خرید سمعک در لرستان
تهیه سمعک در لرستان

خرید سمعک در لرستان، نیاز به چه اطلاعاتی داریم؟

خرید سمعک مانند سایر وسایل پزشکی نیازمند یک سری اطلاعات در مورد کالا می باشد. سمعک یک وسیله الکترونیکی کوچک و پیشرفته می باشد که دارای برندها و مدل های بسیار متفاوت می باشد. پس برای خرید سمعک در استان لرستان نیازمند یک سری اطلاعات هستید با توجه به تنوع و کسرت مدل های سمعک و اطلاعات موجود در اینترنت در مورد برندهای سمعک حتما توصیه می شود جهت خرید سمعک توصیه ادیولوژیست را گوش داده و بهترین مدلی را که به شما پیشنهاد می دهد خرید کنید.

بر اساس نتایج آزمایش شنوایی خود، تصمیم گرفتید سمعک تهیه کنید. اما از کجا شروع می کنی؟ هنگام خرید سمعک در لرستان باید به دنبال چه چیزی باشید؟

قبل از شروع جستجوی خرید سمعک در لرستان مناسب، قبل از خرید باید چند نکته را در نظر بگیرید. از آنجایی که سمعک‌ها در اندازه‌ها و مارک‌های مختلف عرضه می‌شوند، شما سمعک‌هایی را می‌خواهید که متناسب با نیازهای شما و سازگار با سبک زندگی شما باشد.

در کلینیک شنوایی سنجی اسپین خرم آباد با تجربه تجویز و تنظیم بیش از 5000 سمعک مختلف آماده ارائه خدمات به هم استانی های لرستانی هستیم. ما اینجا هستیم تا ویژگی‌های مختلف سمعک را بررسی کنیم و توضیح دهیم که هر یک از جزئیات سمعک چگونه بر شنوایی شما تأثیر می‌گذارد.

خرید سمعک در لرستان

در اینجا 10 نکته مهمی که باید هنگام خرید سمعک در لرستان به آنها توجه کنید آورده شده است:

1. دوره آزمایشی سمعک


از آنجایی که برندهای مختلف سمعک در بازار وجود دارد، مهم است و حق شماست که برندهای مختلف را از نزدیک ببینید و آنها را بر روی گوش خود امتحان کنید و قبل از انجام خرید سمعک در لرستان، چند برند را امتحان کنید. ابتدا، می توانید کاتالوگ سمعک ها و ویژگی های مختلف آن را ببینید و با دیدی باز سمعک مورد نظر را انتخاب کنید.

اگر ارائه دهنده سمعک یک دوره آزمایشی بدون تعهد ارائه دهد، یک گزینه عالی است. در این دوره آزمایشی، می توانید ببینید که آیا سمعک با سبک زندگی شما مطابقت دارد و به شما امکان می دهد به ویژگی های آن عادت کنید.

این مژده را به مددجویان می دهیم که ما در کلینیک شنوایی سنجی اسپین خرم آباد یک هفته تست رایگان سمعک را به مددجویان می دهیم تا با خیالی راحت سمعک را بخرید.

2. مدل های سمعک


انتخاب سبک سمعک اولین چالشی است که با آن روبرو خواهید شد، زیرا آنها در اشکال و سبک های مختلف وجود دارند.

سمعک Receiver-In-Canal (RIC) یکی از محبوب ترین مدل های سمعک پشت گوشی است.سمعک در پشت گوش قرار می گیرد و با یک سیم نازک وارد مجرای گوش می شود. برخی از سمعک های پشت گوشی مینی صدا را با یک لوله کوچک به گوش منتقل می کنند. این مدل با لوله کوچک مینی BTE نامیده می شود. مدل های دیگر سمعک پشت گوشی معمولی یا پاور و سمعک های پشت گوشی سوپرپاور است.

