ریشه‌های سمعک اتیکن دانمارک به سال 1904 برمی‌گردد، هنگامی که هانس دمنت (Hans Demant) به قصد خرید سمعک برای کمک به بهبود شنوایی همسرش به انگلستان سفر کرد. پسر او سال‌ها بعد، در سال 1946 شرکت سمعک اتیکن را تاسیس کرد. از دهه 60 و 70 میلادی، کمپانی اتیکن همواره تولیدکننده‌ای پیشرو در صنعت سمعک و وسایل کمک شنوایی در دنیا بوده و نمایندگی‌های آن در سراسر دنیا فعالیت‌های گسترده‌ای دارند. اکنون سمعک اتیکن متعلق به هولدینگ دمنت (Demant A/S) است. این هولدینگ بزرگترین تولیدکننده سمعک، دستگاه‌های کاشت حلزون شنوایی و تجهیزات شنوایی در دنیا است. 

سمعک اتیکن در ایران نیز نمایندگی دارد، کلینیک شنوایی و سمعک ساعی یکی از نمایندگی‌های اصلی سمعک اتیکن در تهران است. در سمعک ساعی شما می‌توانید سمعک اتیکن دانمارک را به مدت 7 روز قبل از سفارش امتحان کنید و چنانچه رضایت‌مندی کامل داشتید، اقدام به خرید سمعک اتیکن کنید.

شعار سمعک اتیکن "Life-Changing Technology" است. چشم‌انداز اتیکن «دنیایی بدون محدودیت برای افراد کم شنواست» و ماموریت این کمپانی «ما قراردادها را به چالش می‌کشیم و محدودیت‌های فن‌آوری را تغییر می‌دهیم تا زندگی افراد کم شنوا تغییر کند.»

پیشرفت‌های اخیر این کمپانی در ارائه تکنولوژی‌های برتر در دو دهه اخیر باعث شده که سمعک اتیکن با استقبال گسترده‌ای در دنیا مواجه شود. موسسه معتبر امریکایی Better Business Bureau به کمپانی اتیکن امتیاز +A داده است.

اولین سمعک کاملا اتوماتیک در دنیا را در سال 1991 این شرکت عرضه کرد. اتیکن در سال 1996 برای همیشه صنعت سمعک را با ارائه اولین سمعک کاملا دیجیتال به‌نام DigiFocus تغییر داد.

 

 

معرفی تکنولوژی‌های پیشرفته دیجیتالی و هوش مصنوعی و سمعکهای هوشمند وایرلس (BrainHearing) و همچنین طراحی منحصربه‌فرد سمعک‌ها توسط کمپانی اتیکن، این کمپانی را در رده برترین تولیدکننده سمعک در دنیا قرار داده است.

تنظیم سمعک اتیکن توسط شنوایی‌شناس با نرم‌افزارهای تخصصی Genie و Genie 2 انجام می‌شود.

اتیکن مدیکال (Oticon Medical) نیز بخشی از شرکت اتیکن است که در زمینه سیستم‌های شنوایی قابل‌کاشت استخوانی و دستگاه کاشت حلزون فعالیت می‌کند. تولیدات این شرکت به افرادی کمک می‌کند، که چالش‌های شنوایی سخت‌تری دارند.

جدیدترین سمعک‌های اتیکن مدل‌های ریل (Real-2023)، اُن (Own-2022)، زیرکُن (Zircon-2022)، مور (More-2021)، روبی (Ruby-2020) و اکسید (Xceed-2019) است. سمعک Own فقط در انواع داخل گوشی (IIC-CIC-ITC-ITE) و سمعک‌های زیرکن و مور در انواع پشت گوشی و ریک/رایت (RITE) با باتری یک‌بار مصرف یا باتری شارژی عرضه می‌شود. برخی از مدل‌های سمعک اُن (ITC-ITE) و تمام مدل‌های زیرکُن و مور مستقیم و بدون نیاز به رابط به گوشی‌های موبایل آیفون و برخی مدل‌های اندروید متصل می‌شوند. صدا مستقیم از دستگاه‌های دارای سیستم عامل iOS و اندروید مانند هندزفری در سمعک‌های زیرکُن و مور پخش می‌شود.

سمعک‌های روبی، اکسید و  سمعک اُپی‌اِن اس (Opn S) که قدیمی‌تر هستند به گوشی‌های موبایل آیفون مستقیم وصل می‌شوند، اما برای گوشی‌های اندروید نیاز به رابط Connectclip دارند.

کمپانی اتیکن بیان کرده که سطح تکنولوژی سمعک به‌کاررفته در سمعک روبی، Essential است، اما این سمعک اکثر ویژگی‌ها و عملکردهای سمعک‌های پیشرفته (Advanced) را دارد، به علت این‌که در این سمعک از پلت‌فرم Velox S و تکنولوژی BrainHearing استفاده شده است.

سمعک اکسید جدیدترین سمعک خیلی‌قوی (SP & UP) اتیکن است که بر روی پلتفرم جدید Velox S ساخته شده و برای کم شنوایی‌های شدید تا عمیق مناسب است.

در سال 2016 اتیکن سمعکی به نام Opn و در سال 2019، نسل جدید این سمعک یعنی Opn S را عرضه کرده، هر دو این سمعک‌ها به اینترنت (IoT) متصل می‌شوند. سمعک Opn اولین سمعکی است که از طریق شبکه اگر این، سپس آن (IFTTT) به سایر وسایل الکترونیک متصل می‌شود. سمعک‌های جدیدتر اتیکن نیز دارای این تکنولوژی هستند.

اتیکن ارائه‌دهنده اولین تکنولوژی سلامت شنوایی (™HearingFitness)

پیشروی اتیکن در استفاده از تکنولوژی وایرلس (بی‌سیم) در سمعک‌ها این امکان را فراهم کرده، که گام بزرگی به سوی e-health بر داشته شود.

HearingFitness در Oticon ON App همانند یک اپلیکیشن ورزشی برای گوش‌ها عمل می‌کند، به کاربران سمعک اطلاعات و آگاهی می‌دهد تا بهتر بشنوند، از شنوایی‌شان محافظت کنند و سلامتی‌شان را بهبود بخشند.

اطلاعات HearingFitness بر اساس اطلاعاتی است، که از ترکیب سبک زندگی و سلامتی فرد همراه با آنالیز صداهای محیطی اطراف او بدست می‌آید.

