم شنوا فراهم کردند تا بتوانند در جریان زندگی مدرن امروز از ابزارهای ارتباطی و سرگرمی گوناگون نیز استفاده کنند.

کمپانی‌های فعال در این حوزه برای ارائه این امکانات و برآوردن نیاز کاربران، در دوران‌های مختلف همواره در تلاش بوده‌اند تا پلت‌فرم‌های گوناگونی را عرضه کنند.

در اواخر سال 2010 میلادی، فوناک با طراحی یک تراشه جدید و ارائه تکنولوژی جدیدی به نام +Spice سعک‌های جدیدی را معرفی کرد. در این سمعک‌ها علاوه بر داشتن قابلیت‌های سمعک‌های قبلی، هماهنگی و هارمونی فوق‌العاده‌ای بین اجزا و عملکردهای سمعک وجود داشت. ارتباط بی‌سیم بین دو سمعک و پردازش دو گوشی سیگنال، کاربران را قادر می‌سازد که در شرایط دشوار شنوایی مانند محیط‌های پُر سر و صدا، شنوایی قابل اطمینانی داشته باشند.

کمپانی فوناک سپس در اواخر سال 2013 میلادی، سیستم پردازشی جدید خود را بازسازی و متحول کرده و با افزودن قابلیت‌های جدید مبتنی بر پردازش دوگوشی، تغییراتی در فرمول تنظیمی و تغییراتی در ساختار کانال‎ها و برنامه‌ها، مجموعه جدیدی از انواع سمعک به نام Phonak Quest را در مدل‌های مختلف به بازار عرضه کرد.

پس از آن در سال 2015 میلادی، فوناک سیستم پردازشی (پلت‌فرم) Venture را معرفی کرد. با افزایش سرعت پردازش در این نسل تغییراتی در الگوی برنامه‌های اتوماتیک محصولات داده شد، تا انطباق و سازگاری بیشتری با تغییرات صورتی محیط پیدا کنند. همچنین قابلیت‌های سمعک های هوشمند وایرلس، اعم از ارتباط با وسایل صوتی و ارتباطات دوگوشی به‌گونه‌ای نوسازی شدند، که مصرف باتری سمعک را به میزان قابل‌توجهی کاهش دهند.

اما پیشرفت ادامه داشته و دارد، سیستم پردازشی بعدی فوناک Belong نام داشت، که یکی از قدیمی‌ترین تمایلات کاربران، یعنی باتری سمعک قابل شارژ را جامه عمل پوشاند. علاوه بر این ساختار برنامه اتوماتیک سمعک‌ها نیز تغییراتی کرده است تا با سرعت و دقت بیشتری بر تغییرات صوتی محیط منطبق شود.

معرفی سیستم پردازشی Belong:

سیستم پردازشی Belong نتیجه تلاش فوناک در غلبه بر محدودیت‌هاست. انواع سمعک در این نسل علاوه بر دارا بودن ویژگی‌های تکنولوژی نسل‌های قبل، گروهی از قابلیت‌های خلاقانه را به هدف ساده‌تر کردن زندگی کاربران سمعک به بازار عرضه کرده است.

اولین ویژگی هیجان‌انگیز این نسل، ارائه محصولاتی با باتری قابل‌شارژ لیتیوم-یون است. این اولین بار است که این نوع از باتری‌ها در صنعت شنوایی و سمعک استفاده می‌شود. دیگر ویژگی خاص این نسل، AutoSense OS یا همان برنامه اتوماتیک سمعک است، که با تغییراتی در ساختار برنامه اتوماتیک نسل گذشته، کیفیت عملکرد کلی سمعک را بهبود می‌بخشد. انواع سمعک ارائه شده در این سیستم پردازشی در چهار سطح قیمتی-کیفیتی مختلف (30-50-70-90) به بازار عرضه شده است.

