SILK IX
SILK IX

سمعک سیگنیا داخل گوشی شارژی Signia Silk Charge&Go IX

سمعک Signia Silk Charge&Go IX که در اکتبر 2023 وارد بازار شد، اولین سمعک قابل شارژ کاملاً در کانال (CIC) در جهان است که به صورت حرفه ای توسط سیگنیا معرفی شده است. این مدل  برای افراد مبتلا به کم شنوایی خفیف تا متوسط، Silk Charge&Go (C&G) IX مناسب است. با این حال، با وجود منحصر به فرد بودن آن، چندین محدودیت وجود دارد که باید قبل از خرید در نظر بگیرید.

بررسی ویژگی سمعک Signia Silk Charge&Go IX

آیا این بهترین سمعک نامرئی 2023 است؟
در زیر  یک مرور کلی  در مورد سمعک Signia Silk Charge&Go IX ارائه می شود:

چیزی که در مورد Silk Pure C&G IX جذاب است:
قابل شارژ و تقریباً نامرئی: سیگنیا در اینجا خودنمایی می کند: Silk IX بسیار کوچک است (کاملاً در کانال) و باتری های داخلی قابل شارژ تمام روز را ارائه می دهد.
تجویز فوری برای اکثر افراد: Silk IX از پروب سیلیکونی نرم استفاده می‌کند، و آنها را بدون نیاز به ساخت قالب گوش فرد، تجویز می شوند— بدان معنا که شما در همان جلسه اول می توانید سمعک را دریافت کنید!
گزینه های سفارشی در راه: در حالی که ابریشم "آماده برای پوشیدن" است، برخی از افراد ممکن است به تناسب سفارشی تری نیاز داشته باشند. اگر این شما هستید، مطمئن باشید که گزینه های قالب گوش سفارشی در گوشه و کنار هستند.
عمر باتری تمام روز: طبق گفته Signia تا 28 ساعت عمر باتری (بسته به عوامل مختلف می تواند متفاوت باشد).
کنترل بی‌سیم با برنامه سیگنیا: Silk IX خودکار است، اما می‌توانید صدا، برنامه‌ها و سایر ویژگی‌ها را نیز با استفاده از برنامه Signia کنترل کنید.
جعبه کوچک قابل حمل ارتجاعی با پاوربانک: مقاوم در مقابل ضربه، شارژر سیگنیا قابل حمل بادوام و آسان برای استفاده است، 
گزینه های وزوز گوش و CROS: سمعک دارای گزینه های صوت درمانی برای وزوز گوش و گزینه CROS / BiCROS برای افراد دارای کم شنوایی یک طرفه (یک طرفه) است.

 

محدودیت های سمعک SILK IX


بدون پخش بلوتوث: سیگنیا مقدار زیادی قطعه را در Silk C&G IX بسته بندی کرده است، اما متأسفانه پخش صدای بی سیم در دسترس نیست.
کار کردن با این سمعک‌ها ممکن است دشوار باشد: این سمعک‌ها کوچک هستند و تقریباً در گوش‌های شما نامرئی می‌شوند. با این حال، اندازه کوچکتر می تواند کار کردن و دیدن آنها را دشوار کند، به خصوص اگر مشکل بینایی و یا مهارت کم دارید.
مراقبت واقعی اندکی کاهش یافته است: همچنان می‌توانید قرار ملاقات از راه دور را با شنوایی شناس خود برنامه‌ریزی کنید، شما می توانید بدون مراجعه به کلینیک و از راه دور توسط ادیولوژیست سمعکتان را تنظیم کنید. اگرچه تنظیمات در مقایسه با برخی از دستگاه‌های دیگر Signia محدود است (در مورد این موضوع در زیر توضیح داده می‌شود).
نداشتن قابلیت تنظیم توسط خود فرد: در حالی که به طور کامل یک نقطه ضعف نیست، Silk IX نمی تواند توسط خود فرد تجویز شود  حداقل به چند بازدید در دفتر نیاز دارد. برخی از افراد ممکن است سمعک بدون نسخه (OTC) را ترجیح دهند.
در حال حاضر، فقط Instant-Fit: Earmolds های سفارشی برای Silk در دسترس نیستند، و این ممکن است همان سطح راحتی را در گوش به اندازه یک CIC سفارشی ارائه نکند.

