انواع مدل سمعک
خرید سمعک در پلدختر

خرید سمعک در پلدختر

اگر قصد خرید سمعک در پلدختر را دارید، ما اینجا هستیم تاانواع مدل سمعک و ویژگی های مختلف آنها و نکاتی را باید بدانید، را برای شما توضیح دهیم.  برای خرید سمعک می توانید با مراجعه به کلینیک شنوایی سنجی اسپین خرم آباد از مزایای تست رایگان سمعک و خدمات رایگان سمعک و گارانتی یک ساله بهره ببرید. انواع مختلفی از سمعک وجود دارد. کدام یک برای شما بهتر است؟ ببینید در انتخاب سمعک باید به چه نکاتی توجه کنید. شاید به دریافت سمعک فکر کرده باشید، اما نگران این هستید که آیا واقعا سمعک مشکل کم شنوایی شما را حل می کند یا خیر. دانستن بیشتر در مورد موارد زیر ممکن است به کاهش نگرانی شما کمک کند:

 • چه گزینه های سمعک برای شما در دسترس است؟
 • هنگام خرید سمعک به چه نکاتی توجه کنیم؟
 • چگونه به سمعک عادت کنیم؟

سمعک نمی تواند شنوایی طبیعی را بازگرداند. آنها می توانند شنوایی شما را با تقویت صداهایی که در شنیدن آنها مشکل داشته اید، بهبود بخشند.

سمعک چگونه کار می کند؟

همه سمعک ها از قطعات اصلی یکسانی برای انتقال صداها از محیط به گوش شما و بلندتر کردن آنها استفاده می کنند. اکثر سمعک ها دیجیتال هستند و همه با باتری سمعک سنتیهای یکبار مصرف یا باتری قابل شارژ تغذیه می شوند.

میکروفون های کوچک صداهای محیط را جمع آوری می کنند. یک تراشه کامپیوتری با تقویت کننده، صدای ورودی را به کد دیجیتال تبدیل می کند. این صدا را بر اساس کم شنوایی، نیازهای گوش دادن و سطح صداهای اطراف شما تجزیه و تحلیل و تنظیم می کند. سپس سیگنال های تقویت شده دوباره به امواج صوتی تبدیل می شوند و از طریق بلندگوها که گاهی اوقات رسیور نامیده می شوند به گوش شما می رسند.

انواع مدل سمعک

سمعک ها از نظر قیمت، اندازه، ویژگی های خاص و نحوه قرارگیری آنها در گوش بسیار متفاوت هستند.

موارد زیر مدل های رایج سمعک هستند که با کوچکترین و کمتر دیده شدن در گوش شروع می شوند. طراحان سمعک به ساخت سمعک‌های کوچک‌تر ادامه می‌دهند تا تقاضای سمعکی را که چندان قابل توجه نیست، برآورده کنند. اما سمعک های کوچک‌تر ممکن است قدرت شنوایی بهبود یافته‌ای را که ممکن است انتظار داشته باشید را نداشته باشند. چنانچه قصد خرید سمعک در پلدختر دارید، برای مشاوره در مورد انواع مدل سمعک تماس بگیرید یا پیام دهید.

 

سمعک داخل گوشی یا کاملا داخل کانال CIC


یک سمعک کاملاً داخل کانال به گونه‌ای ساخته شده است که در داخل کانال گوش شما قرار گیرد. کاهش شنوایی خفیف تا متوسط ​​را در بزرگسالان بهبود می بخشد.

معایب سمعک کاملاً داخل کانال:

 • نوعی کوچک و کمتر قابل دید است.
 • احتمال دریافت صدای باد کم است.
 • از باطری های بسیار کوچکی استفاده می کنند( سایز 10) که عمر کمتری دارند و کار کردن با آنها می تواند دشوار باشد.
 • اغلب امکانات کمتری مانند میکروفون های جهت دار نسبت به مدل های پشت گوشی دارند.
 • مستعد ابتلا به جرم گوش که بلندگو را مسدود می کند.

 

سمعک در کانال گوش یا ITC

سمعک در کانال (ITC) به صورت سفارشی ساخته شده و تا حدی در کانال گوش قرار می گیرد. این نوع می تواند کاهش شنوایی خفیف تا شدید ​​را در بزرگسالان بهبود بخشد.