تکنولوژی برتر باتری سمعک قابل‌شارژ

 • 24 ساعت شنوایی راحت، با یک بار شارژ
 • سریع‌ترین زمان شارژ شدن و طولانی‌ترین طول عمر باتری
 • کاربری ساده، بدون دردسر و نگرانی تعویض باتری سمعک

AutoSense OS جدید

 • شنیدن بهتر و راحتی بیشتر
 • عملکرد شنوایی منحصربه‌فرد در شرایط روزمره شنوایی
 • کارکرد کاملا اتوماتیک که با تطبیق هرچه بیشتر با محیط، درک گفتار بالایی را فراهم می‌آورد.

دریافت بهتر فرکانس‌های بالا با SoundRecover2

وقتی کم شنوایی افزایش می‌یابد، SoundRecover2 با به کارگیری الگوریتم تطبیقی تراکم فرکانسی و بسته به محتوای فرکانسی سیگنال ورودی، فرکانس‌های بالا را برای فرد شنودپذیر می‌کند، بدون این‌که فرکانس‌های پایین و میانی دستخوش تغییر شوند.

افزایش راحتی کاربر با Symmetrical Gain

تجربه نشان داده است کاربرانی که برای اولین بار از سمعک استفاده می‌کنند و کم شنوایی نامتقارن دارند، چنانچه در گوش بدتر بهره لازم برای کم شنوایی‌شان را دریافت کنند، احساس ناراحتی خواهند کرد. فوناک الگوریتمی طراحی کرده است که این تفاوت ادیوگرام دو گوش را در نظرگرفته و در فیتینگ اول، بهره کمتری به گوش بدتر ارائه می‌کند. در نتیجه با حفظ وضوح گفتار، راحتی بیشتری برای کاربر فراهم می‌کند.

معرفی سمعک‌های قابل‌شارژ

باتری‌های لیتیوم-یون، باتری‌های قابل اعتمادی هستند که ظرفیت لازم برای پشتیبانی از عملکرد و تکنولوژی برتر سمعک‌های قابل‌شارژ نسل پردازشی Belong را دارا هستند. اولین بار در دنیا است که از این نوع باتری‌ها، در سمعک‌ها استفاده می‌شود.

باتری‌های قابل‌شارژ لیتیوم-یون سریع شارژ می‌شوند، مدت زمان بیشتری انرژی دستگاه را تامین می‌کنند و حتی پس از بارها و بارها شارژ مجدد خراب نمی‌شوند. همچنین نسبت به باتری‌های قابل‌شارژ رایج 40% توان بالاتری دارند.

سمعک‌های قابل‌شارژ فوناک، طی 3 ساعت کاملا شارژ می‌شوند و پس از شارژ کامل 24 ساعت کار می‌کنند، حتی نیم ساعت شارژ کردن سمعک در شرایط اضطرار، توان لازم برای 3 ساعت کار کردن سمعک را فراهم می‌آورد.
در حال حاضر در دو گروه از سمعک‌های پشت گوشی نسل Belong، باتری سمعک قابل‌شارژ ارائه شده است: Audeo B و Bolero B.

سمعک‌های قابل‌شارژ، دو مدل شارژر مختلف دارند:

Phonak Mini Charger:

شارژر ظریف و ساده‌ای است که وزن بسیار کمی دارد و جای زیادی اشغال نمی‌کند.

Phonak Mini Charger

Phonak Charger Case:

این شارژر همان جعبه محافظ سمعک است که در درون خود محفظه‌ای برای قرار دادن قرص رطوبت گیر نیز دارد. یک ابزار تمیز کننده سمعک هم در آن جا گذاری شده است.

Phonak Charger Case

سمعک Audeo B فوناک:

سمعک‌های RIC یا Receiver in the canal در این سیستم پردازشی فوناک، Audeo B نام دارند. بلندگو (رسیور) این نوع سمعک‌ها در مجرای گوش قرار می‌گیرند و مابقی اجزا در یک سمعک بسیار ظریف، پشت لاله گوش پنهان می‌شود. مدل R یا قابل‌شارژ آن فقط در سطوح تکنولوژی 50 به بالا وجود دارد.