 

سوالات متداول


تفاوت سیگنیا IX و AX چیست؟
Augmented Xperience (AX) پیشروی جدیدترین نسل Xperience (IX) Signia است. IX ادعا می کند که به دلیل تغییر در پردازش میکروفون جهت دار و همچنین پیشرفت در کیفیت کلی صدا، عمر باتری و موارد دیگر، وضوح گفتار بهبود یافته ای را ارائه می دهد.

باتری های قابل شارژ سیگنیا Silk Charge&Go IX چقدر عمر می کنند؟
Signia نشان می دهد که باتری های آنها تا 28 ساعت در هر بار شارژ دوام می آورند.

تفاوت بین Pure و Silk Charge&Go IX چیست؟
Pure مدل گیرنده در کانال (RIC) سیگنیا است، در حالی که Silk یک دستگاه کاملاً درون کانال (CIC) است. هر دو ویژگی های مشابهی مانند قابلیت شارژ مجدد و کنترل برنامه های بی سیم را ارائه می دهند. با این حال، چند تفاوت کلیدی وجود دارد. به دلیل سایز کوچکتر Silk، پخش بلوتوث یا "بهبود مکالمه مداوم" سیگنیا را ارائه نمی دهد، زیرا تنها یک میکروفون در هر گوشی وجود دارد. تفاوت های دیگر در مقاله ذکر شده است.

آیا Silk Charge&Go IX پخش بلوتوث را ارائه می دهد؟
Silk پخش صدای بی سیم را ارائه نمی دهد. با این حال، سمعک ها همچنان می توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند و چندین مزیت پردازشی را به شما ارائه می دهند، و Silk را می توان به صورت بی سیم با برنامه Signia کنترل کرد.

 

سیگنیا کیست؟


سیگنیا قبلاً به عنوان تجهیزات شنوایی زیمنس شناخته می شد و اکنون بخشی از گروه WS Audiology (WSA) است که یکی از بزرگترین تولید کنندگان سمعک در جهان و شرکت مادر تولید کنندگان سمعک Widex و Rexton است. WSA همچنین سمعک‌های بدون نسخه Sony CRE-C10 و CRE-E10 را می‌سازد و مالک TruHearing، Hear.com و شبکه HearUSA است. دفتر مرکزی این شرکت در دانمارک است و دفتر مرکزی سیگنیا در ایالات متحده در ایزلین، نیوجرسی.

ظاهر فیزیکی Silk IX


برخلاف اکثر CIC های تجویزی، سیگنیا Silk Charge&Go IX برای خطوط منحصر به فرد کانال گوش شما مناسب نیست، اما در عوض دارای یک غلاف است که به خوبی در گوش شما قرار می گیرد. این بدان معنی است که یک تناسب فوری را فراهم می کند و اغلب به شما این امکان را می دهد که در روز خرید با سمعک از کلینیک خارج شوید. مهم است که متخصص شنوایی تان بهترین پروب یا غلاف را برای شما توصیه کند، زیرا باید با نیازهای راحتی و شنوایی شما مطابقت داشته باشد.

سیگنیا سیلک IX در دو رنگ عرضه می‌شود و کیف شارژ دستی با 4 شارژ ذخیره ارائه می‌شود که باید حداقل یک روز کامل هر کدام دوام بیاورند.

از نظر ظاهری، Signia Silk IX تقریباً شبیه به نسل قبلی Silk X غیرقابل شارژ CIC است - که کاملاً یک شاهکار مهندسی است زیرا شما انتظار دارید نسخه قابل شارژ آن به طور قابل توجهی بزرگتر باشد. علاوه بر این، دیگر درب باتری روی صفحه سمعک وجود ندارد که زیبایی آن را بهبود می بخشد و باعث می شود آن را کمتر در معرض رطوبت، گرد و غبار و کثیفی قرار دهد.