این اپلیکیشن اطلاعات را از سمعک‌ها دریافت می‌کند، سپس صداهای محیطی، میزان استفاده روزانه از سمعک و اطلاعات نحوه استفاده را آنالیز می‌کند.

همچنین HearingFitness می‌تواند از اطلاعات سایر اپلیکیشن‌ها و دستگاه‌ها از قبیل دستگاه‌های اندازه‌گیری ضربان قلب و الگوی خواب برای راهنمایی کاربر سمعک به سمت عادت‌ها و رفتارهای سالم‌تر استفاده کند.

اتصال به اینترنت (اینترنت اشیاء)

همه سمعک‌هایی که پس از سال 2016 تولید شدند را می‌توان با دستگاه‌ها و خدمات متصل به اینترنت برای آسان‌تر شدن زندگی روزمره مرتبط کرد. این سمعک‌ها مدل شارژی هم دارند.

اپلیکیشن Oticon ON سمعک را به شبکه اگر این، سپس آن (IFTTT.com) وصل می‌کند، تا کاربر سمعک به تعداد بی‌شماری دستگاه متصل شود و آن‌ها را کنترل کند.

برای نمونه با خدمات اگر این، سپس آن (If This Then That) شما هشداری (notification) روی اپلیکیشن و سمعک‌تان دریافت می‌کنید، اگر شخصی زنگ در منزل شما را بزند یا هنگامی که شما یک ایمیل دریافت می‌کنید.

همچنین برنامه سمعک را می‌توان با این خدمات به‌صورت اتوماتیک بر اساس موقعیت فرد (GPS) تغییر داد. امکان اتصال به اینترنت دائما رو به رشد است، به‌طوری‌که هر روز دستگاه‌های زیادی به لیست اینترنت اشیاء (IoT) اضافه می‌شود.

 

 

قیمت سمعک اتیکن

قیمت سمعک اتیکن با توجه به سطح تکنولوژی و پلت‌فرم به‌کار رفته در آن متفاوت است. اتیکن محصولات دیجیتال و هوشمندش را از نظر تکنولوژی به سه گروه پایه (Essential)، پیشرفته (Advanced) و عالی (Premium) تقسیم‌بندی می‌کند. حداقل قیمت سمعک‌های گروه پایه اتیکن با توجه به سال تولید پردازشگر سمعک حدود 4/000/000 تومان است.

 
اتصال سمعک به تلویزیون هوشمند

انواع سمعک اتیکن

سمعک زیرکُن اتیکن
سمعک زیرکُن اتیکن
سمعک ریل اتیکن
سمعک ریل اتیکن
سمعک مور اتیکن
سمعک مور اتیکن
سمعک اکسید اتیکن
سمعک اکسید اتیکن
سمعک اُن اتیکن
سمعک اُن اتیکن

شرکت اتیکن از نظر سطح تکنولوژی، سمعک‌هایش را به سه رده Essential - Advanced - Premium تقسیم‌بندی می‌کند. این کمپانی از اعداد (1-2-3-4-5) برای نشان دادن سطح تکنولوژی محصولاتش استفاده می‌کند. عدد 1 نشان‌دهنده بالاترین سطح و عدد 5 نشان‌دهنده پایین‌ترین سطح تکنولوژی است. اتیکن از نظر ظاهری انواع سمعک‌های خود را به‌صورت زیر نامگذاری می‌کند:

 • سمعک‌های پشت گوشی کوچک miniBTE نامیده می‌شوند.
 • سمعک‌های پشت گوشی استاندارد BTE و BTE PP (105) نامیده می‌شوند.
 • سمعک‌های پشت گوشی خیلی‌قوی BTE SP و BTE UP نامیده می‌شوند.
 • سمعک‌های نامرئی IIC (قسمت بیرونی مشکی) و CIC (قسمت بیرونی بژ) نامیده می‌شوند.
 • سمعک‌های داخل گوشی ITC-ITE نامیده می‌شوند.
 • سمعک‌های رسیور داخل کانال miniRITE نامیده می‌شوند.

حرف R در انتهای این نام‌ها به معنی سمعک شارژی (قابل‌شارژ) و حرف T یعنی سمعک دارای مدار تله‌کویل است. اکنون، سمعک‌های شارژی اتیکن در دو مدل زیرکن و مور با طراحی miniBTE و miniRITE عرضه می‌شود.

اتیکن چند سالی است که از تکنولوژی BrainHearing و از پردازشگرهای Polaris-Velox S-Velox در سمعک‌های خود استفاده می‌کند. همچنین از اسامی خاص برای انواع مدل‌ها استفاده می‌کند.

2023: Oticon Real (پردازشگر Polaris R)

2022: Oticon Own (پردازشگر Polaris)

2022: Oticon Zircon (پردازشگر Polaris)

2021: Oticon More (پردازشگر Polaris)

2020: Oticon Ruby (پردازشگر Velox S)

2019: Oticon Xceed, Oticon Opn S (پردازشگر Velox S)

2018: Oticon Siya (پردازشگر Velox)

2016: Oticon Opn (پردازشگر Velox)

2015: Oticon Ria2, Oticon Nera2, Oticon Alta2

2013: Oticon Nera, Oticon Alta

2011: Oticon Intiga, Oticon Ino

2010: Oticon Chili, Oticon Acto, Oticon Agil

2008: Oticon Dual Mini

اپلیکیشن HearingFitness در سمعک اتیکن

سمعک مور (More) اتیکن

سیستم پردازش صدا پولاریس (Polaris)

جدیدترین سیستم پردازش صدا (پلتفرم) اتیکن، پولاریس است. پولاریس، با تراشه قدرتمندتر و الگوریتم‌های بهبودیافته نسخه پیشرفته‌تری از BrainHearing  برای پردازش صدا ارائه می‌دهد. اتیکن ادعا می‌کند که پولاریس با «16 برابر ظرفیت بیشتر برای اجرای الگوریتم‌های پیشرفته»، «دو برابر ظرفیت محاسبه و سرعت» و پردازنده شبکه عصبی عمیق (DNN) روی صفحه، چندین پیشرفت قابل‌توجه نسبت به پردازشگر قبلی (Velox S) ارائه می‌دهد.

براساس اندازه‌گیری مغز EEG، اتیکن ادعا می‌كند پردازشگر پولاریس صدای بیشتری به مغز می رساند و منظر صوتی را 60% واضح‌تر می‌كند. این شرکت همچنین به تحقیقات داخلی اشاره دارد که نشان می‌دهد درک گفتار در حضور صدای پس‌زمینه در مقایسه با پردازشگرهای قبلی 15% بهبود می‌یابد.

