سمعک آدیفون

سمعک آدیفون

سمعک آدیفون برندی آلمانی است که به طور 100 درصدی در کشور آلمان طراحی و تولید می شود. از تحقیق و توسعه گرفته تا سریال و  لیبل زنی همگی در کشور آلمان انجام می شود. کمپانی ادیفون متعلق به گروه KIND، رهبر بازار آکوستیک سمعک در آلمان می باشد. می توان گفت که سمعک Audifon بازار را می شناسد و نیازهای شنوایی شناسان و بیمارانشان را درک می کند. ادیفون دانش گسترده مهندسان خود را در تحقیق و توسعه سمعک های جدید ترکیب می‌کند.

تراشه بال (wings) سمعک ادیفون

این تراشه در سمعک های نسل جدید Lewi و Risa مورد استفاده قرار گرفته است. سمعک های Lewi , Risa  در مدل های پشت گوشی و ریک ( رسیور داخل مجرای گوش) موجود است.

 

ویژگی های بی سیم تراشه WINGS

 

1. پخش صدا به صورت بی سیم

در پلتفرم WINGS ( سمعک های LEWI و RISA ) صدا به صورت مستقیم و بدون واسطه به سمعک ها آیفون وصل می شود و کاربر می تواند صدای تلفن و رسانه را در سمعک بدون واسطه بشنود. این امکان در تلفن های اندرویدی فقط با رابط های مخصوص امکان پذی است.

 

2. همگام سازی دو گوشی

ویژگی scene detect سمعک های آدیفون به صورت خئدکار موقعیت های مخالف صدا را تشخیص و به صورت دو گوش با بهترین کیفیت، تنظیم می کند. این امر به صورت تطبیقی و خودکار انجام شده و سبب تشخیص موقعیت های مختلف صدا، جهت داری میکروفون، و عملکرد برنامه های وزوز گوش می شود.

سمعک آدیفون LEWI  و RISA همچنین توسط اپلیکیشن موبایل قابلیت تنظیم دارند، و بیمار به راحتی می تواندولوم صدا و ... را تغییر دهد.

 

3. راحتی در کنترل سمعک توسط بیمار

این تکنولوژی سبب تغییر برنامه و صدای یک سمعک به گوش مقابل می شود، بدین صورت که کاربر با تغییر صدای یک سمعک آن را به صورت خودکار در سمعک دیگرش نیز شاهد است، تا هر دو سمعک عملکرد یکسانی داشته باشند.

 

4. تنظیم سمعک به صورت وایرلس توسط شنوایی شناس

سمعک آدیفون مدل LEWI و RISA توسط نوالینک و به صورت کاملا وایرلس توسط شنوایی شناس تنظیم شده و این امر سبب راحتی بیمار در جلسه تجویز و تنظیم سمعک می شود.

 

سمعک آدیفون مدل LEWI

سمعک LEWI  مجهز به تراشه WINGS  بوده، پس می توان نتیجه گرفت این مدل سمعک وایرلس بوده وامکان برقراری ارتباط دو گوشی را دارد.

همچنین این مدل سمعک توسط اپلیکیشن موبایل قابلیت تنظیم دارد، جهت دانلود این برنامه می توانید از google play  و app store  آن را دانلود نموده و نصب کنید.

تجویز و تنظیم تجویز و تنظیم سمعک آدیفون در کلینیک شنوایی سنجی اسپین خرم آباد

سمعک آدیفون مدل LEWI  در دو مدل پشت گوشی و RIC  موجود بوده، این سمعک 16 کانال پردازش صدا دارد و همچنین دارای 4 برنامه تنظیمی به صورت دستی می باشد. از جمله امکانات آن می توان به مدارات حذف نویز، حذف سوت، حذف صدای باد، برنامه وزوز گوش اشاره کرد. این سمعک توانایی پوشش کم شنوایی از درجات ملایم تا شدید را دارد.

 

سمعک آدیفون مدل RISA

 سمعک آدیفون مدل risa  نیز همانند مدل lewi  از تراشه WINGS  استفاده شده است. این مدل سمعک تمامی ویژگی های سمعک LEWI  را دارد تنها تفاوت این است که سمعک RISA دارای 12 کانال پردازش صدا می باشد، همچنین سیستم حذف صدای زمینه اندکی ضعیف تر است.

 مدل RISA  نیز در دو نوع پشت گوشی و RIC موجود بوده، که سایز باطری به ترتیب 13 و 312 می باشد.

تراشه COSMA سمعک آدیفون

تراشه COSMA در سمعک های مدل REGA , KAMI و SINO  به کار رفته است، این 3 سمعک در مدل پشت گوشی، مینی پشت گوشی، داخل گوشی و ریک موجود است.

تراشه COSMA   بر پایه هوش مصنوعی طراحی شده و کاربران رضایت مندی مفیدی را گزارش کرده اند.

مزایای تراشه COSMA

1. دارای پهمای باند تا KHZ 10  که تجربه صدای بی نظیری را فراهم می کند.