سمعک داخل کانال:

 • نسبت به سمعک های CIC بزرگتر هستند.
 • باطری درشتری دارند سایز 312  که عمر طولانی تری نسبت به سایز 10 دراند.
 • مستعد ابتلا به جرم گوش که بلندگو را مسدود می کند.


سمعک داخل گوش (ITE) در دو نوع سفارشی ساخته می شود - یکی که بیشتر قسمت کاسه ای شکل گوش بیرونی شما را پر می کند (پوسته کامل) و دیگری که فقط قسمت پایینی (نیمه پوسته) را پر می کند. هر دو برای افرادی که کم شنوایی خفیف تا شدید دارند مفید هستند و با میکروفون های جهت دار (دو میکروفون برای شنیدن بهتر در نویز) در دسترس هستند.

 

سمعک پشت گوشی

سمعک پشت گوشی (BTE) بالای گوش شما قلاب می شود و پشت گوش قرار می گیرد. یک لوله سمعک را به یک قالب سفارشی به نام قالب گوش متصل می کند که در کانال گوش شما قرار می گیرد. این نوع برای افراد در هر سنی و کسانی که تقریباً هر نوع کم شنوایی دارند مناسب هستند.

اگر می خواهید خرید سمعک در پلدختر را نهایی کنید، سمعک های پشت گوشی می توانند گزینه خوبی باشند. عمر طولانی، کیفیت بالا و مصرف کم باطری از مزایای سمعک پشت گوشی هستند.

سمعک پشت گوش

به طور سنتی بزرگترین نوع سمعک بوده است، اگرچه برخی از طرح های کوچک جدیدتر ساده و به سختی قابل مشاهده هستند.

 • دارای میکروفون جهت دار
 • نسبت به سایر مدل های سمعک قادر به تقویت بیشتر هستند.
 • ممکن است صدای باد بیشتری نسبت به سایر مدل ها دریافت کنند.
 • با باطری قابل شارژ در دسترس هستند.

 رسیوردر کانال یا رسیور در گوش RIC

مدلهای رسیوردر کانال (RIC) و گیرنده در گوش (RITE) شبیه سمعک پشت گوش با بلندگو یا گیرنده ای است که در کانال گوش قرار می گیرد. یک سیم کوچک، به جای لوله، قطعه پشت گوش را به بلندگو یا گیرنده متصل می کند.

سمعک گیرنده در کانال:

 • معمولا قسمت پشت گوش کمتر قابل مشاهده است.
 • دارای میکروفون جهت دار هستند
 • دارای گزینه های کنترل دستی هستند
 • با باطری قابل شارژ در دسترس هستند.
 • مستعد ابتلا به جرم گوش که بلندگو را مسدود کند

 

سمعک های اپن  OPEN

سمعک باز نوعی سمعک پشت گوش با یک لوله نازک است که صدا از طریق لوله باریک و یک قطعه نگه دارنده پلاستیکی در کانال گوش منتقل می شود. این مدل مجرای گوش را بسیار باز نگه می دارد و به صداهای با فرکانس پایین به طور طبیعی وارد گوش می شود و صداهای با فرکانس بالا از طریق سمعک تقویت می شوند. این باعث می شود این مدل برای افرادی که شنوایی با فرکانس پایین بهتر و کم شنوایی با فرکانس بالا خفیف تا متوسط ​​دارند، انتخاب خوبی باشد. از لحاظ ظاهری این مدل تقریبا بر روی گوش ناپیدا هستند. اگر می خواهید خرید سمعک در پلدختر را نهایی کنید و با توجه به نوع کم شنوایی مدل پشت گوشی به شما پیشنهاد شده سمعک های ریک و اپن گزینه هایی مناسب هستند.

 

ویژگی های اضافی


برخی از ویژگی های اختیاری سمعک توانایی شما را برای شنیدن در موقعیت های خاص بهبود می بخشد:

کاهش سر و صدا

همه سمعک ها دارای مقداری کاهش نویز هستند. میزان کاهش نویز متفاوت است. برخی نیز کاهش صدای باد را پیشنهاد می کنند.