هوش مصنوعی (Artificial Intelligence)

از نظر فن‌آوری، اتیکن با ارائه اولین سمعك‌هایی كه از هوش مصنوعی (AI) برای بهبود درک گفتار استفاده می‌کنند، بازی را در سال 2021 تغییر داده است. دیگر تولیدکنندگان سمعک سیستم‌های یادگیری ماشین (ML) و هوش مصنوعی را برای ایجاد کیفیت بهتر صدا و راحتی شنیدن عرضه کرده‌اند، اما بهبود درک گفتار با استفاده از این فن‌آوری های برای کاربران و تولیدکنندگان سمعک در آینده بسیار مهم است.

رویکرد هوش مصنوعی منحصربه‌فرد اتیکن که MoreSound Intelligence نامیده می‌شود، از شبکه عصبی عمیق (DNN) برای پردازش صدا و «ایجاد تضاد» بین صداهایی که شناسایی می‌شوند استفاده می‌کند. اتیکن ادعا می‌كند روش منحصربه‌فرد آن‌ها تمركز و پیگیری گفتگوها را آسان‌تر می كند و منجر به «بهبود گفتار» می‌شود.

سمعک مور جانشین خانواده محبوب محصولات Opn است. مور در جایی که Opn متوقف شده است، پیش می‌رود و فلسفه BrainHearing را با Deep Neural Network (DNN) روی پردازشگر صدا پولاریس اجرا می‌کند که در بالا مورد بحث قرار گرفت. اتیکن ادعا می‌کند سمعک مور در مقایسه با Opn   درک گفتار را 15% بهتر می‌کند.

از اوایل سال 2021، اتیکن فقط مدل  More miniRITE-R را عرضه کرده است. این سمعک شارژی اتیکن قابلیت اتصال بی‌سیم به آی‌فون و اندروید، تله‌کویل و دکمه فشاری برای تغییر ولوم صدا و برنامه سمعک را دارد. سمعک مینی‌رایت شارژی مور دارای درجه IP68 برای محافظت در برابر رطوبت و گرد و غبار است. این سمعک در انواع رنگ‌ها مطابق با پوست و مو عرضه شده است.

 
 

سمعک Opn S اتیکن:

سمعک جدید اتیکن به نام Opn S، تکامل تکنولوژی BrainHearing است، که نسبت به سمعک Opn (نسل قبلی) پیشرفته‌تر و مزایای بیشتری را در اختیار کاربر سمعک قرار می‌دهد. مزایایی مانند:

 • دارای باتری سمعک شارژی (قابل‌شارژ) لیتیوم-یون جدید
 • درک گفتار مانند افراد دارای شنوایی طبیعی
 • تجربه صدای 360 درجه
 • اتصال وایرلس (بی‌سیم) آسان
 • بدون فیدبک (سوت)

سمعک Opn S اتیکن با استفاده از فن‌آوری جدید اتیکن، که به اندازه کافی برای پشتیبانی از مغز سریع است، تولید شده است. این سمعک با دقت و بدون خطا، محیط صوتی را تجزیه و تحلیل می‌کند و بین صداهای اشخاص تمایز قایل می‌شود. بنابراین باعث بهبود قابل‌توجهی در توانایی درک گفتار در محیط‌های پُر چالش می‌شود و در عین حال انرژی مغز را ذخیره می‌کند. همچنین اطلاعات دقیق‌تری در اختیار کاربران قرار می‌دهد تا مکان‌یابی و جدا کردن منابع صوتی آسان‌تر شود و کاربران بتوانند روی آن‌چه مهم هست، تمرکز کنند. این اتفاق خیلی سریع رخ می‌دهد و توانایی شنونده را در تغییر تمرکز در صورت تمایل آسان می‌کند.

سمعک Opn S اتیکن

ویژگی‌های اصلی:

نگاهی گذرا به ویژگی‌های اصلی پردازشگر (پلتفرم) جدید Opn S:

 • پردازشگر Velox S: کمپانی اتیکن ادعا می‌کند، این پردازشگر جدید از قدرت پردازش بالای برخوردار است، سریع‌تر است، ردیاب‌های بسیار حساس جدید دارد و حافظه را افزایش می‌دهد. آنها همچنین می‌گویند به اندازه‌ای قدرتمند است، که می‌تواند 56000 بار در ثانیه بیشتر نسبت به Opn (مدل قبلی) اطلاعات را تجزیه و تحلیل کند.
 • تقویت‌کننده OpenSound: آن‌ها متعقدند سمعک Opn S در محیط‌های پر سر و صدا روزمره به کسانی که نیاز به شنیدن در این محیط‌ها دارند، کمک بیشتری می‌کند.
 • بهینه‌ساز OpenSound: این سیستم مانع از فیدبک (سوت سمعک) می‌شود، تا تقویت ایده‌آل را ارائه دهد، حتی در موارد Open-fitting.
 • miniRITE-R جدید: باتری سمعک شارژی جدید، که منجر به ارائه بهترین تجربه شنیداری، انتقال صدا از دستگاه‌های دارای بلوتوث و قدرت کافی برای دوام در روز را ارائه می‌دهد.

برای سمعک‌های MiniRITE می‌توان از چهار رسیور (بلندگو) با قدرت‌های مختلف استفاده کرد، بدین معنی که برای کم شنوایی‌های ملایم، متوسط، شدید و شدید تا عمیق مناسب می‌باشند.

سه سطح تکنولوژی

سمعک جدید Opn S در سه سطح تکنولوژی تولید شده است.

 • Opn S 1 عالی (Premium)
 • Opn S 2 پیشرفته (Advanced)
 • Opn S 3 پایه (Essential)
شارژر سمعک Opn S اتیکن

اتصال آسان به تلفن همراه و دستگاه‌های دیگر

هر سه مدل دارای تکنولوژی ساخته شده برای آیفون (MFi) می‌باشند. بدون نیاز به رابط (استریمر) صدا را از طریق تلفن همراه آیفون، آیپد یا آیپاد خود واضح‌تر و بصورت استریو در هر دو گوش می‌شنوید. این سمعک‌ها عملکردی مانند یک جفت هندزفری بی‌سیم دارند، به‌طوری‌که شما می‌توانید موسیقی را بصورت استریو و با کیفیت بالا از طریق سمعک‌های خود بشنوید. چنانچه تلفن همراه شما داری سیستم عامل اندروید است، صدای تلفن یا موسیقی از طریق رابط (استریمر) به سمعک‌ها ارسال می‌شود. همچنین با استفاده از TV Adapter صدای تلویزیون مستقیم به سمعک‌های شما ارسال می‌شود.