اگر تصمیم دارید یک سمعک سفارشی بسازید که در گوش شما قرار بگیرد، آنها Invisible-In-Canal (IIC)، Completely-In-Canal (CIC) و In-The-Ear (ITE) دارند. انتخاب بین سمعک های IIC، CIC و ITE بر اساس اولویت شخصی و میزان کم شنوایی است.

3. میکروفون های جهت دار


سمعک ها با میکروفون های جهت دار ساخته می شوند. این ویژگی به سمعک ها این توانایی را می دهد که صداهای خاص اطراف شما مانند مکالمه با فرد مقابل را دریافت کنند.

با این حال، بسته به نیازهای شنوایی خود، می‌توانید جهت‌های مختلفی را برای تمرکز بر جایی که صدا از آن می‌آید انتخاب کنید.

انواع اصلی میکروفون های جهت دار برای انتخاب، تطبیقی، ثابت و پویا هستند.

میکروفون های تطبیقی
میکروفون‌های تطبیقی ​​صداهای افرادی را که در اطراف شما صحبت می‌کنند شناسایی می‌کنند و مکان‌هایی را که گفتار از آنجا می‌آید را هدف قرار می‌دهند.
میکروفون های ثابت
اینها می توانند یک منطقه خاص را هدف قرار دهند و روی یک موضوع تمرکز کنند. میکروفون های ثابت برای مکالمات چهره به چهره ایده آل هستند.
میکروفون های دینامیک
میکروفون های پویا می توانند به طور همزمان به صداهای اطراف شما گوش دهند و منطقه خاصی از فوکوس را هدف قرار دهند.


4. حداقل نویز پس زمینه

هنگامی که به دنبال خرید سمعک در لرستان هستید، ریزپردازنده یک ویژگی مهم است. این ریزپردازنده توانایی تمایز صداهای با فرکانس پایین مانند نویز پس زمینه را با صداهای با فرکانس بالا مانند صداها و گفتار دارد.

هنگامی که ریزپردازنده صدای فرکانس بالا، مانند صدای یک فرد را شناسایی می کند، صدای فرد را تشدید می کند و در عین حال صدای پس زمینه را پنهان می کند.

5. تله کویل


هنگام خرید سمعک در لرستان، باید در نظر داشته باشید که چه زمانی با تلفن صحبت می کنید. تله کویل‌ها از نویز پس‌زمینه محیط شما خلاص می‌شوند، زیرا به دریافت صدا از تماس تلفنی کمک می‌کنند.

تله کویل‌ها همچنین در سالن‌های نمایش عمومی، عرصه‌ها و کلیساها دارای یک هدف ثانویه هستند و سیگنال‌هایی را از سیستم‌های حلقه القایی ارائه می‌کنند که به شما امکان می‌دهند صدای بلندگو را بهتر بشنوید. البته در ایران متاسفانه کمتر کاربرد دارد چونکه قانونی برای اجرای سیم کشی های لوپ در ساختمان ها و مکانهای عمومی وجود ندارد.

6. اتصال بی سیم


برای کسانی که گوشی های هوشمند یا آیفون دارند، سمعک هایی وجود دارد که دارای اتصال بی سیم داخلی هستند و با گوشی های هوشمند و سایر دستگاه های تلفن همراه سازگار هستند. این یک ویژگی جالب است که به شما امکان می دهد برای دریافت با کیفیت، موسیقی، پادکست و تماس های تلفنی را مستقیماً با سمعک خود پخش کنید.

همچنین برعکس عمل می کند. می توانید سمعک خود را از طریق Wi-Fi به تلفن هوشمند خود متصل کنید و گوشی هوشمند خود را به کنترل از راه دور سمعک تبدیل کنید و به شما امکان می دهد صدا و سایر تنظیمات را تنظیم کنید.