Silk IX در دو رنگ رنگ پوست(قهوهای)و مشکی عرضه می شود. سمعک ها در سه سطح فناوری مختلف (7IX، 5IX، و 3IX) در دسترس هستند که 7IX پیشرفته ترین ویژگی های پردازش خودکار و پهنای باند گسترده را ارائه می دهد. همچنین یک سیستم Silk Charge&Go IX CROS / BiCROS برای افرادی که خواهان راه حل دقیق تری برای کم شنوایی یک طرفه (یک طرفه) خود هستند وجود دارد.

سمعک داخل گوشی شارژی سیگنیا

تکنولوژی منحصر به فرد Signia SILK IX

Integrated xperience یا به اختصار IX، آخرین پلتفرم فناوری سیگنیا است. این نرم افزاری است که در داخل سمعک اجرا می شود و تقویت کننده، شنوایی جهت دار، کاهش نویز و سایر ویژگی های پیشرفته پردازش صدا را کنترل می کند.

Signia IX بر اساس فناوری Augmented Xperience (AX) این شرکت ساخته شده است که در می 2021 معرفی شد، که از پردازنده‌های گفتار دوگانه و میکروفون‌های تشکیل دهنده پرتو دو گوش برای پردازش گفتار و نویز پس‌زمینه متفاوت استفاده می‌کند. سیگنیا ادعا می کند که این فناوری که آنها آن را تمرکز افزوده می نامند، تضاد واضحی بین صدای گفتار و پس زمینه ایجاد می کند.

عکس سمعک داخل گوشی شارژی سیگنیا بر روی گوش

 

پس چه چیز جدیدی در IX وجود دارد؟ ویژگی «افزایش مکالمه در زمان واقعی» است، که سیگنیا ادعا می کند وضوح گفتار را در مکالمات گروهی پویا با تجزیه و تحلیل الگوهای میکروفون جهت دار یا «جریان های فوکوس» و ارائه بهترین ها برای گفتار به گوش شما، بیشتر می کند. از دیگر پیشرفت‌های پلتفرم IX می‌توان به افزایش عمر باتری، بهبود کیفیت کلی صدا و پیشرفت در راهنمای هوشمند مجهز به هوش مصنوعی، دستیار Signia اشاره کرد.

به دلیل اندازه کوچک، Silk IX تنها یک میکروفون داخلی در هر گوشی دارد، به این معنی که آنها از بهبود مکالمه RealTime Signia بهره نمی‌برند. همچنین از دستیار سیگنیا بهره ای نمی برد، زیرا سمعک ها دارای بلوتوث نیستند. با این حال، چندین ویژگی چشمگیر دیگر دارد که در زیر به آنها خواهم پرداخت.

پلتفرم Signia IX در حال حاضر در Silk C&G IX CIC (در اینجا بررسی شده) و Pure Charge&Go IX RIC (گیرنده در کانال) در انواع فاکتورهای شکل و سطوح عملکرد موجود است که در مقاله ای جداگانه بررسی کرده ام.

استفاده از سیگنیا SILK IX چگونه است؟


Silk C&G IX سمعک های تجویزی هستند، بنابراین باید توسط شنوایی شناس تجویز و تنظیم شوند. چنانچه قصد خرید سمعک داخل گوشی شارژی سیگنیا SILK IX  را در خرم آباد و سایر شهرهای لرستان دارید به مرکز شنوایی سنجی اسپین خرم آباد مراجعه کنید یا با ما در تماس باشید.

هنگام آزمایش Silk IX، به طور معمول مجبور بودم به خودم یادآوری کنم که آنها سمعک های سنتی هستند و نه دستگاه های OTC. منظورم این است که به بهترین شکل ممکن، چون سمعک های Silk IX با استفاده از گوشواره های سیلیکونی نرم از پیش قالب گیری شده، فوراً جا می شوند و از دیدگاه سفارشی سازی اپلیکیشن ساده هستند.

سمعک های Silk IX از نظر فیزیکی نیز کوچک هستند و در صورت استفاده صحیح تقریباً نامرئی می شوند. فقط یک زبانه کششی کوچک آنتن مانند از گوش شما بیرون زده است تا جاگذاری و برداشتن آن آسان شود. من می توانم تأیید کنم که آنها راحت و سبک هستند.