2.امکان تنظیم سمعک تا 18 کانال پردازشی مجزا

3. امکان حذف صدای سوت به صورت پویا

4. پردازش سریع صدا در حد 5 میلی ثانیه که باعث همخوانی بین لب و صدای گوینده می شود.

تجویز و تنظیم سمعک آدیفون در کلینیک شنوایی سنجی اسپین خرم آباد

 

سمعک مدل REGA  آدیفون

سری جدید سمعک های Rega ادیفون بیشترین تقاضا را در بین سمعک های این کمپانی دارند. این سمعک ها صدایی با کیفیت HD را تا محدوده ۱۰ هزار هرتز برای کاربر مهیا می کنند. سمعک های Rega ادیفون دارای ۱۸ کانال و ۴ برنامه می باشند که دست شنوایی شناس را حین تنظیم سمعک باز می گذارد.

همه سمعک های Rega ادیفون (به جز Rega Pico) دارای برنامه درمان وزوز گوش هستند که شنوایی شناسان فعال در زمینه درمان سوت گوش می توانند از این سمعک ها استفاده کنند. در جدول زیر با انواع سمعک های Rega، مدل، محدوده پوشش و باتری مورد استفاده در این سمعک ها آشنا خواهید شد.

 

سمعک آدیفون مدل KAMI

جدول سمعک های REGA  تماما برای KAMI نیز صدق می کند، کافی است در جدول فوق به جای REGA  از اسم  KAMI استفاده کنیم، تفاوت فقط در این است که مدل PICO  در سمعک ها  KAMI  وجود ندارد، و تمامی سمعک های  KAMI  دارای 12 کانال پردازش صدا می باشند. همچنین سمعک های مدل  KAMI  همگی مجهز به برنامه وزوز گوش و مدار حذف فیدبک هستند.

 

سمعک مدل SINO

جدول سمعک های Rega برای سمعک های Sino نیز صدق می کند یعنی کافی است در جدول فوق بجای Rega از Sino استفاده کنیم. تنها تفاوت سمعک های Sino نسبت به Rega و Kami پایین بودن کانال تنظیمی آن ها می باشد. همچنین در سمعک های Sino ادیفون همانند سمعک های Kami، مدل Pico وجود ندارد. سمعک های Sino دارای ۹ کانال تنظیمی بوده و مجهز به برنامه درمان وزوز گوش و سیستم حذف فیدبک (سوت سمعک) قوی می باشند.

 

چنانچه شما بیماران عزیز قصد خرید سمعک آدیفون در لرستان یا خرم آباد را دارید، کلینیک شنوایی سنجی اسپین خرم آباد سابقه تجویز چند سال و به تعداد بالا از سمعک های فوق را دارد، برای اطلاع از قیمت دقیق می توانید با ما تماس بگیرید.

 

سمعک آدیفون مدل SUENO PRO

در این مدل از سمعک های ادیفون نیز از تراشه Cosma استفاده شده است. سمعک های Sueno pro کمپانی ادیفون در مدل های داخل گوشی تقریبا مرئی (ITE)، پشت گوشی و پشت گوشی نامرئی یا همان رسیور داخل کانال گوش (RIC) موجود می باشند. هر سه مدل از سمعک های Sueno pro Audifon از باتری سایز ۳۱۲ یا همان قهوه ای رنگ استفاده می کنند.

سمعک های ادیفون مدل Sueno pro مخصوص درمان وزوز گوش هستند زیرا قادر به مدولاسیون اصوات در سه سطح آرام، متوسط و سریع می باشند. شنوایی شناس می تواند در ۹ کانال تنظیمی این سمعک ها را برای افرادی که از سوت گوش رنج می برند، تجویز کند.

اصولا از این نوع از سمعک ها در درمان خاصی از وزوز گوش که TRT نام دارد، استفاده می شود. در روش درمانی TRT از تکنیک خوگیری به وزوز گوش استفاده می شود که همراه با جلسات مشاوره ای می باشد.

 

سمعک های CROS آدیفون

سمعک Via pro ادیفون جزو سمعک های CROS طبقه بندی می شوند. این سمعک ها برای افرادی مناسب هستند که کم شنوایی یک طرفه غیر قابل تقویت داشته و گوش دیگر آن ها کاملا سالم یا قابل تقویت باشد (افراد دچار کم شنوایی عمیق یک طرفه). افراد دچار سکته گوش یک طرفه نیز می توانند از این سمعک ها بهره ببرند.

سمعک های CROS صدا را از سمت گوش ناشنوا جمع کرده و به صورت بی سیم این صداها را به گوش دارای شنوایی مناسب ارسال می کنند. بنابراین فرد صداهایی را که از سمت گوش ناشنوا می آیند را نیز به خوبی دریافت می کند.

سمعک های CROS ادیفون (سمعک Via pro ادیفون) بسته به نیاز کاربر و کم شنوایی آن ها در مدل های RIC، پشت گوشی و داخل گوشی موجود می باشند.