سمعک Audeo B فوناک

سمعک Bolero B فوناک:

در پلت‌فرم Belong، سمعک‌های پشت گوشی Bolero B نامیده می‌شوند و چهار مدل مختلف M ،P ،SP و PR دارد. در این بین مدل PR قابل‌شارژ بوده و در سطوح قیمتی - کیفیتی 50 به بالا موجود است. تمامی مدل‌های این گروه با IP68 تا یک ساعت و عمق یک متری آب، نسبت به آب و رطوبت مقاومند.

سمعک Bolero B فوناک

سمعک Bolero V فوناک:

محصولات پشت گوشی نسل Venture

دارای سه مدل قدرتی

در چهار سطح قیمتی - کیفیتی مختلف

مقاومت همه مدل‌ها در برابر آب تا نیم ساعت و عمق یک متری

دارای مدار ویژه Tinnitus Balance در تمام مدل‌ها

دارای قابلیت‌های بی‌سیم و پردازش دو گوشی

با طراحی جدید

سمعک Bolero V فوناک

سمعک Audeo V فوناک:

محصولات (Receiver in the Canal) یا همان ریک RIC

دارای چهار مدل با اندازه‌های متفاوت

قابل استفاده با سه نوع رسیور (بلندگو) با قدرت‌های مختلف

در چهار سطح قیمتی - کیفیتی

دارای مدار ویژه Tinnitus Balance در تمام مدل‌ها

دارای قابلیت‌های بی‌سیم (وایرلس) و پردازش دو گوشی

دکمه برنامه در تمام مدل‌ها

برنامه مخصوص تلفن در همه مدل‌ها

سمعک Audeo V فوناک

سمعک Virto V فوناک:

محصولات داخل گوشی نسل Venture

دارای چهار مدل در اندازه‌های مختلف

در چهار سطح قیمتی - کیفیتی مختلف

امکان تغییر قدرت سمعک با تغییر رسیور

دارای مدار ویژه Tinnitus Balance در تمام مدل‌ها

دارای سمعک نامرئی IIC

سمعک Virto V فوناک

سمعک نایدا فوناک Naida V:

سمعک‌های پشت گوشی خیلی‌قوی در نسل Venture

در دو مدل قدرتی SP و UP

در چهار سطح قیمتی -کیفیتی مختلف

مقاوم به آب و رطوبت تا نیم ساعت و عمق یک متری

سمعکNaida V فوناک

سمعک Bolero Q فوناک:

در این پلت‌فرم، کلیه مدل‌های پشت گوشی Bolero Q نام دارند و با ارائه چهار مدل مختلف طیف وسیعی از میزان کم شنوایی را پوشش داده و همچنین از نظر زیبایی برای سلیقه‌های مختلف ساخته شده است.

بدنه تمامی مدل‌های پشت گوشی با تکنولوژی پوشش نانو تولید شده و از این بین، مدل M-13 Bolero Q به‌طور خاص با دارا بودن شاخص IP معادل 67 مقاوم‌ترین سمعک به آب در این گروه است، که می‌تواند آب را تا 30 دقیقه و تا عمق یک متر تحمل کند.

سمعک Bolero Q فوناک

سمعک Virto Q فوناک:

  در این پلت‌فرم سمعک‌های نامرئی و داخل گوشی در اندازه‌های مختلف و با قدرت‌های مختلف و در پوسته‌ای ساخته‌شده از قالب گوش کاربر ارائه می‌شوند. امکان انتخاب رسیور‌های متفاوت برای سمعک‌های داخل گوشی این گروه، فوناک را قادر می‌سازد که کوچک‌ترین سمعک‌های نامرئی ممکن را عرضه کند

سمعک Virto Q فوناک

سمعک نایدا فوناک Naida Q:

برای کسانی که کم شنوایی شدید تا عمیق دارند، سمعک نایدا همواره نامی آشنا بوده است. در این نسل، سمعک‌های خیلی‌قوی پشت گوشی Naida Q نام دارند. این سمعک در سه مدل و هر مدل در چهار سطح قیمتی - کیفیتی مختلف عرضه شده است. سمعک‌های نایدا (Naida Q) نیز با دارا بودن شاخص IP معادل 67، مقاوم‌ترین سمعک‌های پشت گوشی خیلی‌قوی نسبت به آب و رطوبت هستند.