7. باتری های قابل شارژ


اگر سمعکی می خواهید که نگهداری آن آسان باشد، سمعکی را انتخاب کنید که دارای باتری های قابل شارژ باشد. این ویژگی به شما این امکان را می دهد که باتری های سمعک را بدون نیاز به تعویض منظم آن ها شارژ کنید.

8. کنترل از راه دور


به جای تنظیم دستی صدا در سمعک، یک گزینه عالی یک کنترل از راه دور است. با یک کنترل از راه دور می توانید صدا و سایر ویژگی ها را بدون دست زدن به سمعک تنظیم کنید.

9. فیدبک یا سوت سمعک


فیدبک همان صدای جیغ بلندی است که وقتی میکروفون خیلی نزدیک به بلندگو قرار می گیرد رخ می دهد. امروزه سمعک ها دارای کنترل فیدبک هستند. بعضی ها بهتر از بقیه هستند. انتخاب سمعک با کنترل فیدبک خوب از ورود هر گونه سوت به سمعک شما و در نتیجه استفاده راحت تر جلوگیری می کند. طبیعتا هرچه مدل و قیمت سمعک بالاتر باشد از کنترل فیدبک بالاتری برخوردار است.

10. موقع تصمیم گرفتن خرید سمعک در لرستان است!

خرید سمعک یک سرمایه گذاری بزرگ است، بنابراین خوب است که یک دوره آزمایشی یک هفته ای داشته باشید تا تصمیم خود را بگیرید. اگر بعد از دوره آزمایشی تصمیم گرفتید که سمعک با نیازهای شما مطابقت دارد، حتماً خرید سمعک را نهایی کنید.

خدمات پس از فروش مانند ضمانت سمعک، تنظیمات دوره ای سمعک، مشاوره همه و همه در کلینیک شنوایی سنجی اسپین خرم آباد رایگان می باشد.

خرید سمعک در لرستان

فاکتور های که بر روی قیمت، هنگام خرید سمعک در لرستان اثر گذار است:

 • سن بيمار
 • ميزان كم شنوايي
 • شكل كم شنوايي
 • نوع كم شنوايي
 • ميزان تحرك بيمار 
 • ميزان توقعات بيمار
 • قدرت سمعک بشدت افزایش می یابد.
 • سایز سمعک
 • تکنولوژی سمعک
 • تعداد کانال سمعک

قیمت سمعک های داخل گوشی و پشت گوشی:

قیمت سمعک های داخل گوشی و پشت گوشی معمولا تفاوت خاصی ندارد و این سمعک ها در محدوده ی وسیع قیمتی در دسترس هستند. 

تنوع قیمت سمعک ها به دلیل فاکتورهایی است که در بالا بیان کردیم. 

در بعضی مدل ها قیمت سمعک های ریک پشت گوشی به دلیل اندازه کوچک و ظاهر زیبا و سطح بالای تکنولوژی نسبت به سمعک های داخل گوشی بالاتر است. 

این مژده را به هم استانی های عزیزمان می دهیم که سمعک دولتی به اندازه کافی در کلینیک شنوایی سنجی اسپین خرم آباد موجود بوده و تمامی هم استانی هایمان از شهرستان های بروجرد، الشتر، الیگودرز، ازنا، دورود، نورآباد، کوهدشت، پلدختر، دوره چگنی و رومشکان می توانند با ارائه کارت ملی از سهمیه سمعک دولتی استفاده کنند.

کلینیک شنوایی سنجی اسپین خرم آباد طرف قرارداد با کمیته امداد خمینی استان لرستان

طبق قراردادی که جدیدا توسط کمیته امداد خمینی لرستان با کلینیک شنوایی سنجی اسپین خرم آباد عقد شده است، کمیتا امداد موظف شده است جهت خرید سمعک مددجویانش مبلغ 5 میلیون تومان پرداخت کند. بدین صورت که این مبلغ مستقیما به کلینیک پرداخت شده و مددجو مبلغی پرداخت نمی کند. و نیازی به ارائه فاکتور یا مدارک نیست. برای این کار نیازمند است مددجو از طرف کمیته امداد خمینی استان لرستان یک معرفی نامه پرداخت هزینه سمعک به کلینیک شنوایی سنجی اسپین خرم آباد ارائه کند تا کمک هزینه پرداخت سمعک به وی پرداخت شود. تنها مرکز قرارداد با کمیته استان لرستان کلینیک شنوایی سنجی اسپین خرم آباد می باشد، و جامعه هدف نیز کل مددجویان استان لرستان تحت پوشش کمیته امداد می باشند.