 درک گفتار مانند افراد دارای شنوایی طبیعی

بزرگترین چالش برای افراد مبتلا به کم شنوایی درک گفتار در محیط‌های پر سر و صدا و هنگام صحبت کردن هم زمان چند نفر با هم است. سمعک Oticon Opn S این محدودیت‌ها را از بین برده است. تحقیقات نشان داده است، که درک گفتار بهتر و با تلاش کمتری در محیط‌های پر سر و صدا نسبت به نسل قبلی سمعک‌ها صورت می‌گیرد. سمعک Opn S به شما امکان می دهد تا در شرایط شنیداری دشوار، دقیقاً مانند افرادی که دارای شنوایی طبیعی هستند، نقش فعالی داشته باشید.

تجربه صدای 360 درجه (تمرکز روی یک تا چند گوینده)

سمعک‌های قبلی در محیط‌های پر سر و صدا روی یک گوینده تمرکز می‌کنند، مانند شخصی که درست جلوی شماست و تمام صداهای دیگر را سرکوب (کاهش) می‌کنند. فن‌آوری سمعک Opn S  به شما امکان دسترسی به تمامی صداهای اطراف شما، از جمله گفتار را می‌دهد و این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا روی صداهایی تمرکز کنید، که تمایل دارید بشنوید.

نتیجه این فن‌آوری این است، که شما با تلاش کمتر گفتار را بهتر درک خواهید کرد. اکنون، می‌توانید در گفتگوهای شرکت کنید، حتی در محیط شنیداری پُر چالش، مانند یک شام خانوادگی یا ملاقات کاری در رستوران.

 

تجربه صدای 360 درجه

بدون فیدبک (سوت) آزاردهنده

فن‌آوری موفقیت‌آمیز در سمعک Opn S فیدبک را قبل از وقوع متوقف می‌کند. اکنون، شما می‌توانید از سمعک‌های خود همه جا استفاده کنید، بدون اینکه در مورد سوت کشیدن سمعک‌های خود نگرانی داشته باشید.

انواع سمعک Opn S

سمعک Opn S miniRITE اتیکن

سمعک Opn S miniRITE، با استفاده از باتری سمعک سایز 312  کار می‌کند. این سمعک وایرلس، کوچک و قوی است و دارای قدرت تصمیم‌گیری فوق‌العاده‌‌ای در محیط‌های مختلف شنیداری است.

سمعک Opn S miniRITE-R اتیکن

این سمعک شارژی اتیکن است. با استفاده از باتری سمعک قابل‌شارژ لیتیوم-یون جدید، می‌توان 16 ساعت از سمعک استفاده کرد و پنج ساعت هم صدا را از دستگاه‌های دارای بلوتوث مثل تلفن همراه دریافت کرد. این سمعک همچنین دارای مدار تلفن (تله‌کویل) است.

سمعک Opn S MiniRITE-T اتیکن

این سمعک وایرلس اتیکن دارای تله‌کویل و دکمه فشاری برای تغییر راحت ولوم صدا و برنامه سمعک است. سایز باتری این سمعک 312 است.

سمعک Opn S BTE13 PP اتیکن

سمعک Opn S BTE13 PP قوی، کوچک و سبک است. برای افرادی که کم شنوایی شدید تا عمیق دارند، مناسب است. این سمعک plus power دارای تله‌کویل، دکمه فشاری برای تغییر راحت ولوم صدا و برنامه سمعک و همچنین دارای یک نشانگر LED دو رنگ برای نظارت بر وضعیت سمعک برای کاربران، والدین و پرستاران می‌باشد.

 

انواع سمعک Opn S اتیکن

سمعک Xceed اتیکن:

قوی‌ترین سمعک دنیا برای افرادی که کم شنوایی شدید و عمیق دارند

دنیای خود را با فن‎اوری جدید اتیکن تغییر دهید...
هنگامی که شما کم شنوایی شدید تا عمیق دارید و با گروهی از دوستان، اعضای خانواده یا همکاران هستید، ممکن است شنیدن برای شما بسیار چالش برانگیز باشد.
شاید گفت‌وگو را ادامه ندهید، زیرا شما فقط قادر به صحبت با فردی هستید که در مقابل شماست و گاهی‌اوقات نیاز است که حدس بزنید و لب خوانی کنید. اگر چند نفر با هم صحبت کنند، ادامه گفت‌وگو حتی سخت‌تر می‌شود و در نتیجه شما خسته می‌شوید.

سمعک Xceed اتیکن
آیا می‌دانید؟

شما با مغز خود می‌شنوید، نه گوش‌ها. گوش‌های شما صداها را ضبط می‌کنند که مغز شما بتواند آن‌ها را شناسایی کند، آن‌ها را بیابد و تصمیم بگیرد که به کدام یک از آن‌ها گوش کند.

با تلاش کمتر بیشتر بشنوید

فناوری جدید و بی‌همتای سمعک اکسید (Xceed) اتیکن در این شرایط با دسترسی بیشتر به گفتار از شما پشتیبانی می‌کند. در مقایسه با سمعک‌های پیشین، اثبات‌شده است که سمعک اکسید در محیط‌های پُر سر و صدا، با تلاش شنیداری کمتر باعث شفافیت بهتر گفتار می‌شود.

سمعک‌های اتیکن دارای ویژگی BrainHearing هستند. این فناوری، به مغز شما کمک می‌کند که درک کند و پردازش صدا آسان‌تر شود.

با اتیکن اکسید شما می‌توانید:

• دسترسی 360 درجه به گفتار با تلاش شنیداری کمتر
• صدای واضح و شفاف با جزئیات بیشتر
• جلوگیری از صداهای آزاردهنده
• اتصال آسان بی‌سیم به بسیاری از دستگاه‌ها

فناوری‌های قبلی
سمعک‌های قبلی برای غلبه بر نویز، صداها را محدود می‌کنند و در یک زمان روی یک منبع صدا تمرکز می‌کنند. برای نمونه، شما صدای فردی که مقابل شما است را می‌شنوید، درحالی‌که سایر صداهای اتاق سرکوب می‌شوند. این روش تاحدی موثر بود. اما نتیجه آن شد که فرد تجربه غیرطبیعی از صداهای محیطی داشته باشد. صداهای پس‌زمینه پُرمایگی و ساختار را می‌افزایند و جزئیات مهم گفتار را شامل می‌شوند. هنگامی که آن‌ها سرکوب می‌شوند، مغز شما برای پیگیری گفت‌وگو به سختی آن‌ها را پیدا می‌کند، در نتیجه ممکن است شما خسته شوید.

