سمعک شارژی
خرید سمعک در شهرستان دورود

خرید سمعک در شهرستان دورود

فناوری سمعک در چند دهه گذشته پیشرفت زیادی کرده است، اما سمعک در هسته آنها همیشه با چهار بخش اصلی طراحی شده است: یک میکروفون، یک پردازنده، یک گیرنده و یک منبع تغذیه. میکروفون صداهای موجود در محیط شما را دریافت کرده و به پردازنده ارسال می کند. پردازنده سیگنال را تقویت می کند و آن را به گیرنده می رساند که سیگنال تقویت شده را به کانال گوش می رساند. منبع تغذیه یا باتری، سیستم را به حرکت در می آورد. اگر قصد خرید سمعک در شهرستان دورود را دارید، با ما در مرکز شنوایی سنجی اسپین خرم آباد باشید تا فناوری های سمعک را در زیر برای شما بررسی کنیم.

بر اساس پیچیدگی پردازنده، فناوری سمعک را می توان پیشرفته یا پایه در نظر گرفت. حتی سمعک های دیجیتال پایه امروزی مزایای بسیار بیشتری نسبت به بهترین سمعک های نسل های قبلی دارند.

تکنولوژی جدید و پیشرفته سمعک


با افزایش سطح فناوری، سمعک های دیجیتال خودکارتر می شوند و ویژگی های بیشتری برای کمک به شما در برقراری ارتباط در موقعیت های شنیداری دشوار دارند. فناوری‌های جدید  قیمت‌های بالاتری دارند، اما سمعک دارای مزایای بیشتری تبدیل می‌شوند، اگرچه داشتن انتظارات معقول در مورد آنچه سمعک می‌تواند انجام دهد نیز مهم است.

ویژگی های زیر به احتمال زیاد در سمعک های پیشرفته ارائه می شود.


پردازش صدا و پاسخ فرکانسی پیشرفته


همه سمعک‌ها صدا را پردازش می‌کنند، به این معنی که وقتی صدا به سمعک می‌رسد، باید آن را به نوارهایی از صدا (که گاهی اوقات به عنوان کانال‌ها نامیده می‌شود) تقسیم کرده و قبل از تقویت آن دیجیتالی شود. هر چه سمعک بهتر باشد، انعطاف پذیری بیشتری برای پخش صداهایی دارد که برای نسخه منحصر به فرد کم شنوایی شما تقویت می شوند.

به عنوان مثال، اگر فقط کم شنوایی با فرکانس بالا دارید، یک سمعک بهتر می تواند تنها آن صداها را در آن باند تقویت کند، در حالی که یک مدل پایین تر ممکن است صداهای فرکانس متوسط ​​و بالا را تقویت کند. این سفارشی سازی سمعک، پاسخ فرکانسی آن نامیده می شود.

سازگاری با بلوتوث

سازگاری بلوتوث یک ویژگی بی‌سیم است که سمعک‌ها را قادر می‌سازد تا به تلفن‌های همراه، ساعت‌های هوشمند و سایر دستگاه‌هایی که از بلوتوث استفاده می‌کنند، اغلب از طریق یک دستگاه واسطه متصل شوند. فناوری بلوتوث توانایی بهبود نسبت سیگنال به نویز و حذف بازخورد میکروفون را دارد زیرا سیگنال میکروفون را دور زده و مستقیماً وارد پردازنده سمعک می شود. اتصال بلوتوث نیز کمتر با تداخل مواجه می‌شود، که می‌تواند در سیستم FM رخ دهد (به زیر ویژگی‌های اساسی مراجعه کنید).هر چند اکثر برندها به سمتی پیش می روند که بدون واسطه سمعک از طریق بلوتوث به موبایل یا سایر وسایل صوتی تصویری وصل شوند. برای خرید سمعک در شهرستان دورود با قابلیت بلوتوث می توانید به کلینیک شنوایی سنجی اسپین خرم آباد مراجعه کنید.

هوش مصنوعی

برخی از سمعک‌های رده بالا با هوش مصنوعی (AI) عرضه می‌شوند که به آنها امکان دسترسی به یک شبکه عصبی عمیق برای پردازش صدا را می‌دهد. با ثبت تنظیمات کنترل صدا و تنظیمات برگزیده برنامه برای محیط‌های صوتی خاص، سمعک می‌تواند به‌طور خودکار شروع به ایجاد این تغییرات در هنگام شناسایی محیط کند. اساساً، یک DNN به سمعک‌ها اجازه می‌دهد تا شروع به تقلید اینکه مغز شما چگونه صدا را می‌شنود، در صورتی که شنوایی شما مختل نمی‌شد، کند.