سمعک Naida Q فوناک

سمعک Audeo Q فوناک:

سمعک‌های Audeo Q فوناک، از گروه محصولات (receiver in the canal) یا همان ریک (RIC) و نسل پردازشی Quest فوناک هستند. این محصولات با توجه به قرار گرفتن رسیور آن‌ها در مجرای گوش، سمعک‌های بسیار ظریف و زیبایی هستند، که به‌طور خاص برای کم شنوایی های شیب‌دار و همچنین برای کسانی طراحی شده‌اند، که به ظاهر سمعک اهمیت زیادی می‌دهند. سمعک‌های Audeo Q در سه مدل و چهار سطح قیمتی - کیفیتی می‌توانند، با رسیورهای مختلف و در نتیجه با قدرت‌های مختلف ارائه شوند. همچنین کلیه انواع سمعک‌های Audeo Q مجهز به مدار ویژه‌ای جهت کنترل وزوز گوش (Tinnitus management) هستند.

فوناک مفتخر است که گروه های Q15 ،Q10 و Q5 که دارای قدرت پردازش نسل Quest هستند را در سمعک‌های دارای تکنولوژی پایه ارائه کند، تا بزرگ‌ترین مزیت این سیستم پردازشی که همان پذیرش سریع و آنی کاربر است، در این طبقه قیمتی نیز در اختیار کاربران قرار دهد.

سمعک Naida Q فوناک

سمعک Baseo فوناک:

گروه محصولات سمعک‌های پشت گوشی این طبقه که Baseo نام دارند، شامل سه مدل P، M و SP  در سطح Q15 و دو مدل M و SP در سطح Q10 و Q5  بوده، که در سطوح قدرتی و پوشانندگی مختلف ارائه شده‌اند. بدنه همه این مدل‌ها دارای پوشش نانو است، تا نفوذپذیری این محصولات نسبت به گرد و غبار، آلودگی و رطوبت به حداقل برسد.

سمعک Baseo فوناک

سمعک Tao فوناک:

سمعکهای داخل گوشی این طبقه که Tao نام دارند، دارای سه شکل ظاهری مختلف بوده و همانند دیگر محصولات داخل گوشی نسل Quest می توانند با رسیورهای مختلف در قدرت‌های متفاوت عرضه شوند.

سمعک Tao فوناک

لوازم جانبی سمعک فوناک:

برای بسیاری از ما، جریان زندگی فعال و مدرن امروز و در تماس بودن با محیط اطراف به معنی مواجهه با طیف وسیعی از سیستم‌های ارتباطی مثل تلفن همراه، تلویزیون، کامپیوتر، MP3Player و دیگر منابع صوتی است. این وجوه زندگی، برای افراد کم شنوا و کاربران سمعک یک چالش بزرگ محسوب می‌شود. لوازم جانبی بی‌سیم فوناک مثل ComPilot، iCom یا TVLink شرایطی را فراهم می‌آورند تا کاربران سمعک‌ها بتوانند با زندگی مدرن امروز تعامل داشته باشند. این ابزارها به‌طور قابل‌توجهی مزایای استفاده از سمعک ها را به حداکثر می‌رسانند و امکان دسترسی نامحدود به دنیای ارتباطات و مکالمات را برای فرد کم شنوا فراهم می‌کنند.

لوازم جانبی سمعک فوناک