فناوری جدید سمعک اکسید اتیکن

سمعک اکسید تنها سمعکی است که به شما تجربه شنیداری 360 درجه می‌دهد. این امکان دسترسی 360 درجه به گفتار و صداهای مرتبط، همراه با سیستم کاهنده نویز پیشرفته به شما کمک می‌کند که تلاش شنیداری کمتری داشته باشید.
سمعک اکسید از مغز شما پشتیبانی می‌کند که به‌طور طبیعی کار کند و باعث می‌شود، درک گفتار از آنچه گفته می‌شود برای شما آسان‌تر شود.
بنابراین اکنون می‌توانید در گفت‌وگو چند نفره شرکت کنید و چیزهای بیشتری را به خاطر بیاورید.

تجربه شنیداری 360 درجه

 

یک روش جدید برای کنترل فیدبک (سوت سمعک)

فیدبک صدای سوت آزاردهنده یا نویز است و معمولا وقتی اتفاق می‌افتد که شیء یا شخصی نزدیک به سمعک شما باشد. مثل وقتی کودک خود را در آغوش بگیرید، گوشی تلفن را به گوش خود نزدیک کنید یا حتی روی صندلی با پشتی بلند بنشینید.
در گذشته سمعک‌ها معمولا مشکلات فیدبک را با کاهش تقویت برطرف می‌کردند، با این روش درک گفتار تحت تاثیر قرار می‌گرفت. فناوری به‌کار رفته در سمعک اکسید فیدبک را به روشی کاملا جدید کنترل می‌کند و حتی از وقوع آن جلوگیری می‌کند. با این سمعک فیدبک به میزان قابل‌توجهی کاهش می‌یابد و شما می‌توانید همه جا از شنیدن صداهای گفتاری لذت ببرید.

تکنولوژی BrainHearing در سمعک اکسید

به اندازه کافی سریع برای پشتیبانی از مغز

چون با مغز خود می‌شنوید، سمعک باید به اندازه کافی سریع باشد که با مغز هماهنگ باشد. فناوری BrainHearing در سمعک اکسید محیط اطراف خود را 100 بار در ثانیه اسکن می‌کند. این اسکن و دسترسی مداوم به صداهای 360 درجه به شما امکان می‌دهد که مغز شما به‌طور طبیعی صداها را درک کند.
سمعک اکسید مزایای اثبات شده فناوری BrainHearing را در اختیار شما قرار می‌دهد:
• وضوح بهتر گفتار
• تلاش شنیداری کمتر
• به شما کمک می‌کند آنچه گفته شد را بیشتر به‌خاطر بسپارید

زندگی روزمره با سمعک اکسید اتیکن

سمعک اکسید به‌صورت بی‌سیم (وایرلس) به گوشی‌های موبایل هوشمند متصل می‌شود و امکان دسترسی به طیف وسیعی از لوازم جانبی با پخش مستقیم صدای استریو به هر دو گوش را فراهم می‌کند.

اتصال سمعک اکسید بصورت وایرلس

به هر تلفن هوشمند وصل شوید

سمعک اکسید دارای فناوری ساخته شده برای آیفون (MFi) است. یعنی صدا به‌طور مستقیم و بدون نیاز به رابط استریمر از وسایل دارای سیستم iOS مانند گوشی موبایل آیفون به سمعک شما ارسال می‌شود. برای گوشی‌های موبایل اندرویدی صدا از وسیله جانبی به‌نام ConnectClip منتقل می‌شود.

ارسال مستقیم صدا از تلویزیون به سمعک اکسید

صدای تلویزیون با استفاده از وسیله جانبی به‌نام TV Adapter مستقیم به سمعک شما ارسال می‌شود.

ConnectClip

میکروفونی که به‌صورت بی‌سیم به سمعک اکسید متصل می‌شود.

موسیقی با صدای استریو و کیفیت بالا

سمعک‌های شما به هدفون‌های بی‌سیم تبدیل می‌شوند، موسیقی مستقیم از آیفون، آیپد و آیپاد به هر دو سمعک‌ شما ارسال می‌شود، مانند هندزفری. برای سایر تلفن‌های هوشمند یا سایر وسایل بلوتوث‌دار به‌صورت بی‌سیم و با ConnectClip این اتصال امکان‌پذیر است.

اپلکیشن ON App

شما را قادر می‌سازد که سمعک‌های خود را با نوک انگشتان خود کنترل کنید.
• هر وقت که نیاز دارید، صدای سمعک را کم یا زیاد می‌کنید.
• عادت‌های شنوایی خود را با HearingFitnessTM بیشتر کنترل می‌کنید.
سمعک اکسید در سه سطح تکنولوژی، هفت رنگ مختلف و دو مدل (BTE SP و BTE UP) موجود است. باتری مدل SP شماره 13 و برای مدل UP شماره 675 است. این سمعک طوری طراحی شده که قوی و قابل اعتماد باشد. درجه حفاظت این سمعک در برابر نفوذ گرد و غبار و آب IP68 است.

لینک دانلود اپلیکشن Oticon ON برای اندروید و iOS.

سمعک سیا (Siya) اتیکن:

سمعک سیا اتیکن به شما از طریق تقویت جزئیات صدا کمک می‌کند، به‌طوری‌که شما می‌توانید با شنیدن جزئیات روی تمامی لحظه‌های ارزشمند تمرکز کنید.

سمعک Siya از تکنولوژی ™BrainHearing استفاده می‌کند، با این تکنولوژی مغز شما صداها را راحت‌تر درک می‌کند.

ویژگی‌های سمعک Siya:

 • کیفیت صدای عالی
 • اتصال بی‌سیم آسان
 • کاهنده نویز موثر
 • انتخاب انواع مدل‌ها
انواع سمعک سیا (Siya) اتیکن

آمپلی‌فایر قدرتمند سمعک سیا اتیکن، صدا را 50 برابر سریعتر از دیگر سمعک‌ها پردازش می‌کند.

این پردازش سریع باعث وضوح بالای صدا می‌شود، به‌طوری‌که شما می‌توانید جزئیات صدا را در هر لحظه بشنوید.