برنامه های گوشی های هوشمند


بیشتر سمعک‌های پیشرفته امروزی با قابلیت اتصال به برنامه‌های گوشی هوشمند عرضه می‌شوند که به کاربر امکان می‌دهند تنظیمات را انجام دهند، با ادیولوژیست خود تماس بگیرند و عمر باتری را نظارت کنند. برخی نیز می توانند گفتار را به متن تبدیل کرده و زبان های مختلف را ترجمه کنند. با نصب برنامه تخصصی هر برند می توانید به راحتی تنظیمات مورد نظر خود مانند تغییر ولوم صدا، زیر و بم کردن صدا و ... را انجام دهید.

باطری های قابل شارژ

سمعک‌های نسل جدید دارند به سمت   باتری‌های قابل شارژ حرکت می کنند. که به فرد امکان می‌دهد باتری‌های دکمه‌ای کوچک را هر چند روز یا چند هفته یکبار تعویض نکند. پیش بینی می شود که این سمعک ها در چند سال آینده به طور گسترده با اکثر مدل های سمعک در دسترس باشند. سمعک های شارژی معمولا شب موقع خواب در کیس شارژر قرار می گیرند، و روز بعد رو می توان به صورت کامل از سمعک استفاده کرد. اگر می خواهید خرید سمعک در شهرستان دورود را انجام دهید، مر کز شنوایی سنجی اسپین خرم آباد سمعک های شارژی را ارائه می دهد.

ویژگی های پوشاندن وزوز گوش


اکثر سمعک های امروزی دارای ویژگی های پوشاندن وزوز هستند. شنوایی شناسان می توانند آنها را طوری برنامه ریزی کنند که صداهایی را منتشر کنند که وزوز گوش یا زنگ در گوش شما را پنهان می کند. (اما برای بسیاری از افراد مبتلا به وزوز، تنها تقویت صداهایی که از دست داده‌اید با سمعک می‌تواند به کاهش وزوز گوش کمک کند، که اغلب زمانی ایجاد می‌شود که فرد دچار کم شنوایی مرتبط با افزایش سن شود.)

طراحی ضد آب


امروزه اکثر سمعک ها در برابر آب مقاوم هستند نه ضد آب. با این حال، یکی از تولیدکنندگان سمعک، Phonak، اکنون سمعکی ضدآب ارائه می دهد که به گفته آنها می توان تا چند متر زیر آب غوطه ور شود.

صدای دو طرفه


اکنون چندین سازنده سمعک‌هایی را با پخش صدای دو طرفه در میکروفون می‌سازند که تماس هندزفری را آسان‌تر می‌کند. هنگامی که یک تماس به تلفن هوشمند شما وارد می شود، می توانید از طریق میکروفون سمعک خود بشنوید و صحبت کنید. (نیازی نیست با گوشی هوشمند خود صحبت کنید.)

فناوری اولیه سمعک


اگرچه هنوز توسط کامپیوتر قابل برنامه ریزی هستند، سمعک های اولیه تنظیمات محدودی برای تنظیم دقیق دارند تا با الگوهای غیرعادی کاهش شنوایی مطابقت داشته باشند. آنها همچنین نسبت به سمعک های دارای فناوری پیشرفته کمتر قابل تنظیم و خودکار هستند.

سمعک‌های دیجیتال پایه نیز معمولاً از شما می‌خواهند در موقعیت‌های گوش دادن خاص، تنظیمات دستی انجام دهید - مانند بالا یا پایین کردن کنترل صدا، یا فشار دادن دکمه‌ای روی سمعک برای کاهش نویز از پشت.

موارد زیر نمونه هایی از ویژگی هایی است که معمولاً در فناوری اولیه سمعک گنجانده شده است.

سمعک های وایرلس دار


فناوری بی سیم به دو سمعک اجازه می دهد تا به جای اینکه به عنوان دو دستگاه مستقل عمل کنند، به عنوان یک سیستم کامل با هم کار کنند. ورودی صدا برای هر دو سمعک به اشتراک گذاشته می شود و تصمیمات در مورد پردازش صدای دیجیتال بر اساس اطلاعات ترکیبی است. این به عنوان پردازش دو گوش شناخته می شود. این فناوری توانایی مغز برای پردازش اطلاعات دریافتی از هر دو گوش را تقلید می کند و به کاهش تنظیمات دستی کمک می کند.