میکروفون های جهت دار

اینها بر روی سمعک تنظیم شده اند تا صداهایی را که از جلوی شما می آیند بهتر دریافت کنند و صداهایی که از پشت یا کنار شما می آیند را کاهش دهند. برخی از سمعک ها قادر به تمرکز در یک جهت هستند. میکروفون های جهت دار می توانند توانایی شنیدن شما را هنگامی که در محیطی با نویز پس زمینه زیاد قرار دارید، بهبود بخشند.


باطری های قابل شارژ

برخی از سمعک ها دارای باتری های قابل شارژ هستند. این می تواند با حذف نیاز به تعویض منظم باتری، تعمیر و نگهداری را برای شما آسان تر کند.


تله کویل ها

تله کویل ها هنگام مکالمه با تلفن سازگار با سیم پیچ، شنیدن را آسان تر می کنند. تله کویل صداهای محیط شما را کاهش می دهد و صداها را از تلفن سازگار با سمعک دریافت می کند. تله کویل‌ها همچنین سیگنال‌هایی را از سیستم‌های حلقه القایی عمومی دریافت می‌کنند که در برخی کلیساها و تئاترها یافت می‌شود و به شما امکان می‌دهد یک بلندگو، پخش یا فیلم را بهتر بشنوید.


اتصال بی سیم

به طور فزاینده ای، سمعک ها می توانند به صورت بی سیم با برخی از دستگاه های سازگار با بلوتوث مانند تلفن های همراه، پخش کننده های موسیقی، رایانه ها و تلویزیون ها ارتباط برقرار کنند. ممکن است لازم باشد از یک وسیله واسطه برای برداشتن تلفن یا سیگنال دیگر و ارسال آن به سمعک استفاده کنید.


کنترل از راه دور

برخی از سمعک ها دارای یک کنترل از راه دور هستند، بنابراین می توانید بدون دست زدن به سمعک، ویژگی ها را تنظیم کنید. برخی از سمعک ها به صورت بی سیم به تلفن همراه متصل می شوند و دارای یک برنامه کاربردی تلفن همراه هستند که امکان استفاده از تلفن همراه را به عنوان یک کنترل از راه دور فراهم می کند.


ورودی صوتی مستقیم

این ویژگی به شما اجازه می دهد تا صدا را از تلویزیون، رایانه یا دستگاه موسیقی با سیم وصل کنید.
برنامه نویسی متغیر برخی از سمعک ها می توانند چندین تنظیمات از پیش برنامه ریزی شده را برای نیازها و محیط های مختلف شنیداری ذخیره کنند.


هماهنگ سازی

برای فردی که دارای دو سمعک است، سمعک ها را می توان طوری برنامه ریزی کرد که با هم کار کنند، به طوری که تنظیمات انجام شده روی سمعک در یک گوش (کنترل صدا یا تغییر برنامه) روی سمعک دیگر نیز انجام شود، که امکان کنترل ساده تر را فراهم می کند.

 خرید سمعک در پلدختر


هنگامی که به دنبال سمعک هستید، گزینه های خود را بررسی کنید تا بفهمید چه نوع سمعکی برای شما بهترین کار را دارد. همچنین:

معاینه شوید برای رد علل قابل اصلاح کاهش شنوایی، مانند جرم گوش یا عفونت، به پزشک خود مراجعه کنید. و شنوایی خود را توسط متخصص شنوایی (شنوایی شناس) آزمایش کنید. در کلینیک شنوایی سنجی اسپین خرم آباد تمامی تست های شنوایی که قبل از خزرید سمعک در پلدختر ضروری است، برای شما انجام می شود.

خرید سمعک در پلدختر


به دنبال ارجاع به شنوایی شناس معتبر باشید. اگر شنوایی شناس خوب نمی شناسید، از پزشک خود بخواهید که او را معرفی کند. شنوایی شناس شنوایی شما را ارزیابی می کند، به شما کمک می کند تا مناسب ترین سمعک را انتخاب کنید و دستگاه را مطابق با نیازهای شما تنظیم کند. اگر در هر دو گوش کم شنوایی دارید، با دو سمعک بهترین نتیجه را خواهید گرفت. برای خرید سمعک در پلدختر با مراجعه به کلینیک شنوایی سنجی اسپین خرم آباد می توانید از تمامی برندهای معتبر دنیا خرید کنید.