همچنین سمعک اتیکن مدل Siya، به شما کمک می‌کند تا بتوانید روی صداهایی که برای شنیدن انتخاب می‌کنید، تمرکز کنید.

این سمعک مدار کاهنده نویز قوی دارد به‌طوری‌که خیلی سریع نویز بین کلمات را کاهش می‌دهد.

با این سمعک جدید اتیکن گوش دادن به مکالمات در محیط‌های نویزی مانند صرف شام در رستوران خیلی راحت‌تر است.

 

وضوح بالای صدا

سمعک Siya اتیکن جزئیات طبیعی صدا را ثبت می‌کند و دوباره این جزئیات را تولید می‌کند. این فرایند که منجر به وضوح بالای گفتار می‌شود با کمک 48 کانال فرکانسی صورت می‌گیرد.

تمرکز سریع و واکنشی

دایرکشنالیتی چند باندی LX با روش‌های متغیر از تقویت منابع نویزی مزاحم خیلی سریع جلوگیری می‌کند.

سمعک Siya، دایرکشنالیتی را به طور جداگانه در 15 باند فرکانسی مستقل اعمال می‌کند.

این سبب می‌شود تا زمانی‌که دایرکشنالیتی کامل در تمامی باندهای فرکانسی لازم نشود، سمعک در برخی از باندهای فرکانسی به منابع نویزی عکس‌العملی نداشته باشد یا اینکه عکس‌العملی تدریجی داشته باشد.

کاهنده نویز پیشرفته

کاهنده نویز LX طوری طراحی شده که با فراهم کردن تجربه شنیداری راحت، باعث بهبود درک گفتار در محیط‌های شلوغ و پر سر و صدا می‌شود.

کاهنده نویز LX با کمک تراشه Velox نویزهای مزاحم (حتی نویز بین کلمات) را خیلی سریع کاهش می‌دهد.

تراکم و تقویت دقیق صدا

مدار تراکم LX از تراکم دامنه پویایی وسیع (WDRC) استفاده می‌کند تا شنیدپذیری در محدوده وسیع‌تری را برای فرد کم شنوا فراهم کند.

سرعت بالای آن باعث می‌شود، تا صدا را در محدوده شنوایی فرد با روشی دقیق متراکم و تقویت کند. این عملکرد منجر به پویایی بیشتر و صدایی صافتر می‌شود.

قابلیت شارژ باتری

مدل RITE سمعک Siya اتیکن را می‌توان بوسیله تعویض درب باتری به سمعک شارژی تبدیل کرد.

کاربر سمعک می‌تواند به‌سادگی سمعک‌هایش را در شب شارژ کند و در طول روز از آن استفاده کند.

همچنین در صورت نیاز می‌تواند از باتری‌های یک‌بار مصرف هم استفاده کند.

شارژرهای سمعک های اتیکن

درجه حفاظت IP68

سمعک اتیکن سیا (Siya) طوری طراحی شده که محکم و مقاوم باشد.

تمامی قطعات اصلی آن برای محافظت از آب و گرد و غبار دارای پوشش نانو می‌باشند. درجه حفاظت این سمعک IP68 می باشد.

اتصال وایرلس

در سمعک اتیکن Siya از سطح تکنولوژی Essential و بلوتوث 2.4 kHz با مصرف باتری کم برای اتصال بی‌سیم به تمامی گوشی‌های موبایل هوشمند استفاده شده است.

ارسال صدا از دستگاه‌های دارای بلوتوث به سمعک با کیفیت عالی، با محدوده فرکانسی وسیع (7.5 kHz) و خیلی سریع، بدون هیچ گونه نویز اضافی انجام می‌شود.

لوازم جانبی بی‌سیم سمعک سیا (Siya):

تلویزیون با TV Adapter 3.0 صدا مستقیم از تلویزیون به سمعک Siya اتیکن ارسال می‌شود.

اپلیکیشن Oticon ON

با این اپلیکیشن بدون محدودیت برنامه‌های سمعک را تغییر دهید، صدا را تنظیم کنید، از ™HearingFitness استفاده کنید. همچنین با اپلیکیشن Oticon ON دسترسی به اینترنت اشیاء بوسیله IFTTT.COM امکان‌پذیر می‌شود.

اپلیکیشن Oticon On

ConnectClip

از ConnectClip می‌توان در جلسات و سخنرانی‌ها برای ارسال مستقیم صدا از گوینده (remote microphone) به سمعک استفاده کرد، سمعک‌ها را به هدست تبدیل کرد یا برای تنظیم صدا و تغییر برنامه سمعک از آن استفاده کرد.

ConnectClip

کنترل از راه دور

با ریموت کنترل (remote control) ولوم صدا را تنظیم کنید، برنامه‌های سمعک را تغییر دهید یا خیلی راحت با فشار یک دکمه سمعک را در حالت بدون صدا (mute) قرار دهید.

موزیک

از شنیدن موسیقی بصورت استریو و با هر دو سمعک لذت ببرید.

هنگام صحبت کردن با موبایل صدا مستقیم (بدون نیاز به رابط) از آیفون، آیپد و آیپاد به سمعک (MFi) ارسال می‌شود و برای سایر وسایل بلوتوث دار و موبایل های هوشمند (اندروید) انتقال صدا با استفاده از رابط ConnectClip انجام می‌شود.

کامپیوتر

تبدیل سمعک‌ها به هدست و گفتگو از طریق اسکایپ و غیره. جفت کردن مستقیم ConnectClip از طریق بلوتوث با کامپیوتر، یا استفاده از Oticon's BTD 800 USB.

تلفن ثابت

صحبت کردن از طریق خط تلفن ثابت راحت‌تر می‌شود. دستگاه Phone Adapter 2.0 به دستگاه تلفن ثابت متصل می‌شود و صدا از طریق ConnectClip به سمعک‌ها ارسال می‌شود.

گیج شدم ... نمی‌دونم کدوم سمعک برای من مناسب است؟

توصیه می‌شود، قسمت‌های راهنمای خرید سمعک و بهترین سمعک را از طریق لینک‌های زیر مطالعه فرمایید.

 
 
 

تکنولوژی BrainHearing:

سمعک‌های Ria2 ،Nera2 و Alta2 جدیدترین و محبوب‌ترین خانواده سمعک‌های کمپانی اتیکن می‌باشند.

این سه خانواده جدید، براساس بالاترین سطح تکنولوژی سمعکهای وایرلس BrainHearing طراحی شده‌اند و بر پلتفرم IniumSense تجهیز شده‌اند.