به عنوان مثال، اگر یک سمعک برای حالت جهت دار فعال شود، احتمالاً هر دو سمعک همزمان به آن حالت تغییر می کنند. نرخ انتقال داده برای سمعک‌های بی‌سیم در نانوثانیه اندازه‌گیری می‌شود که بسیار سریع‌تر از تشخیص مغز انسان است. برای پوشنده، تنظیمات در زمان واقعی درک می شوند. بنابراین پردازش صدا بین دو سمعک هماهنگ می شود و در نتیجه کیفیت صدا را برای استفاده کننده بهبود می بخشد.

سمعک‌های بی‌سیم همچنین قادر به برقراری ارتباط بی‌سیم با دستگاه‌های خارجی هستند، اغلب از طریق بلوتوث، سیم‌پیچ‌هایی که با حلقه‌های شنوایی کار می‌کنند، و سیستم‌های مدولاسیون فرکانس (دو مورد آخر که در زیر مورد بحث قرار می‌دهیم).

در اصل، فناوری بی سیم سمعک ها را از دو طریق بهبود می بخشد:

با بهبود نحوه اتصال سمعک‌ها به یکدیگر (سمعک‌های مدرن اکنون می‌توانند صدا را به‌جای جداگانه، به‌صورت جفتی مشترک ارائه دهند)
با آسان‌تر کردن ارتباط با دنیای اطراف و همچنین دستگاه‌های مورد علاقه‌تان مانند تلفن‌های هوشمند

 

خرید سمعک در شهرستان دورود

تله کویل


تله کویل یا tcoil یک ویژگی بی سیم است که سیگنال های الکترومغناطیسی را از تلفن های سازگار یا اتاق های حلقه دریافت می کند. این فناوری برای مدت طولانی در سمعک ها موجود بوده است. از آنجایی که سیگنال مورد نظر بدون استفاده از میکروفون به پردازنده سمعک هدایت می شود، تله کویل می تواند نسبت سیگنال به نویز را بهبود بخشد و در عین حال پتانسیل بازخورد را از بین ببرد. اجراهای عمومی، تورها، نمایشگاه ها و خدمات عبادی معمولاً از طریق تله کویل برای افراد کم شنوایی قابل دسترسی است.

سازگاری FM


سازگاری مدولاسیون فرکانس (FM) یک ویژگی بی سیم است که سمعک را قادر می سازد تا با سیستم های FM متصل شود، گاهی اوقات از طریق یک اتصال ویژه به سمعک به نام بوت. سیستم های FM را می توان به تنهایی یا با سمعک استفاده کرد. مانند تله کویل، سیستم های FM نسبت سیگنال به نویز را بدون ایجاد حلقه بازخورد در سمعک بهبود می بخشد. سازگاری FM به ویژه هنگام انتخاب سمعک برای کودکان مهم است زیرا این سیستم ها معمولاً در محیط های آموزشی استفاده می شوند تا اطمینان حاصل شود که صدای معلم بالاتر از صدای کلاس شنیده می شود.

سیستم های میکروفون جهت دار


سیستم‌های میکروفون جهت‌دار برای تقویت صداهایی که از جلوی کاربر استفاده می‌شوند و کاهش صداهایی که از جهات دیگر می‌آیند طراحی شده‌اند. طرح‌های مختلف سیستم، صدایی که از پشت کاربر می‌آید را کم و بیش مسدود می‌کند. این سیستم ها درک گفتار را در نویز پس زمینه بهبود می بخشند. میزان رضایت از سمعک با سیستم میکروفون جهت دار بیشتر از سمعک بدون آن است.

کاهش نویز دیجیتال


سیستم های کاهش نویز دیجیتال سیگنال را تجزیه و تحلیل می کنند تا مشخص کنند که آیا نویز ناخواسته وجود دارد یا خیر. اگر این نویز ناخواسته تشخیص داده شود، این سیستم سطح نویز را کاهش می دهد. این ویژگی باعث می شود صدای پس زمینه یا محیط کمتر آزاردهنده باشد و راحتی گوش دادن شما را افزایش دهد. نشان داده شده است که کاهش نویز دیجیتال برای استفاده کنندگان از سمعک موثر بوده و ترجیح داده می شود.