در مورد یک دوره آزمایشی بپرسید. معمولاً با یک دوره آزمایشی می توانید سمعک دریافت کنید. ممکن است کمی طول بکشد تا به دستگاه عادت کنید و تصمیم بگیرید که آیا برای شما مناسب است یا خیر. از توزیع کننده بخواهید هزینه آزمایشی را کتباً بنویسد، آیا این مبلغ به عنوان هزینه نهایی سمعک منظور می شود و در صورت بازگرداندن سمعک در طول دوره آزمایشی چقدر قابل استرداد است. ما در کلینیک شنوایی سنجی اسپین خرم آباد برای مددجویانی که قصد خرید سمعک در پلدختر را دارند یک هفته مهلت رایگان استفاده از سمعک را می دهیم.


به نیازهای آینده فکر کنید. بپرسید که آیا سمعکی که انتخاب کرده اید توانایی افزایش قدرت را دارد تا در صورت بدتر شدن کم شنوایی همچنان مفید باشد. سمعک به طور نامحدود کار نمی کند، اما باید حدود پنج سال عمر کند.
گارانتی را بررسی کنید. اطمینان حاصل کنید که سمعک دارای ضمانت نامه ای است که قطعات و کار را برای مدت مشخصی پوشش می دهد. 
مراقب ادعاهای گمراه کننده باشید. سمعک نمی تواند شنوایی عادی را بازیابی کند یا تمام صدای پس زمینه را از بین ببرد. مراقب تبلیغات یا پخش‌کننده‌هایی باشید که خلاف آن را ادعا می‌کنند.
برای هزینه برنامه ریزی کنید هزینه سمعک بسیار متفاوت است - ادر مرکز شنوایی سنجی اسپین خرم آباد سمعک با قیمت دولتی ارائه می شود. برای پرسیدن دقیق قیمت تماس بگیرید. 

اکثر بیمه های پایه و تکمیلی بخشی یا تمام هزینه سمعک را پوشش می دهند. فاکتور معتبر برای خرید سمعک در پلدختر برای  تمامی بیمه ها در مرکز شنوایی سنجی اسپین خرم آباد ارائه می شود.

عادت کردن به سمعک


عادت کردن به سمعک زمان می برد. احتمالاً متوجه خواهید شد که با عادت کردن به تقویت، مهارت‌های شنیداری شما به تدریج بهبود می‌یابد. وقتی سمعک استفاده می کنید، حتی صدای خودتان هم متفاوت است.

در اولین استفاده از سمعک، این نکات را در نظر داشته باشید:

سمعک شنوایی شما را به حالت عادی بر نمی گرداند. سمعک نمی تواند شنوایی طبیعی را بازگرداند. آنها می توانند شنوایی شما را با تقویت صداهای ملایم بهبود بخشند.
زمان بگذارید تا به سمعک عادت کنید. عادت کردن به سمعک جدید شما زمان می برد. اما هرچه بیشتر از آن استفاده کنید، سریعتر با صداهای تقویت شده سازگار می شوید.
استفاده از سمعک را در محیط های مختلف تمرین کنید. شنوایی تقویت شده شما در مکان های مختلف متفاوت خواهد بود.
به دنبال حمایت باشید و سعی کنید مثبت بمانید. تمایل به تمرین و حمایت خانواده و دوستان به تعیین موفقیت شما با سمعک جدید کمک می کند. همچنین ممکن است پیوستن به یک گروه حمایتی برای افرادی که کم شنوایی دارند یا تازه وارد سمعک می شوند را در نظر بگیرید.

 علاوه بر این، شنوایی شناس می تواند در مورد سمعک ها و دستگاه های جدیدی که در دسترس هستند به شما بگوید. او همچنین می تواند به شما کمک کند تا تغییراتی را برای رفع نیازهایتان ایجاد کنید. هدف این است که به مرور زمان سمعکی را پیدا کنید که با آن راحت هستید و این سمعک توانایی شما را برای شنیدن و برقراری ارتباط افزایش می دهد.