مهم‌تر از همه، قدرت پردازش در این سمعک‌ها 30 درصد افزایش یافته است، که منجر به افزایش مزایای استفاده در کاربران می‌شود.

همچنین این گروه دارای معیار IP58 و مقاوم در برابر نفوذ آب، رطوبت و گرد و غبار است.

تمام کلیدها و دکمه‌ها برای جلوگیری از ورود آب و رطوبت دارای پوشش نانو هستند.

مزیت دیگر این خانواده ارتباط بی‌سیم با تلفن، تلویزیون و سایر وسایل دارای بلوتوث که منجر به افزایش ارتباطات برای افراد می‌شود.

مقاومت در مقابل آب سمعک اتیکن

مزایا :

 • درک بهتر گفتار آهسته در گفتگوهای خصوصی
 • درک بهتر گفتار در محیط های پُر سر و صدا، خستگی و تلاش کمتر در شرایط دشوار شنیداری در طول روز
 • تفکیک بهتر اصوات برای ایجاد محیط صوتی واقعی تر
 • تامین اکثر نیازهای فردی کاربران، در نتیجه رضایت بیشتر آن‌ها
 • افزایش قابلیت تمرکز و توجه در محیط های مختلف و پر چالش
 • ارائه صدایی با کیفیت طبیعی، بدون سوت زدن یا اعوجاج در شرایط دشوار شنیداری
تکنولوژِی سمعک اتیکن

معرفی تکنولوژی وزوز گوش Tinnitus SoundSupport:

این تکنولوژی دارای کامل‌ترین مولدهای صوتی مانند صدای دریا و کنترل‌های متعدد صوتی است. اکنون ما این امکان را داریم تا با سمعک‌های اتیکن صداهای تسکین بخش جدیدی را نسبت به گزینه‌های مرسوم، به بیمار ارائه دهیم‌. این تکنولوژی بخشی از مجموعه مدیریت وزوز گوش در کمپانی اتیکن است که به کنترل هرچه بهتر این معضل کمک می‌کند.

هم اکنون این تکنولوژی در سمعک‌های خانواده Alta2Pro Ti ،Nera2Pro Ti ،Ria2Pro Ti، در مدل‌های RITE ،miniRITE و BTE موجود است.

پشتیبانی oticon

سمعک Alta2 اتیکن 

در این سمعک اتیکن از بالاترین سطح تکنولوژی BrainHearing استفاده شده است. سمعک Alta2 اتیکن به معنی واقعی، باعث تغییر در رویکرد مراقبت‌های شنوایی شده است. بهبود راهکارهای فردی در ارتباط با توانایی‌های شنیداری کاربر تا 30 درصد، شنیدن در شرایط دشوار شنیداری با تلاش و خستگی کمتر از مزایای سمعک Alta2 اتیکن می‌باشد.

 • درک بهتر گفتار آهسته در گفتگوهای خصوصی
 • درک بهتر گفتار در محیط‌های پر سر و صدا، خستگی و تلاش کمتر در شرایط دشوار شنیداری در طول روز
 • تفکیک بهتر اصوات برای ایجاد محیط صوتی واقعی‌تر
 • تامین اکثر نیازهای فردی کاربران، در نتیجه رضایت بیشتر آن‌ها
 • افزایش قابلیت تمرکز و توجه در محیط‌های مختلف و پر چالش
 • ارائه صدایی با کیفیت طبیعی، بدون سوت زدن یا اعوجاج در شرایط دشوار شنیداری
انواع سمعک اتیکن

سمعک Nera2 اتیکن 

‌در این سمعک اتیکن از تکنولوژی BrainHearing در سطحی پیشرفته استفاده شده است. مزایای سمعک Nera2 اتیکن:

 • درک بهتر گفتار در گفتگوهای خصوصی
 • افزایش تفکیک برای ایجاد موقعیت های واقعی‌تر
 • تامین اکثر نیازهای فردی کاربران، در نتیجه رضایت بیشتر آن‌ها
 • افزایش قابلیت تمرکز و توجه در محیط‌های مختلف و پُر چالش
 • ارائه صدایی با کیفیت طبیعی، بدون سوت زدن یا اعوجاج در شرایط دشوار شنیداری

سمعک Ria2 اتیکن 

در این سمعک اتیکن از تکنولوژی BrainHearing در سطح پایه استفاده شده است. سمعک اتیکن ria 2 از بهترین کیفیت صوتی در گروه پایه برخوردار است.

 • درک بهتر گفتار
 • تامین اکثر نیازهای فردی کاربران، در نتیجه رضایت بیشتر آن‌ها
 • افزایش قابلیت تمرکز و توجه در محیط‌های مختف و پر چالش
 • ارائه صدایی با کیفیت طبیعی، بدون سوت زدن یا اعوجاج در شرایط دشوار شنیداری

سمعک Dynamo اتیکن

قدرت مغز شما

سمعک Dynamo اتیکن به‌عنوان راهکاری قدرتمند برای به حداکثر رساندن قدرت درک گفتار طراحی شده است. این سمعک بر اساس پلتفرم IniumSense و تکنولوژی BrainHearing تولید شده است.

تکنولوژی انتقال فرکانسی اتیکن تحت عنوان Speech Rescuse در ترکیب با سیستم تراکمی پیشرفته اتیکن و سیستم Speech Gurde E فراهم‌کننده بالاترین میزان درک گفتار است.

 • افزایش درک
 • توانایی شنیدن اصوات فرکانس بالا مانند «س» و «ت»
 • درک بهتر گفتار در محیط‌های پر سر و صدا، خستگی و تلاش کمتر در شرایط دشوار در طول روز
 • تامین اکثر نیازهای فردی کاربران، در نتیجه رضایت بیشتر آن‌ها
 • ارائه صدایی با کیفیت طبیعی، بدون سوت زدن یا اعوجاج در شرایط دشوار شنیداری
 • بالانس بایمودال برای درک مطلوب گفتار و موقعیتی با هر دو تحریک صوتی و الکتریکی
سمعک ضدآب برند اتیکن مدل dynamo

سمعک Plus Power اتیکن

‌این سمعک اتیکن برای کم شنوایی شدید مناسب است، سمعکی با اندازه کوچک همراه با سیگنال واضح و دارای جزییات برای تجربه شرایط شنیداری واقعی. این امر با سمعک‌های پشت گوشی جدید اتیکن به‌نام BTE13 105 Plus Power ممکن می‌شود.