اگر قصد خرید سمعک در شهرستان دورود را دارید ما در مرکز شنوایی سنجی اسپین خرم آباد در کنار شما هستیم تا به شما اطلاعات دقیقی ارائه دهیم.

کاهش نویز ضربه ای


مشابه هدف کاهش نویز دیجیتال، کاهش نویز ضربه ای راحتی گوش را بهبود می بخشد. این سیستم هر گونه صداهای بلند گذرا، مانند صدای تق تق، کلیدهای ماشین، تایپ کردن روی صفحه کلید یا صدای ظروف را تشخیص می دهد و فورا آنها را نرم می کند.

کاهش صدای باد


اگرچه در کاربرد آن نسبتاً خاص است، اما کاهش صدای باد می تواند دنیای متفاوتی را برای کسانی که وقت خود را صرف لذت بردن از سرگرمی های خارج از منزل می کنند، مانند گلف بازان و قایق سواران، ایجاد کند. کاهش صدای باد تاثیر باد وزش باد در میکروفون های سمعک را تشخیص می دهد و از تقویت آن جلوگیری می کند یا آن را کاهش می دهد. جهت خرید سمعک در شهرستان دورود با مراجعه یا تماس با کلینیک شنوایی سنجی اسپین خرم آباد با تکنولوژی های روز سمعک آشنا شوید.

سیستم های مدیریت فیدبک


سیستم های مدیریت فیدبک با بازخورد اجتناب ناپذیر (سوت) که در سمعک رخ می دهد مبارزه می کنند. این حلقه‌های فیدبک صدای سوت آزاردهنده‌ای ایجاد می‌کنند که می‌تواند مانع راحتی شما شود. الگوریتم های مدیریت فیدبک را می توان برای سمعک های پایه یا سمعک های پیشرفته به طور متفاوتی پیاده سازی کرد. سیستم های مدیریت سوت اولیه ممکن است تقویت کلی را برای حذف سوت کاهش دهند. سیستم‌های مدیریت فیدبک پیشرفته بدون تأثیر بر تقویت کلی سمعک، سوت را کاهش داده یا حذف می‌کنند.

ثبت داده ها


ثبت داده ها یک ویژگی است که داده ها را در مورد محیط های گوش دادن که در آن سمعک استفاده می کنید و ترجیحات شما برای برنامه ها، سطح صدا و سایر ویژگی ها را ذخیره می کند. هنگامی که به کلینیک مراجعه کردید، متخصص شنوایی می تواند به اطلاعات دسترسی پیدا کند. ادیولوژیست شما ممکن است از این اطلاعات ارزشمند برای سفارشی کردن بیشتر اتصالات سمعک شما استفاده کند.

مزایای این ویژگی ها در دنیای واقعی چیست؟


تصور کنید در یک رستوران شلوغ معمولی نشسته اید و با دوستان خود شام می خورید. صداها از همه طرف می‌آیند، مانند به صدا در آمدن ظروف، صحبت کردن و خندیدن مردم روی میزهای دیگر و هجوم گارسون‌ها. شما سمعک جدید خود را پوشیده اید و به صحبت های دوستی که روبروی شما روی میز نشسته است گوش می دهید. داره جوک میگه سمعک‌های شما به طور همزمان صداهای ضربه‌ای مانند صدا زدن ظروف نقره‌ای روی صفحه (کاهش صدای ضربه‌ای)، چرخش سیستم تهویه بالا (کاهش نویز دیجیتال)، سرکوب صدای افراد روی میزهای پشت سر شما (سیستم میکروفون جهت‌دار) را کاهش می‌دهند. و ذخیره اطلاعات در مورد محیط گوش دادن برای تنظیم دقیق بعدی ( ثبت داده ها ). آنها همه این کارها را به صورت خودکار انجام می‌دهند و همزمان سیگنال گفتار دوست شما را تقویت و شکل می‌دهند. شما آزاد هستید که استراحت کنید و از بودن در محیط های مختلف لذت ببرید.

کلینیک شنوایی سنجی اسپین خرم آباد ارائه دهنده تمامی برندهای روز سمعک می باشد. و تمامی خدمات سمعک مانند مشاوره رایگان، تجویز و تنظیم سمعک، گارانتی ، 5 سال خدمات رایگان سمعک را برای افرادی که قصد خرید سمعک در شهرستان دورود و سایر شهرستان های استان لرستان را دارند، ارائه می دهد.