ویژگی های بی سیم و پردازش منحصر به فرد


بزرگترین نوآوری پشت Silk Charge&Go IX ترکیبی از قابلیت شارژ مجدد، پردازش صدا، و ویژگی‌های بی‌سیم آن است که همگی در چنین فرم متناسب فوری مجزا بسته‌بندی شده‌اند.

Silk IX دارای بلوتوث نیست و بنابراین، پخش بی‌سیم یا تماس هندزفری را ارائه نمی‌دهد. سیگنیا به احتمال زیاد مجبور شد برای حفظ سایر ویژگی های درجه یک این امتیاز را بدهد. عمق فیزیکی که Silk IX در داخل گوش‌های شما قرار می‌گیرد و آن‌ها را مجزا می‌کند، همچنین چالش‌های فنی زیادی در مورد صدای بی‌سیم ایجاد می‌کند.

با این حال، Silk IX به چندین شکل دیگر از ارتباطات بی سیم برای بهبود تجربه کلی شما متکی است. القای مغناطیسی میدان نزدیک امکان ارتباط بین گوش ها را فراهم می کند و سیگنال های رمزگذاری شده با فرکانس بالا برای انتقال تنظیمات برنامه به سمعک شما استفاده می شود. این بسیار فنی است، اما ارتباط بی‌سیم بین سمعک‌ها می‌تواند قابلیت‌های پردازش صدا را بهبود بخشد.

برای مثال، حتی اگر هر سمعک فقط یک میکروفون دارد، Silk از صدای هر دو میکروفون استفاده می‌کند تا قابلیت OneMic Binaural خود را ارائه دهد. این ویژگی از داده‌های صوتی میکروفون‌های هر دو سمعک برای تمرکز روی گفتار استفاده می‌کند، به‌ویژه زمانی که از جلو هدایت می‌شود. همراه با مزیت ذاتی CIC ها برای استفاده از خطوط طبیعی گوش (که به آن اثر پینا گفته می شود)، گفته می شود که این پردازش یک مزیت قابل توجه است.

Signia همچنین انواع استثنایی از درمان های صوتی وزوز گوش را ارائه می دهد، از جمله درمان منحصر به فرد خود برای افراد مبتلا به وزوز تونال، که می تواند توسط شنوایی شناس شما درتنظیم Silk IX استفاده شود.

هیچ کنترل دستی در سمعک Silk IX پیدا نمی کنید. سیلک بسیار کوچک است و با احتیاط در گوش شما می نشیند و فضای کاربردی برای دکمه ها یا سوئیچ ها باقی نمی گذارد. اگرچه به صورت کاملا اتوماتیک طراحی شده است، اما می توانید از اپلیکیشن سیگنیا برای تنظیم سمعک استفاده کنید.

 

اپلیکیشن سیگنیا


کسانی که با اپلیکیشن سیگنیا آشنا هستند ممکن است هنگام تغییر به Silk کمی دچار مشکل شوند، زیرا بسیاری از ویژگی ها را از دست می دهید. . من مطمئن هستم که Signia با توجه به اندازه Silk و فقدان قابلیت‌های بلوتوث سنتی، تا حد امکان ویژگی‌های بیشتری را در خود جای داده است.

ویژگی Pure C&G IX RIC Silk C&G IX CIC
تغییر برنامه ✓ ✓
کنترل صدا ✓ ✓
تعدیل صدا ✓ ✓
حالت پوشش صدا ✓
شنوایی جهت دار ✓
سلامتی من ✓
دستیار سیگنیا ✓
قرارهای مجازی ✓
تفاوت ویژگی در برنامه Signia بین Pure IX RIC پرچمدار آنها و Silk IX CIC.

 

قدرت و قابلیت شارژ مجدد


سمعک‌های Silk Charge&Go IX با توجه به اندازه‌شان، به لطف باتری‌های لیتیوم یون داخلی، عمر باتری قابل توجهی دارند که تا ۲۸ ساعت گزارش شده است. این یک جهش قابل توجه نسبت به نسل قبلی آنها، Silk X است که به باتری های یکبار مصرف 10 نیاز داشت. شدت افت شنوایی شما و سطوح نویز محیطی (یعنی میزان سختی کار پردازش سمعک) بر عمر کلی باتری تأثیر می گذارد.