سمعک پلاس پاور کاملا کوچک و در عین حال قدرتمند است و سیگنالی شبیه به سیگنال اصلی ارائه می‌کند. با رسیورهای جدید و قدرت پردازشی 30 درصد بیشتر امکان ارائه خروجی درحد سمعک سوپرپاور را ممکن می‌سازد.

سمعک Plus Power اتیکن

لوازم جانبی بی‌سیم ConnectLine سمعک اتیکن:

‌امکان توانمندسازی تعداد بیشتری از بیماران با رویکردهای شخصی‌سازی که نیازهای فعلی و آینده آن‌ها را مرتفع می‌سازد.

سیستمی کامل و یکپارچه (رویکردی جدید برای برقراری ارتباط با سیستم‌های دیگر)

استفاده آسان (امکان استفاده آسان و کاربردی از آن، پاسخگویی بهتر به نیازهای بیماران را تضمین می‌کند)

به حداکثر رساندن مزایای سمعک، تکنولوژی بی‌سیم ConnectLine با سمعک‌های بلوتوث‌دار اتیکن سازگار است تا شرایط شنیداری و تجارب برقراری ارتباط، مانند تماس با تلفن ثابت یا موبایل، گفتگوی دو نفره، تماشای تلویزیون، گوش دادن به موسیقی، تماس تصویری و ... را بهبود بخشد.

لوازم جانبی بی سیم ConnectLine سمعک اتیکن

بر اساس تجربه و تکنولوژی، اتیکن یک کمپانی پیشرو در زمینه اتصالات مرتبط با سمعک است. این کمپانی با سود بردن از تجارب شنیداری واقعی بیماران، نسل دوم سیستم ConnectLine را ابداع کرد.

امکان استفاده از تلفن‌های همراه آیفون و گوشی‌های موبایل اندرویدی:

اپلیکیشن ConnectLine برای آیفون، آیپد، آیپاد تاچ و گوشی‌های موبایل هوشمند و تبلت‌های اندرویدی قابل استفاده است. با چند لمس و ضربه به صفحه می‌توانند صدا را کم و زیاد کرده، برنامه‌ها را تغییر دهند و تنظیمات شخصی مورد نظر خود را اعمال کنند. اپلیکیشن ConnectLine اتیکن، راهی آسان و سریع را برای کار کردن با سمعک از طریق استریمرپرو ارائه می‌کند. با این اپلیکیشن، کاربر می‌تواند بدون نیاز به دیده شدن استریمر به طیف وسیعی از وسایل برقرار کننده ارتباط متصل شود.

دسترسی رایگان به این اپلیکیشن در APP Store و Google Play

برای اطلاعات و جزئیات بیشتر لطفا به آدرس www.oticon.com/app مراجعه فرمایید.

راحتی و قدرت اختیار بیشتر با Remote Control 2.0 کمپانی اتیکن، ریموت کنترل امکان کاهش و افزایش صدا و تغییر برنامه‌ها برای مطلوب‌تر کردن شرایط شنیداری را داراست.

حمل آسان و اندازه بسیار کوچک، آن را برای کاربران استفاده کننده از مدل های IIC ، DesignRITE یا CIC مناسب ساخته است. حتی برای کاربرانی که امکان استفاده از دکمه‌های روی سمعک را ندارند نیز مناسب است.

امکان استفاده از ریموت کنترل برای همه سمعک‌های مجهز به بلوتوث کمپانی اتیکن مهیا شده است.

تکنولوژِی connectline سمعک های اتیکن

سمعک Ino Pro اتیکن

سمعک Ino Pro اتیکن، سمعکی کاملا دیجیتال و هوشمند است، که در گروه سمعک‌های تکنولوژی Rise 2 قرار می‌گیرد.

ویژگی‌های فنی:

 • دارای 8 کانال پردازش سیگنال
 • دارای پهنای باند فرکانسی 8000 هرتز
 • امکان جایگزین کردن تیوب نازک به جای هوک جهت تجویز باز (open-fitting)
 • دارای تکنولوژی رسیور داخل کانال
 • برخوردار از میکروفن دایرکشنال
 • دارای مدار کاهنده نویز برای افزایش راحتی شنیداری
 • دارای تکنولوژی داینامیک حذف فیدبک
 • دارای مدار کنترل فیدبک
 • قابلیت برنامه‌ریزی 4 برنامه شنیداری
 • قابلیت اندازه‌گیری آستانه‌های بیمار با استفاده از In-Situ Audiometry
 • دارای تله‌کویل و امکان اتصال به سیستم FM و DAI
مدل های سمعک INO Pro اتیکن

سمعک Hit اتیکن 

سمعک Hit اتیکن، سمعکی کاملا دیجیتال و هوشمند است، که در گروه سمعک‌های تکنولوژی Rise قرار می‌گیرد.

ویژگی‌های فنی:

 • دارای 6 کانال پردازش سیگنال
 • دارای پهنای باند فرکانسی 8000 هرتز
 • امکان جایگزین کردن تیوب نازک به جای هوک جهت تجویز باز (open-fitting)
 • برخوردار از میکروفن دایرکشنال
 • دارای مدار کاهنده نویز برای افزایش راحتی شنیداری
 • دارای تکنولوژی داینامیک حذف فیدبک
 • دارای مدار کنترل فیدبک
 • قابلیت برنامه‌ریزی 4 برنامه شنیداری
 • دارای تله‌کویل و امکان اتصال به سیستم FM و DAI
انواع سمعک اتیکن

سمعک get اتیکن

سمعک get اتیکن 100% دیجیتال و هوشمند است، و در گروه سمعک‌های تکنولوژی Rise  قرار می‌گیرد.

ویژگی‌های فنی:

 • دارای 4 کانال پردازش سیگنال
 • دارای پهنای باند فرکانسی 6500 هرتز
 • امکان جایگزین کردن تیوب نازک به جای هوک جهت تجویز باز (open-fitting)
 • برخوردار از میکروفن دایرکشنال
 • دارای مدار کاهنده نویز برای افزایش راحتی شنیداری
 • دارای تکنولوژی داینامیک حذف فیدبک
 • دارای مدار کنترل فیدبک
 • قابلیت برنامه‌ریزی 4 برنامه شنیداری
 • قابلیت اندازه‌گیری آستانه‌های بیمار با استفاده از In-Situ Audiometry
 • دارای تله‌کویل و امکان اتصال به سیستم FM و DAI
انواع سمعک اتیکن