 

کمک هزینه بیمه برای خرید سمعک در لرستان

خوشبختانه بیشتر بیمه‌های پایه و تکمیلی تعرفه‌ای برای کمک هزینه سمعک بیمه‌شدگان اصلی، مستمری بگیران و افراد تحت تکلف تبعی آنان در نظر گرفته‌اند.

میزان این کمک هزینه معمولا مقدار ثابتی است و در بیمه‌های مختلف متفاوت است. این هزینه معمولا هر چند سال یک‌بار به فرد تعلق می گیرد.

مدارک لازم برای استفاده از بیمه جهت خرید سمعک در لرستان عبارت است از:

 1. گواهی پزشک متخصص گوش و حلق و بینی
 2. برگه شنوایی‌سنجی
 3. فاکتور معتبر (برخی از بیمه‌ها فاکتور دارای کد اقتصادی می‌خواهند)
 4. کارت گارانتی معتبر

برای استفاده از هزینه سمعک بیمه این مدارک در اختیار شما قرار داده می‌شود.

کلینیک شنوایی سنجی، سرگیجه و تعادل اسپین خرم آباد با مدیریت ادیولوژیست حمید فلاحت پور با سابقه تجویز و تنظیم تمامی برندهای سمعک دنیا بیشتر از 5000 هزار سمعک را تجویز و تنظیم نموده و خدمات تنظیم سمعک، قالب گیری سمعک، تعمیر سمعک در خرم آباد، فروش باطری سمعک در خرم آباد و ... را انجام می دهد.

تمامی برندهای سمعک اتیکن، سونیک، برنافن، سیگنیا یا زیمنس، ادیوسرویس، رکستون، A&M ، اینترتون، ریساند، بلتون، فوناک، یونیترون، هانساتون، رایونت ژاپن، آدیفون، اسمارت، فیلیپس و ... در کلینیک شنوایی سنچی اسپین خرم آباد موجود بوده و اگر قصد خرید این برندها را دارید به کلینیک مراجعه کنید.

تعمیر سمعک در خرم آباد توسط شنوایی سنجی اسپین خرم آباد انجام می شود. تعمیرات سمعک تمامی برندها با هزینه مناسب انجام می شود.

ادیولوژیست حمید فلاحت پور صبح در مرکز شنوای سنجی بهزیستی خرم آباد حضور داشته و مجهز به لابراتور ساخت قالب سمعک می باشد. توانایی ساخت قالب سمعک به صورت فوری وجود دارد.

ما در کلینیک شنوایی سنجی اسپین این افتخار را داریم تا به تمامی بیمارانی که ازتمامی شهرستان های استان لرستان جهت تهیه سمعک مراجعه می کنند خدمات لازم را بدهیم و تا 5 سال خدمات رایگان سمعک را ارائه کنیم.

برای خرید سمعک در استان لرستان به کلینیک شنوایی سنجی اسپین خرم آباد مراجعه کنید یا با شماره تلفن های 06633314089 و 09168775699 تماس حاصل فرمایید. همچنین برای نوبت اینترنتی خرید سمعک در لرستان می توانید از طریق سایت های www.paziresh24.com و www.doctor-yab.ir اقدام کنید. برای مشاوره خرید سمعک نیز می توانید از طریق شبکه های اجتماعی و راه های ارتباطی در سایت سوالات خود را مطرح کنید.