 

case silk ix

Silk IX همچنین دارای یک کیف قابل حمل بادوام است که 4 شارژ اضافی را از پاوربانک داخلی خود ارائه می دهد. هنگامی که سمعک Silk IX شما را از کم شدن باتری مطلع می کند، به سادگی آنها را در جایگاه های شارژ سمت چپ و راست قرار دهید. هنگامی که آنها را در جای مناسب قرار دهید متوجه قفل مغناطیسی خواهید شد و یک LED در جلوی کیس وضعیت شارژ را نشان می دهد. هم سمعک و هم کیس شما تقریباً 4 ساعت طول می کشد تا از باتری های کاملاً خالی شده شارژ شوند.

این کیس همچنین می‌تواند به‌راحتی به‌صورت بی‌سیم (Qi) شارژ شود و ویژگی شارژ سریع «مخفی» را ارائه می‌کند که به موجب آن 30 دقیقه در کیس، 6 ساعت استفاده بیشتر از سمعک شما ارائه می‌کند.

 

عمر سمعک SILK IX  و خدمات پس از فروش آن در کلینیک شنوایی سنجی اسپین خرم آباد


مانند اکثر سمعک‌های شارژی داخل گوش، سمعک های داخل گوشی  Silk C&G IX باید تقریباً ۳ تا ۵ سال عمر کنند. اگر به درستی از آنها مراقبت شود، عمر طولانی تری دارند، در حالی که قرار گرفتن در معرض رطوبت منظم و استفاده زیاد می تواند عمر مفید آنها را کوتاه کند. تمیز کردن و نگهداری منظم از عوامل مهمی در طول عمر و عملکرد کلی سمعک شما هستند.

باتری قابل شارژ لیتیوم یون داخلی نیز باید کل عمر 5 ساله دستگاه را در بر بگیرد، اگرچه، درست مانند تلفن همراه شما، ممکن است کاهش تدریجی کارایی را مشاهده کنید. برخی از کاربران باتجربه سمعک درست قبل از پایان گارانتی سازنده (معمولاً هزینه ای برای بازسازی وجود دارد) درخواست تعویض باتری می کنند تا عمر مفید سمعک را بیش از 5 سال افزایش دهند.

 

درک گفتار در سکوت و سر و صدا


Silk Charge&Go IX عملکردی مشابه سایر سمعک‌های نسخه‌ای پرچم‌دار تولیدکنندگان بزرگ دارد. تنظیمات Initial Fit تقویت کمتری نسبت به استانداردها برای کاهش شنوایی مورد استفاده ارائه می‌دهد، که در میان همه دستگاه‌ها زمانی که صرفاً به توصیه‌های پیش‌فرض تکیه می‌کنند رایج است. مزایای گفتار را متوجه خواهید شد، اما جایی برای بهبود وجود دارد.

هنگامی که به طور حرفه‌ای با استفاده از اندازه‌گیری‌های گوش واقعی برنامه‌ریزی شد، Silk IX پیشرفت‌های قابل‌توجهی در درک گفتار، به‌ویژه در موقعیت‌های ساکت ارائه کرد. این امر اهمیت این را نشان می دهد که شنوایی شناس شما اقدامات عینی را روی گوش شما انجام دهد.

فیدبک یا سوت


هنگام آزمایش Silk C&G IX هیچ فیدبک یا سوت / جیغ وجود نداشت. با این حال، هنگام دربرگرفتن کامل گوش خارجی (پیننا) با دست، برخی از مصنوعات صوتی قابل شنیدن وجود داشت. با توجه به تناسب کاملاً درون کانال سیلک، این قابل توجه است و می‌توانست با یک تناسب بیشتر به حداقل برسد، اگرچه این امر بر نمرات دسته Own Voice تأثیر منفی می‌گذارد.

 

پخش موسیقی


Silk قابلیت پخش صدای بی سیم را ارائه نمی دهد.